Ετήσια Προγράμματα 2021 – 2022

Έναρξης των μαθημάτων στις 6/9/2021

ΠΑΙΔΙΑ

Στο Πρόγραμμα Γενικής Άθλησης διδάσκονται τα πιο κάτω αθλήματα τα οποία διεξάγονται στον αθλητικό χώρο του σχολείου σας:

o Ποδόσφαιρο (Football)
o Καλαθόσφαιρα (Basketball)
o Χειροσφαίριση (Handball)
o Πετόσφαιρα (Volleyball)
o Αγωνίσματα Στίβου(Track & Field)

Στόχος του προγράμματος είναι η προετοιμασία και η βασική εκπαίδευση στην τεχνική και τακτική όλων των πιο πάνω αθλημάτων, η παροχή κινήτρων για περαιτέρω ενασχόληση με τον αθλητισμό και η διαρκής βελτίωση της φυσικής κατάστασης και υγείας των παιδιών.

Ι’ ΧΑΛΚΟΥΤΣΑΣ

ΝΗΠ/ΓΕΙΟ

Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:00 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
ΙΘ’ΑΓΙΑ ΦΥΛΑ

ΝΗΠ/ΓΕΙΟ

Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:00 Σαματά

Αγγέλα

99425723
Ι’ ΧΑΛΚΟΥΤΣΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:00 Καφούρης Δημήτρης 97777718
Β’ ΚΑΤΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΑ Δευτέρα & Πέμπτη 13:45-14:45 Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΣΚΕ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ

ΠΑΝΙΩΤΗΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 14:30-16:30 Κούλλουρος Κυριάκος 99217771
ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΔΗΜ. Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:00 Αυξεντίου          Κωνσταντίνος 99688184
Α’ ΚΑΤΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΑ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30-15:30 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
Α’ ΠΟΤΑΜΟΥ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ Δευτέρα & Τετάρτη 13:30-14:30 Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
ΣΚΕ ΜΟΥΤΤΑΓΙΑΚΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 13:45-14:45 Νικολουλόπουλος Παναγιώτης 99998542
Β΄ΠΟΤΑΜΟΥ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ

ΣΚΕ ΛΗΤΩ

Τρίτη & Παρασκευή 14:15-15:45 Κούλλουρος Κυριάκος 99217771
ΚΗ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 14:15-15:15 Καλλονά

Κούλλα

99913834
Β΄ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 15:30-16:30 Καλλονά

Κούλλα

99913834
ΙΘ’ ΑΓ. ΦΥΛΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 13:05-15:00 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
ΚΑ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 13:05-14:00 Παναγίδου

Χάρις

99488154
Κ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 13:05-14:30 Αυξεντίου          Κωνσταντίνος 99688184
Β’ ΠΟΤΑΜΟΥ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 13:05-14:00 Καφούρης Δημήτρης 97777718
Θ΄ ΚΑΨΑΛΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 13:05-14:00 Χρίστου Γιωργούλλα 99517814
ΙΖ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τετάρτη

Σάββατο

13:05-14:00

10:45-11:45

Γιαννακού

Μαίρη

99318597
ΙΕ ‘ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Τετάρτη

Σάββατο

15:30-17:00

09:00-10:30

Γιαννακού

Μαίρη

99318597
ΚΥΒΙΔΕΣ Τετάρτη

Σάββατο

14:00-15:00

9:30-10:30

Αυξεντίου          Κωνσταντίνος 99688184
ΠΑΧΝΑ Τετάρτη

Σάββατο

15:15-16:45

10:45-12:15

Αυξεντίου          Κωνσταντίνος 99688184
ΙΣΤ΄ΖΑΚΑΚΙ Τετάρτη 15:15-16:15

16:15-17:15

Καλλονά

Κούλλα

99913834
Σάββατο 9:30-10:30

10:30-11:30

ΚΔ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τετάρτη

Σάββατο

15:00-16:30

9:00-10:30

Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
ΚΑΛΟ ΧΩΡΙΟ Σάββατο 9:00-10:30 Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΕΡΗΜΗ Τετάρτη

Σάββατο

13:05-14:00

10:05-11:05

Θεοδώρου

Γιάννης

96717571
ΚΟΛΟΣΣΙ Α΄ Τετάρτη

Σάββατο

14:05-15:05

9:00-10:00

Θεοδώρου

Γιάννης

96717571
ΙΑ΄ΤΣΙΡΕΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τετάρτη

Σάββατο

13:05-14:00

9:00-10:00

Νικολουλόπουλος Παναγιώτης 99998542
Γ΄ΥΨΩΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:00 Χρίστου Γιωργούλλα 99517814
ΣΚΕ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ Τετάρτη

Παρασκευή

10:15 -11:00

11:15 -12:00

Σαματά Αγγέλα 99425723
 
 
 
 
 

ΧΟΡΟΣ είναι η έκφραση της ψυχικής κατάστασης του ατόμου μέσω Ρυθμικών  κινήσεων.

Με άλλα λόγια ο χορός είναι η ομιλία της ψυχής, το αποτέλεσμα αρμονικής συνεργασίας σωματικών κινήσεων, ψυχικού κόσμου και ρυθμικών συνδυασμών.

Το Εξειδικευμένο Πρόγραμμα του Χορού απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 6- 14 χρόνων.

Στο πρόγραμμα διδάσκονται Ελληνικοί Παραδοσιακοί, Λαϊκοί, Κυπριακοί, Μοντέρνοι ,Hiphop και Latin χοροί

ΙΓ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 13:05-14:00 Σαματά

Αγγέλα

99425723
ΚΗ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ  ΚΑΤΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 16:45-17:45 Σαματά

Αγγέλα

99425723
ΚΑΛΟ ΧΩΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Σάββατο 10:30-12:00 Παναγίδου

Χάρις

99488154

Ρυθμική γυμναστική είναι ένα αθλημα αποκλειστικά γυναικείο και εκτελείται τόσο ατομικά όσο και ομαδικά. Στο πρόγραμμα τα παιδιά θα διδαχθούν την τεχνική όλων των οργάνων της Ρυθμικής Γυμναστικής (ΣΤΕΦΑΝΙ, ΚΟΡΔΕΛΑ, ΜΠΑΛΑ και ΣΧΟΙΝΑΚΙ), καθώς και τους βασικούς κανονισμούς διεξαγωγής αγώνων

ΚΣΤ’ ΤΡΙΧΕΡΟΥΣΑ Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:00 Λοΐζου

Χριστιάνα

99380658
ΙΕ’ΑΓ. ΝΕΟΦΥΤΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 16:00-17:00 Λοΐζου

Χριστιάνα

99380658
ΙΕ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 16:00-17:00 Λοΐζου

Χριστιάνα

99380658
Ι’ ΧΑΛΚΟΥΤΣΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 13:05-14:00

14:00-15:00

Λοΐζου

Χριστιάνα

99380658
Ε’ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ Σάββατο 09:00-11:00 Λοΐζου

Χριστιάνα

99380658
ΚΕ’ ΕΚΑΛΗΣ Τετάρτη 15:15-16:15

16:15-17:15

Λοΐζου

Χριστιάνα

99380658
Σάββατο 11:15-12:15

12:15-13:15

Α΄ΥΨΩΝΑ Δευτέρα & Πέμπτη 15:00-16:00 Στυλιανού

Μαίρη

99458154
ΚΟΛΟΣΣΙ Β΄ Τετάρτη 15:00-16:00

16:00-17:00

Στυλιανού

Μαίρη

99458154
 Σάββατο 09:00-10:00

10:00-11:00

Ζ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Δευτέρα & Πέμπτη 14:00-15:00 Πουργούρη

Έλενα

99553423
ΚΗ’ ΚΑΤΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 13:45-14:45

14:45-15:45

Πουργούρη

Έλενα

99553423
Β΄ΠΟΤΑΜΟΥ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ Τετάρτη

Σάββατο

14:00-15:00

09:00-10:00

Πουργούρη

Έλενα

99553423
ΔΗΜ. ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ

ΠΑΝΙΩΤΗΣ

Τετάρτη

Σάββατο

15:15-16:15

10:15-11:15

Πουργούρη

Έλενα

99553423

Το να μπορεί ένα παιδί ή ένας έφηβος να κολυμπάει σωστά είναι μια πολύ σημαντική εμπειρία. Το να τολμήσει να πάει  στα βαθιά να του επιτραπεί να πάει  μόνος  ή  με φίλους  στην θάλασσα ή στην πισίνα, είναι αναντικατάστατες εμπειρίες που πρέπει να αποκτήσει κάθε παιδί. Το εξειδικευμένο πρόγραμμα της Κολύμβησης έχει σαν στόχο, την εξοικείωση με το νερό και την εκμάθηση των 4ων στυλ κολύμβησης Ελεύθερο, Ύπτιο, Πρόσθιο και Πεταλούδας.

ΤΣΙΡΕΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Δευτέρα & Πέμπτη

13:15-16:00

Χριστοφόρου Αντιγόνη 99351134
Δημοσθένους Ροδούλα 99881817
Τρίτη & Παρασκευή 13:15-16:00 Χριστοφόρου Αντιγόνη 99351134
Δημοσθένους Ροδούλα 99881817
Τετάρτη

Σάββατο

13:15-16:00

10:00-12:00

Χριστοφόρου Αντιγόνη 99351134
Δημοσθένους Ροδούλα 99881817

H Aντισφαίριση είναι άθλημα στο οποίο αγωνίζονται δύο ή τέσσερεις παίκτες. Ο αγώνας διεξάγεται σε ειδικό γήπεδο το οποίο χωρίζεται στην μέση με δίχτυ ύψους 91εκ.. Αν οι αντίπαλοι είναι 2 το παιχνίδι λέγεται απλό.  Αν είναι τέσσερις ( ένα ζευγάρι σε κάθε πλευρά), λέγεται διπλό.

Στα οφέλη από το τένις συμπεριλαμβάνονται: μειωμένα ποσοστά σωματικού λίπους και αυξημένη αερόβια φυσική κατάσταση.

ΚΑ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:05 Κούλλουρος Κυριάκος 99217771
ΙΖ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 16:00-17:00 Κούλλουρος Κυριάκος 99217771
ATLANTICA OASIS ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ Τετάρτη

Σάββατο

15:00-17:00

9:00-11:00

Κούλλουρος Κυριάκος 99217771
ΔΗΜ. ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ

ΠΑΝΙΩΤΗΣ

Τετάρτη

Σάββατο

14:00-15:00

11:00-12:00

Καφούρης Δημήτρης 97777718

Το πρόγραμμα του ΚΑΡΑΤΕ απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια. Το ΚΑΡΑΤΕ είναι Ιαπωνική πολεμική τέχνη αλλά και ταυτόχρονα ένα συναρπαστικό άθλημα.

Η ονομασία προέρχεται από τις λέξεις ΚΑΡΑ-(άδειος)  Τε-(χέρι). Η εκπαίδευση στο ΚΑΡΑΤΕ οδηγεί στην βελτίωση του αυτοέλεγχου και της πειθαρχίας, βελτιώνει την φυσική κατάσταση και υγεία, καθώς και την αυτοπεποίθηση, την ανοχή και την ηρεμία.

Ι’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

ΧΑΛΚΟΥΤΣΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:00 Βασιλείου Χρύσανθος 96452505
ΙΘ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30-15:30 Βασιλείου Χρύσανθος 96452505
Α΄ΥΨΩΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Δευτέρα & Πέμπτη 16:00-17:00 Βασιλείου Χρύσανθος 96452505
ΚΣΤ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 13:05-14:00 Βασιλείου Χρύσανθος 96452505
ΚΓ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 14:15-15:15 Βασιλείου Χρύσανθος 96452505
ΚΘ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 15:30-16:30 Βασιλείου Χρύσανθος 96452505
ΙΑ΄ΤΣΙΡΕΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τετάρτη

Σάββατο

15:15-16:15

10:15-11:15

Βασιλείου Χρύσανθος 96452505
Η΄ΟΜΟΝΟΙΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τετάρτη

Σάββατο

16:30-17:30

11:30-12:30

Βασιλείου Χρύσανθος 96452505

Τα τελευταία χρόνια έχουν ενταχθεί στο Πρόγραμμα ΑΓΟ και παιδιά της προσχολικής ηλικίας.

Στόχος του προγράμματος είναι η δραστηριοποίηση των παιδιών στη κίνηση και στη ψυχοπνευματική καλλιέργεια τους μέσα από το παιχνίδι. Τα παιδιά έχουν την ευκαιρία μέσα από τα παιχνίδια και τις ασκήσεις να αναπτύξουν την ομαδικότητα, και την συνεργασία.

ΝΕΡΟΜΠΟΓΙΕΣ & ΧΡΩΜΑΤΑ Δευτέρα &  Πέμπτη 9:00-10:30 Δημοσθένους Ροδούλα 99881817
ΝΗΠ. ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 10:00-11:00 Κούλλουρος Κυριάκος 99217771
TONIAS HOUSE Δευτέρα

Παρασκευή

9:45-10:30

11:15-12:00

Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΜΙΚΡΟΥΠΟΛΗ Δευτέρα

Πέμπτη

10:45-11:45

10:30-11:30

Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΓΕΛΑΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ Δευτέρα & Τετάρτη 9:30-11:00 Καλλονά

Κούλλα

99913834
ΝΕΜΟ Τρίτη & Παρασκευή 10:30-12:00 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
ΝΗΠ. ΣΚΕ ΠΑΝΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ Τρίτη & Παρασκευή 11:25-12:10 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ Τρίτη &Παρασκευή 9:30-11:00 Σαματά

Αγγέλα

99425723
ΠΑΙΔ. ΣΤΑΘΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧ. ΥΨΩΝΑ Δευτέρα &  Παρασκευή 10:00-11:00 Αυξεντίου Κωνσταντίνος 99688184
ΝΗΠ. ΦΩΣ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ Τρίτη & Παρασκευή 9:00-10:00 Θεοδώρου Γιάννης 96717571
ΕRΜΑ BABYLAND Τρίτη

Πέμπτη

11:15-12:00

9:15-10:00

Θεοδώρου Γιάννης 96717571
ΠΑΙΔΟΚΟΜΙΚΟΣ ΚΥΠΕΡΟΥΝΤΑΣ Τετάρτη 10:00-11:00 Θεοδώρου Γιάννης 96717571
 
 
 
Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Δευτέρα & Πέμπτη 13:05-14:00 Νικολουλόπουλος Παναγιώτης 99998542
ΛΑΝΙΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ Δευτέρα & Πέμπτη 17:30-18:30 Νικολουλόπουλος Παναγιώτης 99998542
Δ΄ ΑΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τρίτη & Παρασκευή 15:15-16:15 Νικολουλόπουλος Παναγιώτης 99998542
Ζ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ Τετάρτη

Σάββατο

17:00-18:00

10:15-11:15

Νικολουλόπουλος Παναγιώτης 99998542
ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑ

ΧΩΡΙΟ

Τετάρτη

Σάββατο

17:00-18:30

8:30-10:00

Καφούρης Δημήτρης 97777718

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 19:00-20:30 Καφούρης Δημήτρης 97777718
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τρίτη & Παρασκευή 19:30-20:30 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓ. ΦΥΛΑΞΕΩΣ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 19:30-21:30 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
Τρίτη 20:45-22:15 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
Τετάρτη 21:15-22:45 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
ΛΑΝΙΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τετάρτη 19:00-21:00 Γιαννακού

Μαίρη

99318597
ΛΑΝΙΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 18:30-21:30 Αυξεντίου Κωνσταντίνος 99688184
ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 20:00-21:00 Σαματά

Αγγέλα

99425723
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Δευτέρα &  Πέμπτη 18:00-21:00 Θεοδώρου Γιάννης 96717571
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τετάρτη 20:00-22:00 Θεοδώρου Γιάννης 96717571
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Δευτέρα & Τετάρτη 20:00-21:30 Νικολουλόπουλος Παναγιώτης 99998542
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Δευτέρα  & Τετάρτη 19:30-21:00 Πουργούρη Έλενα 99553423
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τρίτη

Πέμπτη

20:30-22:00

19:30-21:00

Πουργούρη Έλενα 99553423
ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΦΥΛΑΞΕΩΣ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Τετάρτη 18:30-20:30 Κούλλουρος Κυριάκος 99217771
4Ο ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 18:30-20:00 Κούλλουρος Κυριάκος 99217771
Σάββατο 11:15–13:15 Κούλλουρος Κυριάκος 99217771

Το κολύμπι είναι ένα άθλημα με πολλά ευεργετικά αποτελέσματα για τον ανθρώπινο οργανισμό. Το να μπορεί κάποιος να κολυμπά σωστά είναι μια πολύ σημαντική εμπειρία, που πρέπει να αποκτήσει κάθε άνθρωπος. .Κολύμβηση βελτιώνει  τους μηχανισμούς θερμορύθμισης του οργανισμού κάνοντας μας πιο ανθεκτικούς σε αρρώστιες και ιούς.

Η κολύμβηση είναι μια απαραίτητη δεξιότητα η οποία θα μας επιτρέψει να απολαύσουμε με ασφάλεια την θάλασσα κατά τους καλοκαιρινούς μήνες.

ΤΣΙΡΕΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Δευτέρα & Πέμπτη 8:00-9:00

9:00-10:00

Χριστοφόρου Αντιγόνη 99351134
Τρίτη & Παρασκευή 8:00-9:00 Χριστοφόρου Αντιγόνη 99351134
Τρίτη & Πέμπτη

ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

10:00-11:00 Αυξεντίου Κωνσταντίνος 99688184
Δευτέρα  & Τρίτη  Τετάρτη & Πέμπτη  Παρασκευή 19:30-20:30 Δημοσθένους Ροδούλα 99881817
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΟΤ Τρίτη & Πέμπτη 7:00-9:00 Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
Παρασκευή 8:30-10:30 Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510

Τα προγράμματα περιλαμβάνουν Αεροβική Γυμναστική, Κυκλική Γυμναστική, Zumba, ασκήσεις με βαράκια, Pilates,ασκήσεις σύσφιξης και τόνωσης του σώματος καθώς επίσης και προγράμματα πρόληψης και αποκατάστασης μυοσκελετικών παθήσεων.

Στα προγράμματα μπορούν να λάβουν μέρος γυναίκες και άντρες ανεξαρτήτου ηλικίας ή φυσικής κατάστασης.

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

AEROBIC-PILATES-ΜΠΑΛΕΣ-ΚΥΚΛΙΚΗ

Τρίτη & Πέμπτη 18:30-19:30 Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
Ζ΄ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ

AEROBIC-PILATES-ΜΠΑΛΕΣ-ΚΥΚΛΙΚΗ

Τρίτη & Πέμπτη 19:45-20:45 Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
ΓΗΠΕΔΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

AEROBIC-PILATES-ΜΠΑΛΕΣ-ΚΥΚΛΙΚΗ

Δευτέρα  Πέμπτη 8:30-9:30

9:20-10:20

Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΠΥΡΟΥ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ

AEROBIC-PILATES-ΚΥΚΛΙΚΗ-POUND-TABATA

Τρίτη & Πέμπτη 08:00-09:00 Καλλονά Κούλλα 99913834
Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΤΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΑ

AEROBIC-PILATES-ΚΥΚΛΙΚΗ-POUND-TABATA

Δευτέρα & Πέμπτη 17:00-18:00

18:00-19:00

Καλλονά Κούλλα 99913834
Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΤΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

AEROBIC-PILATES-ΚΥΚΛΙΚΗ-POUND-TABATA

Τρίτη & Παρασκευή 17:00-18:00

18:00-19:00

Καλλονά Κούλλα 99913834
Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ

AEROBIC-PILATES-ΚΥΚΛΙΚΗ-POUND-TABATA

Τετάρτη

Σάββατο

17:30-18:30

08:00-09:00

Καλλονά Κούλλα 99913834
ΚΣΤ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ

POUND WORKOUT

Δευτέρα & Πέμπτη 17:30-18:30

18:30-19:30

Λοΐζου Χριστιάνα 99380658
Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ

POUND WORKOUT

Τρίτη & Παρασκευή 18:15-19:15 Λοΐζου Χριστιάνα 99380658
ΚΕ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ

ΚΥΚΛΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 18:30-19:30 Σαματά

Αγγέλα

99425723
ΚΗ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ

BODY ENERGY

Τρίτη & Παρασκευή 18:00-19:00 Σαματά

Αγγέλα

99425723
Β’ ΠΟΤΑΜΟΥ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ

ΑΕΡΟΒΙΚΗ-ΚΥΚΛΙΚΗ-ΜΥΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 18:00-19:00 Πουργούρη Έλενα 99553423
ΠΥΡΓΟΣ

ΑΕΡΟΒΙΚΗ-ΚΥΚΛΙΚΗ-ΜΥΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ

Τρίτη & Παρασκευή 18:00-19:00 Πουργούρη Έλενα 99553423
ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑ

ΑΕΡΟΒΙΚΗ-ΚΥΚΛΙΚΗ-ΜΥΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ

Τρίτη & Παρασκευή 19:15-20:15 Πουργούρη Έλενα 99553423
Β’ ΠΟΤΑΜΟΥ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ ΟΡΘΟΣΩΜΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 18:00-19:00 Καφούρης Δημήτρης 97777718
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΝΟΠΕΤΡΑΣ

PILATES

Δευτέρα & Πέμπτη 17:00-18:00 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΣΤ΄ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

PILATES-FULL BODY WORK OUT

Δευτέρα & Τετάρτη 18:15-19:15 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΝΙΩΤΗ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑ

PILATES-FULL BODY WORK OUT

Δευτέρα & Τετάρτη 19:30-20:30 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΠΥΡΟΥ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ

PILATES-PERFECT LEGS

Τρίτη & Παρασκευή 9:30-10:30 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ

ΚΥΚΛΙΚΗ-FULL BODY WORK OUT

Τρίτη & Παρασκευή 18:15-19:15 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
I΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ

PILATES-FULL BODY WORK OUT

Τρίτη & Παρασκευή 19:30-20:30 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ

PILATES

Δευτέρα & Τετάρτη &

Πέμπτη

08:00-09:00 Στυλιανού Μαίρη 99458154
Κ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟ

PILATES

Δευτέρα & Πέμπτη 18:30-19:30 Στυλιανού Μαίρη 99458154
ΚΟΛΟΣΣΙ Β΄

PILATES

Δευτέρα  Τετάρτη 17:00-18:00

17:30-18:30

Στυλιανού Μαίρη 99458154
ΚΟΛΟΣΣΙ Β΄

ΚΥΚΛΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Σάββατο 08:00-09:00 Στυλιανού Μαίρη 99458154
ΥΨΩΝΑΣ Α΄

PILATES

Τρίτη & Πέμπτη 17:00-18:00 Στυλιανού Μαίρη 99458154
ΙΑ΄ΤΣΙΡΕΙΟ

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

Τρίτη & Παρασκευή 18:00-19:00 Νικολουλόπουλος Παναγιώτης 99998542
ΕΠΙΣΚΟΠΗ

ΣΥΝΔΙΑΣΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Τετάρτη

Σάββατο

18:00-19:00

08:00-09:00

Αυξεντίου Κωνσταντίνος 99688184

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

Σκοπός του προγράμματος είναι η συνέχιση της φυσικής δραστηριότητας, η ψυχαγωγία και η κοινωνική

επαφή μεταξύ  των ατόμων της τρίτης ηλικίας. Το πρόγραμμα λειτουργεί σε συνεργασία με τους Δήμους και τις Λέσχες Ηλικιωμένων, στους ακόλουθους χώρους.

ΜΕΛΑΘΡΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΩΝ ΕΟΚΑ Δευτέρα & Πέμπτη 08:15-09:00 Θεοδώρου Γιάννης 96717571
ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΑΓΡΟΥ Δευτέρα

Τετάρτη

09:50-10:35

08:20-09:05

Θεοδώρου Γιάννης 96717571
ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΚΥΠΕΡΟΥΝΤΑΣ Δευτέρα

Τετάρτη

10:50-11:35

09:15-10:00

Θεοδώρου Γιάννης 96717571
ΠΑΤΤΙΧΕΙΟ

ΧΟΡΟΙ

Τρίτη

Τετάρτη

09:30-10:15

10:00-10:45

Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΠΑΤΤΙΧΕΙΟ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Τρίτη

Παρασκευή

10:15-11:15

10:00-11:00

Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΣΚΕ Μ. ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ

ΧΟΡΟΙ

Τετάρτη

Πέμπτη

09:00-09:45

09:30-10:15

Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΣΚΕ Μ. ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 08:30-09:30 Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ Τρίτη

Παρασκευή

08:30-09:15

09:00-09:45

Παναγίδου

Χάρις

99488154
ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑΣ Σάββατο 11:30-13:00 Καλλονά

Κούλλα

99913834
ΣΚΕ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Δευτέρα & Τετάρτη 10:00-10:45 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ

ΤΡΙΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ

Τρίτη & Παρασκευή 17:00-18:00 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΣΚΕ ΠΑΝΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 10:35-11:20 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΕΣΤΙΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΑΓΙΑ ΦΥΛΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Τρίτη & Παρασκευή 8:00-9:00 Σαματά

Αγγέλα

99425723
ΕΣΤΙΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΑΓΙΑ ΦΥΛΑ – ΧΟΡΟΣ Τρίτη & Παρασκευή 9:00-10:00 Χρίστου Γιωργούλλα 99517814
ΣΚΕ ΠΑΝΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ Τρίτη & Παρασκευή 10:15-11:00 Χρίστου Γιωργούλλα 99517814
ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΟΝ Δευτέρα & Πέμπτη 09:30-10:15 Στυλιανού

Μαίρη

99458154
ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΝΑΓΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 09:45-10:30 Στυλιανού

Μαίρη

99458154
ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑ Τρίτη & Παρασκευή 08:30-09:30 Στυλιανού

Μαίρη

99458154
ΣΩΚΡΑΤΕΙΟ

ΖΑΚΑΚΙ

Δευτέρα & Πέμπτη 8:45-10:15 Χρίστου Γιωργούλλα 99517814
ΣΩΚΡΑΤΕΙΟ

ΕΠΙΣΚΟΠΗ

Τρίτη & Παρασκευή 10:30-11:15 Χρίστου Γιωργούλλα 99517814
ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ

ΗΡΟΔΟΤΕΙΟΝ

Τετάρτη

Σάββατο

16:45-17:30

10:45-11:30

Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
ΣΚΕ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ

ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 08:30-09:15 Καφούρης Δημήτρης 97777718

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ

Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού (ΚΟΑ)λειτουργεί ειδικό πρόγραμμα για τα άτομα των  Ιδρυμάτων «Ίκαρος» (Πελένδρι), «Θεοτόκος», «Ιθάκη», καθώς και των Κέντρων Ημέρας «Το Σπίτι Του Μάριου» και «Πρόσβαση».

Επίσης, λειτουργεί πρόγραμμα για τον Αντικαρκινικό Σύνδεσμο.

Με αυτόν τον τρόπο, ο ΚΟΑ υλοποιεί την  φιλοσοφία του προγράμματος ΑΓΟ για παροχή ίσων ευκαιριών άθλησης σε όλα τα άτομα ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, κοινωνικής θέσης και προπαντός επιπέδου ψυχικής και σωματικής υγείας.

ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ

ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΑΡΙΟΥ

Δευτέρα

Πέμπτη

09:40-11:10

10:30-12:00

Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
ΛΥΚΕΙΟ ΑΓ.ΑΝΤΩΝΙΟΥ

FLOORBALL

Πέμπτη 13:30-15:00 Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΕΙΟΝ

Τρίτη 09:30-11:00 Ευσταθίου Κωνσταντίνος 99863510
ΙΔΡΥΜΑ

ΙΚΑΡΟΣ-ΠΕΛΕΝΔΡΙ

Δευτέρα & Τετάρτη 11:45-12:30 Θεοδώρου Γιάννης 96717571
ΙΔΡΥΜΑ

ΘΕΟΤΟΚΟΣ

Σάββατο 11:00-12:30 Λοϊζίδου

Άννα

99688410
ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ

ΠΡΟΣΒΑΣΗ

Τετάρτη 09:00-10:30 Δημοσθένους Ροδούλα 99881817
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΛΤΖΧΑΪΜΕΡ

ΙΘΑΚΗ

Δευτέρα & Πέμπτη 11:00-12:30 Καφούρης Δημήτρης 97777718
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΙΣΜΟ

Τρίτη & Παρασκευή 09:15-10:00 Καφούρης Δημήτρης 97777718
ΙΔΡΥΜΑ

ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Τρίτη & Παρασκευή 17:00-17:45 Καφούρης Δημήτρης 97777718

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.