Ετήσια Προγράμματα 2021 – 2022

Έναρξης των μαθημάτων στις 6/9/2021

ΠΑΙΔΙΑ

Κάθε ομάδα αποτελείται από έξι παίκτες γηπέδου και έναν τερματοφύλακα (επτά παίκτες συνολικά). Μπροστά από κάθε τέρμα υπάρχει η περιοχή τέρματος η οποία είναι ένα ημικύκλιο ακτίνας 6 μέτρων. Μέσα σε αυτήν την περιοχή έχει την άδεια να κινείται μόνο ο τερματοφύλακας, ο οποίος επιτρέπεται να αγγίζει την μπάλα με όλα τα μέρη του σώματός του. Όλοι οι άλλοι παίκτες επιτρέπεται να χρησιμοποιούν για ρίψη και μεταφορά της μπάλας μόνο τα χέρια τους.
Όταν ένας παίκτης έχει την μπάλα, μπορεί να ντριμπλάρει όσο θέλει, παίζοντάς την με το ένα χέρι κάθε φορά στο έδαφος. Επίσης μπορεί να κρατήσει την μπάλα για τρία δευτερόλεπτα ή να κάνει τρία βήματα κρατώντας την στα χέρια. Κατόπιν μπορεί ή να χτυπήσει την μπάλα στο έδαφος ή να δώσει πάσα σε ένα συμπαίκτη ή να  σουτάρει στο τέρμα.

ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΝΕΡΑ Δευτέρα & Πέμπτη 13:10 – 14:10 Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
 ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Γ΄

(ασκήσεις και παιδαγωγικά   παιχνίδια 7-10χρ )

Δευτέρα & Πέμπτη 13:30 – 14:15 (Επιτήρηση)

14:15 – 15:00 (Λέσχη)

Φαούτα Αφροδίτη 99317613
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 15:20 – 16:20 Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Δ’ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 14:10 – 15:10 Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Δ΄ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 14:30 – 15:30 Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ Τρίτη & Παρασκευή 13:05 – 14:05 Ναύτη Λουκία 99886672
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ Δευτέρα  & Παρασκευή 16:00 – 17:00

(Παιδιά)

Ναύτη Λουκία 99886672
18:00 – 19:00 (έφηβοι)
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΠ. ΒΑΡΝΑΒΑ Τρίτη & Παρασκευή 13:15 – 14:15 Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΩΝ ΟΜΟΛΟΓΗΤΩΝ Τρίτη & Παρασκευή 13:10 – 14:10 Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 13:15 – 14:15 Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
Γ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ  ΙΔΑΛΙΟΥ

(Π.Λ.)

Τρίτη & Παρασκευή 13:30 – 14:30

14:30 – 15:30

Ανδρέου Ευγενία 96748377
ΟΡΟΥΝΤΑ Τετάρτη

Σάββατο

13:05 – 14:05

10:00 –  11:00

Ναύτη Λουκία 99886672
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΣΕΡΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

13:15 –14:15

9:00 – 10:00

Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΕΠΙΦΑΝΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

13:05 – 14:00

10:45 – 11:45

Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΜΑΛΟΥΝΤΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 14:15 – 15:15 Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΑΜΑΣΟΥ (ΠΕΡΑ ΟΡΕΙΝΗΣ) Τετάρτη

Σάββατο

15:15 – 16:15

8:30 – 9:30

Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΡΓΑΤΕΣ Τετάρτη

Σάββατο

13:10- 14:10

8:00- 9:00

Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
Α΄ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

13:05 – 14:00

8:15 – 9:15

Ανδρέου Ευγενία 96748377
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ

(Π.Λ.)

Τετάρτη 14:00 – 15:30 Ανδρέου Ευγενία 96748377

Το Πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε παιδιά ηλικίας 4 μέχρι 7χρονών και στόχος μας είναι η Ψυχοκινητική αγωγή μέσα από δραστηριότητες όπως σωματικά σχήματα, επίπεδα και κατευθύνσεις, Μουσικοκινητική αγωγή παίζω και χορεύω με τον ρυθμό, Δρομικές ασκήσεις καθώς και Παιδαγωγικά παιχνίδια που προάγουν την συνεργασία και την ομαδικότητα.

Ερευνητικά δεδομένα απέδειξαν ότι η φυσική αγωγή προστατεύει από ασθένειες, αυξάνει την ευεξία, πολέμα την παχυσαρκία, διδάσκει την αυτοδιαχείριση και την βελτίωση των κινητικών δεξιοτήτων, βοηθά στη ανάπτυξη της μάθησης και στη ολική εκπαίδευση του παιδιού.

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

  Δευτέρα & Πέμπτη 16:15 – 17:00 Χρυσάνθου Άντρη 99788255
Δ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 13:05 – 14:00 Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Δ’ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ Τρίτη & Παρασκευή 13:10 – 14:10
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 16:00 – 17:00
ΛΥΚΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

15:00 – 16:00

10:00  -11:00

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ Σάββατο

9:00- 10:30

Ανδρέου Ανδρέας 99005836

Η Αντιπτέριση είναι ένα άθλημα, που παίζεται σε κλειστό χώρο, σε γήπεδο 13Χ17Μ περίπου, το χωρίζει δίκτυ 1,55Μ.

Χρησιμοποιείται ρακέτα και φτερό. Για να κερδηθεί μια αναμέτρηση πρέπει ο παίκτης να πάρει δύο σετ.

Σε περίπτωση ισοπαλίας 1-1 σετ παίζεται και τρίτο σετ.

Κάθε σετ έχει 21 πόντους. Για να τελειώσει το σετ πρέπει η διαφορά των πόντων να είναι τουλάχιστον 2 (π.χ. 20–22) σε περίπτωση ισοβαθμίας 29-29 ο 30ος πόντος είναι και ο τελευταίος.

ΠΟΛΥΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΛΩΡΑΚΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 15:00 – 16:00 Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΑΜΑΣΟΥ (ΠΕΡΑ ΟΡΕΙΝΗΣ) Τετάρτη

Σάββατο

16:15 – 17:15

9:30 – 10:30

Χρυσάνθου Άντρη 99788255

Στόχος του προγράμματος είναι η δραστηριοποίηση των παιδιών στη κίνηση και στη ψυχοπνευματική καλλιέργεια τους μέσα από το παιχνίδι. Τα παιδιά έχουν την ευκαιρία μέσα από τα παιχνίδια και τις ασκήσεις να αναπτύξουν την ομαδικότητα, και την συνεργασία.

ΠΟΥ ΠΟΥ Η ΑΛΕΠΟΥ FUNNY KIDS FELICITA PETITBEBE
ΠΡΑΣΙΝΟ ΕΛΕΦΑΝΤΑΚΙ ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΧΙΟΝΑΤΗ ΠΑΣΥΔΥ  ΛΑΤΣΙΑ ΕΛΕΝΕΙΟ ΚΟΙΝ. ΝΗΠ. ΤΣΕΡΙΟΥ
MINΝIE KIDS SCHOOL  ΠΑΣΥΔΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΕΣ FUN PHILOSOPHY

ΧΟΡΟΣ είναι η έκφραση της ψυχικής κατάστασης του ατόμου μέσω Ρυθμικών  κινήσεων.

Με άλλα λόγια ο χορός είναι η ομιλία της ψυχής, το αποτέλεσμα αρμονικής συνεργασίας σωματικών κινήσεων, ψυχικού κόσμου και ρυθμικών συνδυασμών.

Το Εξειδικευμένο Πρόγραμμα του Χορού απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 6- 14 χρόνων.

Στο πρόγραμμα διδάσκονται Ελληνικοί Παραδοσιακοί, Λαϊκοί, Κυπριακοί, Μοντέρνοι, Hip-hop και Latin χοροί.

Β΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 13:10- 14:10 Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 14:35 – 15:35 Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
Γ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 15:50- 16:50 Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 13:05 – 14:00 Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΓΚΩΜΗΣ Τρίτη & Παρασκευή 13:05 – 14:00 Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
ΣΤ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ (ΑΓ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ)  Τρίτη & Παρασκευή 14:20 – 15:20 Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
Β’ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΔΟΜΕΤΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30 -16:30 Λάμπρου Αγάθη 99475400
Γ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 13:15 – 15:15 Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Δ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 15:15 – 16:15 Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΣΕΡΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 14:15 – 15:15 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
ΔΗΜ.  ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 13:30-14:30

14:30 – 15:30

Λάμπρου Αγάθη 99475400
Γ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 13:10 – 14:10

14:10 – 15:10

Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΝΕΡΑ Τρίτη & Παρασκευή 15:45 – 16:45 Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΑΣΟΥΠΟΛΗΣ Τρίτη & Παρασκευή 13:10 – 14:10 Μαλέκου Ειρήνη 99339565
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ Τρίτη & Παρασκευή 14:45 – 15:45 Μαλέκου Ειρήνη 99339565
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ Τετάρτη

Σάββατο

16:15 – 17:15

10:30 – 11:30

Σιάλου Άντρη 99460830
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

Τετάρτη

Σάββατο

14:15 – 15:15

9:00 – 10:00

15:15 – 16:15

10:00 – 11:00

Λάμπρου Αγάθη 99475400
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΡΝΕΣΙΟ Τετάρτη

Σάββατο

13:10 – 14:10

9:00 – 10:00

Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΥΚΑΒΗΤΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

Τετάρτη

Σάββατο

15:1 5 – 16:15 (α΄,β΄,γ΄)

10:15 – 11:15

16:15 – 17:15 (δ΄, ε΄,στ΄)

11:15 – 12:15

Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Β΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

15:00 – 16:00

10:00 – 11:00

Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
Ε΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Τετάρτη

Σάββατο

13:15 – 14:15

8:45 – 9:45

Μαλέκου Ειρήνη 99339565
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

14:30 – 15:30

10:00 – 11:00

Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΡΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

Τετάρτη

Σάββατο

16:00 – 17:00 (αρχάριοι)

11:30 – 12:30

17:00- 18:00 (προχωρημένοι)

12:30 – 13:30

Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 13:10- 14:10 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922

Το να μπορεί ένα παιδί ή ένας έφηβος να κολυμπάει σωστά είναι μια πολύ σημαντική εμπειρία. Το να τολμήσει να πάει  στα βαθιά να του επιτραπεί να πάει  μόνος  ή  με φίλους  στην θάλασσα ή στην πισίνα, είναι αναντικατάστατες εμπειρίες που πρέπει να αποκτήσει κάθε παιδί. Το εξειδικευμένο πρόγραμμα της Κολύμβησης έχει σαν στόχο, την εξοικείωση με το νερό και την εκμάθηση των 4ων στυλ κολύμβησης Ελεύθερο, Ύπτιο, Πρόσθιο και Πεταλούδας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 14:00 – 14:45 / 14:45 – 15:30 Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
14:00 – 14:45 / 14:45 – 15:45 ΝταζιάνηΤζοάννα 99654534
Τρίτη & Παρασκευή 14:30 – 15:15 Χρυσάνθου Άντρη 99788255
Τρίτη & Παρασκευή 14:00 – 14:45 / 14:45- 15:30 ΝταζιάνηΤζοάννα 99654534
Τετάρτη

Σάββατο

14:15-15:00/15:00-15:45

10:15-11:00/11:00-11:45

Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΝταζιάνηΤζοάννα 99654534
14:00-14:45/14:45-15:30

9:30-10:15/10:15-11:00

A.N. SPORT GYM

ΔΑΛΙ

Τρίτη & Παρασκευή 16:00 – 16:45 (αρχάριοι)

16:45 – 17:30 / 17:30 – 18:30 (προχωρημένοι)

Φαούτα Αφροδίτη 99317613

Το Taekwon-do είναι Κορεάτικη Πολεμική τέχνη.

Είναι άθλημα το οποίο συναρπάζει  και απευθύνετε σε αγόρια και κορίτσια  άνω των έξι ετών.

Η εκπαίδευση στο Taekwon-do οδηγεί στην βελτίωση του αυτοέλεγχου και της πειθαρχίας. Βελτιώνει την φυσική κατάσταση, την αυτοπεποίθηση, την ανοχή και την υπομονή. Taekwon-do σημαίνει Tae (Πόδι) kwon (γροθιά) και do (φιλοσοφία, μέθοδος, τέχνη).

Σαν φιλοσοφία, το Taekwon- do σημαίνει «ο σωστός τρόπος να χρησιμοποιείς όλα τα μέλη

του σώματος για να σταματήσεις μια μάχη και να προσπαθήσεις να χτίσεις έναν  καλύτερο

και πιο ειρηνικό κόσμο>>.

Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΡΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 13:15 – 14:15 Σάββα Τίτα 99725276
Β΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΡΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 14:40 – 15:40 Σάββα Τίτα 99725276
ΣΤ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 16:00 – 17:00

17:00 – 18:00

Σάββα Τίτα 99725276
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 13:10 – 14:10 Ηρακλέους Χρίστος 99476414
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 14:25 – 15:25 Ηρακλέους Χρίστος 99476414
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. ΑΙΘΟΥΣΑ Taekwondo

 

Δευτέρα & Πέμπτη 16:00 – 17:00 Ηρακλέους Χρίστος 99476414
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. ΑΙΘΟΥΣΑ Taekwondo

 

Τρίτη & Παρασκευή 14:00 – 15:00

15:00 – 16:00

16:00 – 17:00

17:00 – 18:00

Σάββα Τίτα 99725276
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΣΕΡΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 13:10 – 14:10

14:10- 15:10

Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Β΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ Τετάρτη & Σάββατο 13:05 – 14:00

8:45 – 9:45

Ηρακλέους Χρίστος 99476414
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΚΑΚΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

14:15 – 15:15

10:00 – 11:00

Ηρακλέους Χρίστος 99476414
ΣΤ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Τετάρτη

Σάββατο

Τετάρτη

Σάββατο

16:00 – 17:00

10:00 – 11:00

17:00 – 18:00

11:00 – 12:00

Σάββα Τίτα 99725276
Γ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

14:30 – 15:30

8:30 – 9:30

Σάββα Τίτα 99725276
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 13:10-14:10 Πολυδώρου Μάριος 97677416
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. ΑΙΘΟΥΣΑ Taekwondo

Δευτέρα & Πέμπτη 17:00 – 18:00 Πολυδώρου Μάριος 97677416

Το πρόγραμμα του ΚΑΡΑΤΕ απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια. Το ΚΑΡΑΤΕ είναι Ιαπωνική πολεμική τέχνη αλλά και ταυτόχρονα ένα συναρπαστικό άθλημα.

Η ονομασία προέρχεται από τις λέξεις ΚΑΡΑ-(άδειος)  Τε-(χέρι). Η εκπαίδευση στο ΚΑΡΑΤΕ οδηγεί στην βελτίωση του αυτοέλεγχου και της πειθαρχίας, βελτιώνει την φυσική κατάσταση και υγεία, καθώς και την αυτοπεποίθηση, την ανοχή και την ηρεμία.

Β΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΓΚΩΜΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 13:15- 14:15 Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30 – 15:30 Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ.ΟΜΟΛΟΓΗΤΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 15:45 – 16:45 Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΡΝΕΣΙΟ Τρίτη & Παρασκευή 13:15- 14:15 Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 14:30 – 15:30 Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΓΚΩΜΗΣ Τρίτη & Παρασκευή 15:45 – 16:45 (αρχάριοι)

16:45- 17:45 (προχωρημένοι)

Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

13:15- 14:15

9:00- 10:00

Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Γ΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΛΛΟΥΡΙΩΤΙΣΣΑΣ Τετάρτη

Σάββατο

14:45 – 15:45

10:30πμ – 11:30

Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΡΑΤΕ

Τετάρτη 16:00 – 18:00 Τσιελεπής Ανδρέας 99955792

Το ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ είναι ένα πολύ δημοφιλές ομαδικό άθλημα, στα πλαίσια του οποίου τα παιδιά θα αναπτύξουν τις  ικανότητες και δεξιότητες τους, θα βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση και θα διδαχθούν τα βασικά στοιχεία της τεχνικής και τακτικής του αθλήματος, καθώς και τους κανονισμούς του.

Το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που ενθουσιάζει, συναρπάζει και μαγεύει πάρα πολλούς ανθρώπους.

ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΓΗΠΕΔΑ ΜΑΚΑΡΕΙΟΥ ΣΤΑΔΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 14:30 – 15:15

α΄β΄γ ‘ τάξη

15:15 – 16:00

δ’ ε΄στ΄ τάξη  και γυμνάσιο

Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ  ΔΗΜΟΥ  ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

(Πίσω από το Κολυμβητήριο)

Τρίτη & Παρασκευή 16:15 – 17:15 Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Τετάρτη

Σάββατο

15:15 – 16:15

10:00 – 11:00

(δ΄, ε΄, στ΄ )

Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ  ΔΗΜΟΥ  ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

(Πίσω από το Κολυμβητήριο)

Τετάρτη

Σάββατο

16:00-17:00

9:00-10:00

Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30 – 15:30

( α΄, β΄, γ΄ τάξη)

Γεωργίου Χρίστος 96716447

H Aντισφαίριση είναι άθλημα στο οποίο αγωνίζονται δύο ή τέσσερεις παίκτες. Ο αγώνας διεξάγεται σε ειδικό γήπεδο το οποίο χωρίζεται στην μέση με δίχτυ ύψους 91εκ.. Αν οι αντίπαλοι είναι 2 το παιχνίδι λέγεται απλό.  Αν είναι τέσσερις ( ένα ζευγάρι σε κάθε πλευρά), λέγεται διπλό.

Στα οφέλη από το τένις συμπεριλαμβάνονται: μειωμένα ποσοστά σωματικού λίπους και αυξημένη αερόβια φυσική κατάσταση.

ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ Δευτέρα  & Πέμπτη 15:30 – 16:30 Παρασκευά Ανδρέας 99599327
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ  ΔΗΜΟΥ  ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

(Πίσω από το Κολυμβητήριο)

Δευτέρα & Πέμπτη 15:30- 16:30

16:30 – 17:30

Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΕΝΙΣ Τρίτη & Παρασκευή 14:30 –15:30 (αρχάριοι)

15:30 – 16:30

(Προχωρημένοι)

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ  Δευτέρα & Παρασκευή 17:00 – 18:00 Ναύτη Λουκία 99886672
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΕΠΙΦΑΝΕΙΟΥ Τετάρτη 14:00 – 15:00 Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΛΥΚΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

15:40-16:40 (αρχάριοι)

16:40–17:40 (προχωρ.)

9:30 – 10:30 (αρχάριοι)

10:30-11:30 (προχωρ.)

Ανδρέου Ευγενία 96748377

Η Πετοσφαίριση, σημαίνει «χτύπημα της μπάλας στον αέρα». Το γήπεδο του βόλεϊ είναι διαστάσεων 18 Χ 9 μέτρα και περιβάλλεται από μια ελεύθερη ζώνη γύρω απ’ αυτό. Αυτό σημαίνει ότι κάθε ομάδα έχει γήπεδο διαστάσεων 9 Χ 9 μέτρα. Στη μέση του γηπέδου υπάρχει η κεντρική γραμμή και το δίχτυ που έχει ύψος 2.43 μέτρα για τους άντρες και 2.24 μέτρα για τις γυναίκες.
Κάθε ομάδα έχει 6 παίκτες μέσα στο γήπεδο και μέχρι 6 αναπληρωματικούς.

ΛΥΚΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

16:00 – 17:00

9:00  – 10:00

Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781

Η Καλαθοσφαίριση είναι ένα ομαδικό άθλημα. Παίζεται με δύο ομάδες των πέντε ατόμων σε ένα γήπεδο με δύο αντικριστά καλάθια. Σκοπός των ομάδων είναι να βάλουν με σουτ την μπάλα μέσα στο καλάθι όσο το δυνατόν περισσότερες φορές.

ΠΟΛΥΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΛΩΡΑΚΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30- 15:30 Μαραγκός Κυριάκος 99588551

Η ενόργανη Γυμναστική είναι ένα ατομικό άθλημα. Στην ενόργανη γυμναστική άνδρες και γυναίκες αγωνίζονται χωριστά , οι άντρες σε 6 αγωνίσματα (όργανα ) και οι γυναίκες σε 4.
Τα παιδιά μέσα από την Ενόργανη Γυμναστική γνωρίζουν το σώμα τους και μαθαίνουν να το ελέγχουν. Αντιλαμβάνονται το χώρο, αναπτύσσουν ισορροπία και δύναμη, ενισχύουν και αναπτύσσουν την ευλυγισία τους. (Μόνο έδαφος)

Π. Λ. ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 14:20 -15:20 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 15:30-16:30 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΣΕΡΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 13:15 – 14:15 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
Β΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Τετάρτη

Σάββατο

14:00 – 15:00

9:00 – 10:00

Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΡΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 16:00 – 17:00 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ

(Kids Yoga)

Δευτέρα & Πέμπτη

14:00 – 15:00

Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Β΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ

(Kids Pilates)

Τετάρτη

Σάββατο

16:15- 17:00

12:45 – 13:30

(7 -12 χρ)

Ανδρέου Νατάσα 99833185
Τετάρτη

Σάββατο

17:00-17:45

12:00-12:45

(4 – 6 χρ)

Ανδρέου Νατάσα 99833185

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

Ο αθλητισμός δεν είναι προνόμιο των λίγων, που επιδιώκουν ψηλές αθλητικές επιδώσεις και διακρίσεις, αλλά προνόμιο και δικαίωμα όλων. Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο άνθρωπος έχει συνειδητοποίηση, ότι ο αθλητισμός είναι ένα μέσο ψυχαγωγίας που συγχρόνως θωρακίζει την υγεία και του δίνει τη δυνατότητα να αναπτύξει την προσωπικότητα του.

Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού στα πλαίσια του Προγράμματος ΑΓΟ προσφέρει προγράμματα γυμναστικής για άντρες και γυναίκες όλων των ηλικιών, προσαρμοσμένα στις δικές τους ανάγκες και ιδιαιτερότητες.

Τα προγράμματα αυτά έχουν στόχο:

  • Τη βελτίωση της φυσικής τους κατάστασης
  • Την καλύτερη σωματική τους εμφάνιση
  • Τη μείωση του άγχους
  • Τη βελτίωση της ευλυγισίας και της ευεξίας

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει Καλαθόσφαιρα, Πετόσφαιρα, Futsal.

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα & Πέμπτη 18:15 – 19:15 Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΥΚΚΟΣ Β΄

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα & Πέμπτη 19:45 – 20:45 Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΥΚΚΟΣ Β΄

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα & Πέμπτη 18:00 – 19:00 Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΚΥΚΚΟΣ Α΄

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Τρίτη & Παρασκευή 19:00 – 20:00 Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΥΚΚΟΣ Α΄

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Τρίτη  & Παρασκευή 20:00 – 21:00 Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα & Τετάρτη

19:30 – 20:30 Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΓΗΠΕΔΑ ΔΗΜΟΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

FUTSAL

Πέμπτη 19:00 – 20:30 Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ – ΓΑΛΑΤΑ Σάββατο 9:00-10:30 Ανδρέου Ανδρέας 99005836

Το κολύμπι είναι ένα άθλημα με πολλά ευεργετικά αποτελέσματα για τον ανθρώπινο οργανισμό. Το να μπορεί κάποιος να κολυμπά σωστά είναι μια πολύ σημαντική εμπειρία, που πρέπει να αποκτήσει κάθε άνθρωπος. Η κολύμβηση βελτιώνει τους μηχανισμούς θερμορύθμισης του οργανισμού κάνοντας μας πιο ανθεκτικούς σε αρρώστιες και ιούς.

Η κολύμβηση είναι μια απαραίτητη δεξιότητα η οποία θα μας επιτρέψει να απολαύσουμε με ασφάλεια την θάλασσα κατά τους καλοκαιρινούς μήνες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30

9:30 – 10:30

Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30

9:30 – 10:30

Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Δευτέρα & Πέμπτη 13:00 – 14:00 ΝταζιάνηΤζοάννα 99654534
Τρίτη & Παρασκευή 13:00 – 14:00 ΝταζιάνηΤζοάννα 99654534
Δευτέρα & Πέμπτη 20:30 – 21:30 Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
Ηρακλέους Χρίστος    99476414
Τρίτη & Παρασκευή 20:30 – 21:30 Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
Γεωργίου Χρίστος 96716447
Τετάρτη

Σάββατο

21:00- 22:00

12:00 – 13:00

Μαραγκός Κυριάκος 99588551
A.N. SPORTGYM

ΔΑΛΙ

(Ασκήσεις στο νερό)

Τρίτη & Παρασκευή 9:00 – 10:00 Φαούτα Αφροδίτη 99317613
Δευτέρα & Πέμπτη 9:30-10:30
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Δευτέρα & Παρασκευή 10:00- 11:00 Μαραγκός Κυριάκος 99588551

Τα προγράμματα περιλαμβάνουν Αεροβική Γυμναστική, ασκήσεις με βαράκια, Κυκλική Γυμναστική, Pilates, Yoga, Hapkido, Zumba  και Functional Training .

Στα προγράμματα μπορούν να λάβουν μέρος γυναίκες και άντρες ανεξαρτήτου ηλικίας και φυσικής κατάσταση.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΤΑΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

 

Pilates Δευτέρα & Πέμπτη

8:30 –9:30

Λάμπρου Αγάθη 99475400
Fitness Δευτέρα & Πέμπτη 9:45 – 10:45 Μιχαήλ Λαύρα 99875690
Yoga Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30 Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δυναμικές Ασκήσεις Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30 Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Δυναμικές Ασκήσεις Δευτέρα & Πέμπτη

17:00 – 18:00

18:05 – 19:05

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Functional Training Δευτέρα & Πέμπτη 19:15 – 20:15 Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Yoga Δευτέρα & Πέμπτη 17:00 – 18:00 Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Yoga Τρίτη & Παρασκευή

8:30 – 9:30

Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Pilates Τρίτη & Παρασκευή

8:30 – 9:30

9:30 – 10:30

ΝταζιάνηΤζοάννα 99654534
Aerobic& fitness Τρίτη & Παρασκευή

8:30 – 9:30

Σιάλου Άντρη 99460830
Δυναμικές Ασκήσεις Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30 Παρασκευά Ανδρέας 99599327
 Ασκήσεις Εδάφους Τρίτη & Παρασκευή 17:00 – 18:00 Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Functional Training Τρίτη & Παρασκευή

18:15 – 19:15

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Pilates

(Αίθουσα Τζούντο)

Τρίτη & Παρασκευή

16:00 – 17:00

Λάμπρου Αγάθη 99475400
Aerobic

(Αίθουσα VIP)

Τρίτη & Παρασκευή

19:15 – 20:15

Γεωργίου Χρίστος 96716447
Fitness Τρίτη & Παρασκευή 17:00-18:00 Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΛΕΥΚΟΘΕΟ

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

Pilates Δευτέρα & Πέμπτη 8:40 – 9:40 ΝταζιάνηΤζοάννα 99654534
Τρίτη & Παρασκευή

8:30 – 9:30

Λάμπρου Αγάθη 99475400
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Β΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

Pilates Δευτέρα & Πέμπτη

18:00 – 19:00

Λάμπρου Αγάθη 99475400
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Γ΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

Strong By Zumba Δευτέρα & Πέμπτη 18:15 – 19:15 ΕρωτοκρίτουΕλίζα 99997431
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Γ΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

 

Pilates Τρίτη & Παρασκευή 17:15 – 18:15 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Γ΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

Κυκλική Γυμναστική Τρίτη & Παρασκευή 18:15-19:15 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ Aerobic & fitness Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 9:00 Ναύτη Λουκία 99886672
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ Aerobic & fitness Τρίτη & Πέμπτη

18:15 – 19:15

Ναύτη Λουκία 99886672
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΥΠΕΡΟΥΝΤΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 20:10 – 21:10 Ανδρέου Ανδρέας 99005836
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Κυκλική Γυμναστική Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΟΥΡΙΩΤΙΣΣΑΣ Full body workout Δευτέρα & Πέμπτη 19:00 – 20:00

20:00 – 21:00

Πολυδώρου Μάριος 97677416
ΣΤΑΔΙΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΠΟΛΟΥ ΚΑ Aerobic & fitness Δευτέρα & Πέμπτη 17:30 – 18:30 Σιάλου Άντρη 99460830
ΑΙΘΟΥΣΑ

ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ ΓΕΡΙΟΥ

Αεροβική και Ασκήσεις ενδυνάμωσης Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 9:00 Φαούτα Αφροδίτη 99317613
Β΄ΔΗΜ. ΣΧ. ΔΑΛΙΟΥ Aerofitness Δευτέρα

Τετάρτη

18:30 – 19:30 Σάββα Τίτα 99725276
 Β΄ ΔΗΜ. ΣΧ. ΛΑΤΣΙΩΝ Αεροβική και Ασκήσεις ενδυνάμωσης Δευτέρα & Πέμπτη 17:30 – 18:30 Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΡΥΣΕΛΕΟΥΣΑΣ Fitness Δευτέρα & Πέμπτη

17:00 – 18:00

Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Α΄ ΓΕΡΙΟΥ

Aerofitness

 

Τρίτη & Πέμπτη 18:30 – 19:30 Σάββα Τίτα 99725276
Β’ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Pilates Τρίτη

Πέμπτη

19:00 – 20:00

18:45-19:45

Ανδρέου Νατάσα 99833185
ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ Aerobic & fitness Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30 Ναύτη Λουκία 99886672
Α΄ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΡΙΟΥ Pilates Δευτέρα & Πέμπτη 17:15 – 18:15 Ιωάννου Μικαέλλα 99528922
ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΘΗΕΝΟΥ Pilates Δευτέρα & Πέμπτη 17:45 – 18:45 Παναγή Μαρία 96895497
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ Κ. ΔΗΜΟΥ ΙΔΑΛΙΟΥ Aerobic Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 10:00 Ανδρέου Νατάσα 99833185
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ Κ. ΔΗΜΟΥ ΙΔΑΛΙΟΥ Pilates Δευτέρα & Πέμπτη 10:00-11:00 Ανδρέου Νατάσα 99833185

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

Σκοπός του προγράμματος είναι η συνέχιση της φυσικής δραστηριότητας, η ψυχαγωγία και η κοινωνική επαφή μεταξύ  των ατόμων της τρίτης ηλικίας.

Το πρόγραμμα λειτουργεί σε συνεργασία με τους Δήμους και τις Λέσχες Ηλικιωμένων, στους ακόλουθους χώρους.

Λ.Η. ΕΓΚΩΜΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 10:15 – 11:00 Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Λ. Η. ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 09:15- 10:00 Ηρακλέους Χρίστος 99476414
ΜΕΛΑΘΡΟ ΕΥΓΗΡΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 8:45 – 9:30 Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΠΟΛΥΔΥ. ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 11:00 – 11:45 Μιχαήλ Λαύρα 99875690
Λ. Η.  ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:45-10:30 Παρασκευά Ανδρέας 99599327
ΠΟΛΥΔΥ. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Δευτέρα &Τετάρτη 10:00 – 10:45 Νταζιάνη Τζοάννα 99654534
ΣΚΕ  ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ Δευτέρα &Τετάρτη 10:50 – 11:35 Νταζιάνη Τζοάννα 99654534
ΠΟΛΥΔΥ. ΣΟΛΕΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 10:15 – 11:00 Ναύτη Λουκία 99886672
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:45- 10:30 Λάμπρου Αγάθη 99475400
ΘΑΛΠΩΡΗ Δευτέρα & Πέμπτη 9:00 – 9:45 Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΕΚΥΣΥ   ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 10:30 – 11:15 Σιάλου Άντρη 99460830
ΣΚΕ ΤΣΕΡΙΟΥ Δευτέρα &Πέμπτη 10:45- 11:30 Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΜΕΛΑΘΡΟΝ ΑΓΑΠΗΣ Τρίτη & Παρασκευή 10:00 – 10:45 Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΣΚΕ ΑΚΑΚΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 8:15 – 9:00 ΕρωτοκρίτουΕλίζα 99997431
ΠΟΛΥΔΥ. ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 9:45 – 10:30 Παρασκευά Ανδρέας 99599327
ΣΚΕ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 11:00 – 11:45 Ναύτη Λουκία 99886672
ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 10:30 – 11:15 Σιάλου Άντρη 99460830
Λ.Η ΛΑΤΣΙΩΝ (MATERIAL) Τρίτη & Παρασκευή 8:45 – 9:30 Ανδρέου Ευγενία 96748377

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ

Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού υλοποιώντας την φιλοσοφία του προγράμματος ΑΓΟ για παροχή ίσων ευκαιριών άθλησης σε όλα τα άτομα, ανεξάρτητου φύλου, ηλικίας, κοινωνικής θέσης και προπαντός επιπέδου ψυχικής και σωματικής υγείας, λειτουργεί ειδικά προγράμματα για άτομα του Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας Στροβόλου, του Ιδρύματος Ελεούσας του Κύκκου της Ειδικής Μονάδας Νοητικής Στέρησης, Ειδικής εκπαίδευσης Σκαπανέας, Ειδικής εκπαίδευσης Ηλιαχτίδα  και του Ειδικού Σχολείου ΑΜΕΑ ΜΟΡΦΟΥ.

Το πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε άτομα με προβλήματα στον αυχένα και στη Σπονδυλική στήλη.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Γ΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 17:00 – 18:00 Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
ΣΤΑΔΙΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΠΟΛΟΥ  ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ  Δευτέρα & Πέμπτη 8:15 – 9:15

9:15 – 10:15

Σιάλου Άντρη 99460830
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ Δευτέρα & Πέμπτη 9:00 – 10:00 Ναύτη Λουκία 99886672
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 8:40 – 9:40 Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΡΝΕΣΙΟ Δευτέρα & Πέμπτη 17:00 – 18:00 Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΣΤ΄  ΔΗΜ.  ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 17:00 – 18:00 Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΑΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Τρίτη & Παρασκευή 9:30-10:30 Σιάλου Άντρη 99460830
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΑΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Τρίτη & Παρασκευή 18:15 – 19:15 Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

ΑΒ΄  ΔΗΜ. ΣΧ. ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή 18:30-19:30 Σιάλου Άντρη 99460830
ΤΕΜΠΡΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 15:00 – 16:00 Ναύτη Λουκία 99886672

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.