Ετήσια Προγράμματα 2021 – 2022

Έναρξης των μαθημάτων στις 6/9/2021

ΠΑΙΔΙΑ

  • Βελτίωση κινητικών δεξιοτήτων
  • Ενασχόληση με ασκήσεις παιγνιώδους μορφής
  • Γνωριμία με τα δημοφιλέστερα αθλήματα
  • Ανάπτυξη ομαδικού και φίλαθλου πνεύματος
  • Βελτίωση φυσικής κατάστασης και υγείας
  • Ψυχαγωγία

    

 

Α’+Β’ ΔΗΜ.ΣΧ. ΑΓ.ΛΑΖΑΡΟΥ

(Το μάθημα γίνεται στο γήπεδο του Γυμν.Φανερωμένης)

Πέμπτη

Σάββατο

15:00-16:00

11:15-12:15

Λεωνίδης Ορέστης

96308670

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΤΕΡΣΕΦΑΝΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή

14:30-15:30

Ανδρέου Δ. Ανδρέας

99005836

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΜΑΖΩΤΟΥ

Τρίτη &Παρασκευή

13:15-14:15

Ανδρέου Δ. Ανδρέας

99005836

ΔΗΜ.ΣΧ.ΤΡΟΥΛΛΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 13:15 -14:15 Πιερή Αντρέας 99892768
 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ

ΛΕΥΚΑΡΩΝ

Τρίτη & Παρασκευή

16:30-17:15/

17:15-18:00

Ανδρέου Δ. Ανδρέας

99005836

ΔΗΜ.ΣΧ. ΖΗΝΩΝΑ

 

Τρίτη & Παρασκευή 13:30-14:30 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΘΗΕΝΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή 14:30-15:30 Πιερή Αντρέας 99892768
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΘΑΡΗΣ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 13:30-14:30 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΒΔΗΜ.ΣΧ.ΔΡΟΣΙΑΣ

 

Τρίτη & Παρασκευή 14:45-15:45 Αθανασίου Αντρέας 96748871
 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ

Δευτέρα & Πέμπτη 17:30-18:30 Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
Ε’ ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

(Βεργίνας)

Τετάρτη 13:45-15:45 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΕΛΛΙΩΝ

 

Τετάρτη 15:00-17:00 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΔΗΜ.ΣΧ.ΣΩΤΗΡΩΣ

(Το Σάββατο το μάθημα θα γίνεται στο Ευρυβιάδειο Γυμνάσιο)

Τετάρτη

Σάββατο

14:30-15:30

12:30-14:30

Λεωνίδης Ορέστης

96308670

ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΜΑΡΩΝ Σάββατο 9:30-11:30 Ανδρέου Νατάσα 99833185
 

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

(ΜΙΚΤΗ)

Τετάρτη

Σάββατο

15:30-16:30

9:00-11:00

Ιωάννου Μάριος

99429007

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ

Δευτέρα &Τετάρτη

16:00-17:00

Αθανασίου Αντρέας

96748871

 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ

Σάββατο

11:15-14:15

Αθανασίου Αντρέας

96748871

 

ΔΗΜ.ΣΧ. ΚΙΤΙΟΥ

Σάββατο

9:00-11:00

Πιερή Αντρέας

99892768

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΕΘΝΑΡΧΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ  Γ’

Δευτέρα & Πέμπτη

16:00-17:00

Αθανασίου Αντρέας

96748871

 

ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΘΗΕΝΟΥ

Τετάρτη

Σάββατο

15:00 -16:00

16:00-17:00

Πιερή Αντρέας

99892768

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΛΟΓΕΡΑ

(Το Σάββατο το μάθημα θα γίνεται στο Ευρυβιάδειο Γυμνάσιο)

Τετάρτη

Σάββατο

13:15-14:15

12:30-14:30

Λεωνίδης Ορέστης

96308670

ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30-15:30 Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
Γ’ ΔΗΜ.ΣΧ. ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ Σάββατο 9:00-11:00 Σύζινου Ιωάννα 99416199

                                                                                                          

Στόχοι του προγράμματος :

  • η δραστηριοποίηση των παιδιών στη κίνηση
  • η ψυχοπνευματική καλλιέργεια τους μέσα από το παιχνίδι
  • η ανάπτυξη της ομαδικότητας και της συνεργασίας
ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΟΚ.

ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Δευτέρα & Πέμπτη 9:15-10:15 Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
ΝΗΠ.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ Τρίτη

Παρασκευή

10:00-11:00

9:30-10:30

Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
ΣΚΕ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 10:15-11:45 Βαρχάποβιτς Κίρα 99780911
ΝΑΓΙΑ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 10:00-11:30 Πιερή Ανδρέας 99892768
ΚΟΥΝΙΑ ΜΠΕΛΛΑ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 9:30-10:30 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΣΚΕ ΤΣΙΑΚΚΙΛΕΡΟΥ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 8:30-10:00 Βαρχάποβιτς Κίρα 99780911
ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ

 

Τρίτη & Παρασκευή 11:30-12:15 Τζιούβας Νίκος 99895724
ΜΑΚΑΡΙΟΣ Γ’ Τρίτη & Πέμπτη 9:15-10:15 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΝΕΦΕΛΗ Δευτέρα & Πέμπτη 10:15-11:00 Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ

 

Τρίτη & Παρασκευή

10:00-11:30

Βαρχάποβιτς Κίρα

99780911

ΝΗΠ.ΜΕΛΑΝΗ Δευτέρα & Τετάρτη 8:30-9:30 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΠΡΩΪΝΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ

 

Τρίτη & Παρασκευή 9:30-10:30 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΠΑΙΔΙΚΟΡΑΜΑ

 

Τρίτη & Παρασκευή 9:30-11:00 Τζιούβας Νίκος 99895724
ΝΗΠΙΑΓ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ

(Διεξάγεται στο Δημ.Σχ.Λιβαδιών)

Σάββατο

9:30-11:00

Αθανασίου Αντρέας

96748871

ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 10:15-11:00 Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
 
 

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας  4  μέχρι 12 ετών.Τα παιδιά που θα συμμετέχουν θα χωριστούν σε ηλικιακές ομάδες.

Στόχος μας  είναι να παρέχουμε στα παιδιά καλές τεχνικές  γνώσεις , να μάθουν να πειθαρχούν, να απαιτούν και να ανταγωνίζονται σε ευγενή πλαίσια.

ΓΗΠΕΔΑ ΠΑΛΑΙΟΥ ΓΣΖ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30 – 15:30

15:30 – 16:30

Τζιούβας Νίκος

99895724

Η Ελεύθερη Πάλη βελτιώνει την φυσική κατάσταση, την αυτοσυγκέντρωση, την πειθαρχεία και την
ανοχή. Τα παιδιά θα διδαχθούν την τεχνική και τακτική της Ελεύθερης Πάλης καθώς και τους βασικούς κανονισμούς των αγώνων.

 

 

 

 

 

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ(ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΑΛΗΣ)

Δευτέρα & Πέμπτη

17:10-18:10

Λεωνίδης Ορέστης

96308670

Τρίτη & Παρασκευή

17:10-18:10

Λεωνίδης Ορέστης

96308670

Τετάρτη

Σάββατο

17:00-18:30

9:30-11:00

Λεωνίδης Ορέστης

96308670

Η ενόργανη Γυμναστική είναι ένα ατομικό άθλημα. Στην ενόργανη γυμναστική άνδρες και γυναίκες αγωνίζονται χωριστά , οι άντρες σε 6 αγωνίσματα (όργανα ) και οι γυναίκες σε 4.
Τα αγωνίσματα για άνδρες είναι Έδαφος, Πλάγιος ίππος Δίζυγο, Μονόζυγο, Κρίκοι και Άλμα και για τις  γυναίκες τα αγωνίσματα είναι Άλμα, Ασύμμετροι Ζυγοί, Δοκός Ισορροπίας και Έδαφος .
Τα παιδιά μέσα από την Ενόργανη Γυμναστική  γνωρίζουν το σώμα τους και μαθαίνουν να το ελέγχουν. Αντιλαμβάνονται το χώρο, αναπτύσσουν ισορροπία και  δύναμη, ενισχύουν και αναπτύσσουν την ευλυγισία τους.

 

Α’ ΔΗΜ.ΣΧ.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη

14:15-15:15/

15:15-16:15

Παπαγεωργίου

Τώνια

99832701

 

 

 

ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΑΘΗΕΝΟΥ

Τετάρτη

Σάββατο

14:30-15:30

15:30-16:30

16:30-17:30

17:30-18:30

18:30-19:30

8:45-9:45

9:45-10:45

10:45-11:45

11:45-12:45

12:45-13:45

Παπαγεωργίου

Τώνια

99832701

 

 

Δ’ ΔΗΜ.ΣΧ. ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή

14:45-15:45/

15:45-16:45

Παπαγεωργίου

Τώνια

99832701

Ρυθμική γυμναστική είναι ένα αθλημα αποκλειστικά γυναικείο και εκτελείται τόσο ατομικά όσο και ομαδικά. Στο πρόγραμμα τα παιδιά θα διδαχθούν την τεχνική όλων των οργάνων της Ρυθμικής Γυμναστικής (ΣΤΕΦΑΝΙ, ΚΟΡΔΕΛΑ, ΜΠΑΛΑ και ΣΧΟΙΝΑΚΙ), καθώς και τους βασικούς κανονισμούς διεξαγωγής αγώνων.

Γ’ ΔΗΜ.ΣΧ.ΔΑΛΙ  Δευτέρα & Πέμπτη 13:15-14:15/

14:15-15:15

Μαλέκου Ειρήνη 99339565
 

Δ’ ΔΗΜ.ΣΧ. ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη

14:00-15:00/

15:00-16:00

Πέτρου Έφη 99849384
 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

 

Δευτέρα & Πέμπτη

16:15-17:15

Πέτρου Έφη

99849384

Β’ ΔΗΜ.ΣΧ.ΔΡΟΜΟΛΑΞΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 16:00-17:00/

17:00-18:00

Μαλέκου Ειρήνη 99339565
ΚΟΙΝΟΤΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΟΣΦΙΛΩΤΗΣ

Σάββατο

9:30-11:00

Πέτρου Έφη

99849384

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΠΥΡΓΩΝ

Τρίτη

Σάββατο

16:00-17:30

11:15-12:45

Πέτρου Έφη

99849384

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ

Τρίτη & Παρασκευή

14:45-15:45

Μαλέκου Ειρήνη

99339565

 

ΓΥΜΝ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ

Τρίτη & Παρασκευή

16:15-17:00(ΑΡΧ)/

17:00-17:45/

17:45-18:30(ΠΡΟΧ)

Μαλέκου Ειρήνη

99339565

 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ

Τετάρτη & Παρασκευή

14:00-15:00/

15:00-16:00/

Πέτρου Έφη

99849384

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΜΑΡΩΝ

Τρίτη

14:00-15:30

Πέτρου Έφη

99849384

 

Το Εξειδικευμένο Πρόγραμμα Κολύμβησης έχει σαν στόχο την εξοικείωση των παιδιών με το νερό και την εκμάθηση και των 4ων στυλ κολύμβησης, Ελεύθερο, Ύπτιο, Πεταλούδα και Πρόσθιο.

  • Βοηθά στην βελτίωση της φυσικής κατάστασης
  • Στην ενδυνάμωση του μυϊκού συστήματος
  • Στην ισχυροποίηση της σπονδυλικής στήλης
  • Στην καταπολέμηση του άγχους και του φόβου για το νερό
  • Αυξάνει την άμυνα του οργανισμού
 

 

 

 

 

 

 

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

(Κίτιον Αθλητικό Κέντρο).

Δευτέρα & Πέμπτη

14:00-14:45 Κυριάκου Πέτρος

Βαρχάποβιτς Κίρα

99860123

99780911

14:45-15:30 Κυριάκου Πέτρος

Βαρχάποβιτς Κίρα

99860123

99780911

15:30-16:15 Κυριάκου Πέτρος

Βαρχάποβιτς Κίρα

99860123

99780911

16:15-17:00 Λεωνίδης Ορέστης

Βαρχάποβιτς Κίρα

Ανδρέου Δ.Ανδρέας

96308670

99780911

99005836

Τρίτη & Παρασκευή

14:00-14:45

Τζιούβας Νίκος

Κυριάκου Πέτρος

99895724

99860123

14:45-15:30 Τζιούβας Νίκος

Κυριάκου Πέτρος

99895724

99860123

15:30-16:15 Τζιούβας Νίκος

Κυριάκου Πέτρος

99895724

99860123

16:15-17:00 Λεωνίδης Ορέστης

Κυριάκου Πέτρος

96308670

99860123

Τετάρτη

Σάββατο

14:00-14:45/

9:00-9:45

Τζιούβας Νίκος

Κυριάκου Πέτρος

99895724

99860123

Τετάρτη

Σάββατο

14:45-15:30/

9:45-10:30

Τζιούβας Νίκος

Κυριάκου Πέτρος

99895724

99860123

Τετάρτη

Σάββατο

15:30-16:15/

10:30-11:15

Τζιούβας Νίκος 99895724

Σάββατο

10:30-12:00

Κυριάκου Πέτρος

99860123

Το κολύμπι αποτελεί  την πλέον ενδεδειγμένη άσκηση για την σκολίωση.

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη

16:15-17:00

Βαρχαπόβιτς Κίρα

99780911

Βοηθά:

  • στην ανάπτυξη των μυών
  • απόκτηση ευελιξίας
  • ενδυνάμωση
  • διόρθωση προβλημάτων της σπονδυλικής στήλης 

Β’ ΔΗΜ.ΣΧ.ΙΔΑΛΙΟΥ

Τετάρτη

Σάββατο

16:15-17:00

(7-12 ετών)/

17:00-17:45

(4-6 ετών)

12:00-12:45

(4-6 ετών)/

12:45-13:30

(7-12 ετών)

Ανδρέου Νατάσα 99833185

Το Ταεκβοντό είναι κορεάτικη πολεμική τέχνη. Η ενασχόληση με το Ταεκβοντό προσφέρει στα παιδιά
( αγόρια και κορίτσια ) πολλά πνευματικά κα σωματικά οφέλη όπως:

  • ΥΠΑΚΟΗ
  • ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
  • ΜΥΪΚΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ
  • ΕΥΚΙΝΗΣΙΑ
  • ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ
  • ΤΑΧΥΤΗΤΑ
  • ΕΚΡΗΚΤΙΚΟΤΗΤΑ
  • ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ
  • ΕΠΙΔΕΞΙΟΤΗΤΑ
  • ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ
  • ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ
  • ΣΕΒΑΣΜΟ
  • ΕΠΙΜΟΝΗ
  • ΘΑΡΡΟΣ
  • ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ
  • ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ
  • ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗ

Όλα αυτά αποτελούν στοιχεία για καλύτερη υγεία και  ποιότητα ζωής στη σύγχρονη εποχή.

 

 

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

Δευτέρα & Πέμπτη

17:00-18:00

18:00-19:00

19:15-20:15

Χειμωνίδου Φρόσω

99828214

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Τρίτη & Παρασκευή

Παρασκευή

17:00-18:00

18:00-19:00

Χειμωνίδου Φρόσω

99828214

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Τετάρτη 17:00 -18:30/

18:45 -19:45

Χειμωνίδου Φρόσω 99828214
 

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

Σάββατο

8:00-10:00

Χειμωνίδου Φρόσω

99828214

H Aντισφαίριση  είναι άθλημα στο οποίο αγωνίζονται δύο ή τέσσερεις παίκτες. Ο αγώνας διεξάγεται σε ειδικό γήπεδο το οποίο χωρίζεται στην μέση με δίχτυ ύψους 91εκ.. Αν οι αντίπαλοι είναι 2 το παιχνίδι λέγεται απλό.  Αν είναι τέσσερις ( ένα ζευγάρι σε κάθε πλευρά), λέγεται διπλό.
Στα οφέλη από το τένις συμπεριλαμβάνονται: μειωμένα ποσοστά σωματικού λίπους και αυξημένη αερόβια φυσική κατάσταση.

 

ΓΗΠΕΔΑ ΑΘΗΕΝΟΥ

Δευτέρα &Τετάρτη

18:00-19:00

19:00-20:00

Ταντελέ Άννα

99605730

ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΣΦΙΛΩΤΗΣ Τετάρτη 15:00-16:30 Ανδρέου Δ.Ανδρέας 99005836
 

ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ

Πέμπτη

Σάββατο

16:30-17:30

9:00-10:00

Ταντελέ Άννα

99605730

 

ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ

Σάββατο

10:00-11:30

Ταντελέ Άννα

99605730

 
 

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει γυμναστική, καλαθόσφαιρα, ταεκβοντόκαι futsal.
Σκοπός μας:

  • η μυϊκή τόνωση,
  • η μείωση του σωματικού λίπους
  • η αποφυγή του  άγχους και του στρες
  • η ψυχαγωγία του αθλουμένου.
ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΘΗΕΝΟΥ

 

Δευτέρα & Πέμπτη

20:30-22:00

Πιερή Αντρέας

99892768

ΚΙΤΙΟΝ

FUNCTIONAL TRAINING

Τρίτη & Πέμπτη

17:30-18:30

Πιερή Ανδρέας

99892768

ΕΥΡΥΒΙΑΔΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα & Πέμπτη 20:00-21:00 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
 

ΕΥΡΥΒΙΑΔΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Σάββατο

14:30-16:30

Λεωνίδης Ορέστης

96308670

 
 
 

Στόχος είναι η εκμάθηση της βασικής τεχνικής και της κίνησης μέσα στο γήπεδο, η βελτίωση της τεχνικής των διαφόρων χτυπημάτων η  διατήρηση της φυσικής κατάστασης, της υγείας, της δύναμης και της ευκινησίας.

ΓΗΠΕΔΑ ΑΘΗΕΝΟΥ

Δευτέρα &Τετάρτη

20:00-21:00

ΤαντελέΆννα 99605730
ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ Πέμπτη 17:30-20:30 Ταντελέ Άννα 99605730
 
 
 

Στα προγράμματα μπορούν να λάβουν μέρος γυναίκες ανεξαρτήτου ηλικίας και φυσικής κατάστασης.

Στόχος μας η τόνωση του μυϊκού συστήματος, η βελτίωση της φυσικής κατάστασης, η ψυχαγωγία και η ευεξία. Τα προγράμματα μας περιλαμβάνουν:

  • ΑΕΡΟΒΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
  • ZUMBA
  • ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
  • PILATES
  • HAPKIDO
  • YOGA
  • AΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑΚΙΑ 
 

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ

Δευτέρα & Πέμπτη

8:00-9:00/

9:00-10:00

Τζιούβας Νίκος

99895724

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Δευτέρα 17:15-18:15/

18:15-19:15

Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Τετάρτη 17:15-18:15/

18:15-19:15

Ιωάννου Μάριος 99429007
 

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ

ΒΑΡΗ

Τετάρτη

8:00-9:00

Ιωάννου Μάριος

99429007

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ

 

Πέμπτη 18:15-19:15 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Παρασκευή 17:15-18:15/

18:15-19:15

Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ

PILATES

Δευτέρα & Πέμπτη 9:15-10:15 Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ

YOGA

Τρίτη & Πέμπτη 8:15-9:15 Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ

PILATES

Τρίτη & Παρασκευή 9:30-10:30/

10:30-11:30

Ανδρέου Νατάσα

99833185

 

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ

 

Τρίτη & Παρασκευή

8:00-9:00/

9:00-10:00

Ανδρέου Κ. Ανδρέας

99569061

ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ

 

Δευτ/Τρ/Πεμ/Παρασ 7:30-8:15 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 19:30-20:30 Ιωάννου Μάριος 99429007
 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ

Τρίτη

18:45-19:45

Ιωάννου Μάριος

99429007

ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ

 

Τετάρτη 19:30-20:30 Ιωάννου Μάριος 99429007
 

ΔΔΗΜ.ΣΧ.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

ZUMBA, PILATES, YOGA,

POUND, ΑΕΡΟΒΙΟ

 

Δευτ/Τρ/Πεμ/Παρασ

17:00-18:00

Παπαγεωργίου Τώνια

99832701

 

Ε’ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ(ΒΕΡΓΙΝΑ)

PILATES

Τρίτη & Πέμπτη

16:15-17:15/

17:15-18:15/

18:15-19:15/

Ανδρέου Κ. Ανδρέας

99569061

Ε’ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ(ΒΕΡΓΙΝΑ)

PILATES

Τετάρτη

Σάββατο

16:00-17:00

8:00-9:00

Ανδρέου Κ. Ανδρέας

99569061

ΒΕΡΓΙΝΑ

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ

Τρίτη & Παρασκευή

18:30-19:30

Λεωνίδης Ορέστης

96308670

 

ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΝΑΦΩΤΙΑΣ

Τρίτη & Παρασκευή

19:00-20:00

Αθανασίου Αντρέας

96748871

 

B’ΔΗΜ.ΣΧ.ΔΡΟΜΟΛΑΞΙΑΣ

PILATES

Τετάρτη

Σάββατο

18:00-19:00

8:00-9:00

Πέτρου Έφη

99849384

 

B’ ΔΗΜ.ΣΧ.  ΔΡΟΜΟΛΑΞΙΑΣ

Τρίτη & Παρασκευή

17:30-18:30

Σύζινου Ιωάννα

99416199

ΚΙΤΙ

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗ

ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

AEROBICS+PILATES

Τρίτη & Παρασκευή

8:00-9:00

Ανδρέου Νατάσα

99833185

ΓΥΜΝ.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ Δευτ/Τρ/Πεμ/Παρασ 18:40-19:40 Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
ΒΔΗΜ.ΣΧ. ΙΔΑΛΙΟΥ

PILATES

Τρίτη

Πέμπτη

19:00-20:00

18:45-19:45

Ανδρέου Νατάσα

99833185

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΕΝΟΥ

PILATES

Τρίτη

Πέμπτη

17:30-18:30

17:15-18:15

Ανδρέου Νατάσα

99833185

ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΘΗΕΝΟΥ

Τρίτη & Πέμπτη 8:30-9:30 Πιερή Ανδρέας 99892768
ΚΙΤΙΟΝ

FUNCTIONAL TRAINING

Τρίτη & Πέμπτη 17:30-18:30 Πιερή Ανδρέας 99892768
Γ’ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 19:30-20:30 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΔΗΜ.ΣΧ.ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 18:00-19:00 Σύζινου Ιωάννα 99416199
 

ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΘΗΕΝΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη

19:30-20:30

Πιερή Ανδρέας

99892768

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΕΝΟΥ

HAPKIDO

Δευτέρα & Πέμπτη 18:30-19:30 Παναγή Μαρία 96895497
 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ

ΛΕΥΚΑΡΩΝ

Τρίτη & Παρασκευή

18:10-19:10

Ανδρέου Δ. Ανδρέας

99005836

ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΑΖΩΤΟΥ Τρίτη  & Παρασκευή 19:40-20:40 Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
 

ΠΟΛΙΤ.ΚΕΝΤΡΟ ΙΔΑΛΙΟΥ

AEROBICS

Δευτέρα & Πέμπτη

8:00-9:00/

9:00-10:00

Ανδρέου Νατάσα

99833185

 

ΠΟΛΙΤ.ΚΕΝΤΡΟ ΙΔΑΛΙΟΥ

PILATES

Δευτέρα & Πέμπτη

10:00-11:00

Ανδρέου Νατάσα

99833185

Το Πρόγραμμα Κολύμβησης Ενηλίκων διεξάγεται στο Oλυμπιακό Κολυμβητήριο Λάρνακας
(Κίτιον Αθλητικό Κέντρο) και  έχει ως στόχο:

    • την εκμάθηση
    • την βελτίωση της φυσικής κατάσταση
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 

Δευτέρα & Πέμπτη

7:30-8:30/

8:30-9:30

Κυριάκου Πέτρος 99860123
18:30-19:15/

19:15-20:00/

20:00-20:45

Κυριάκου Πέτρος 99860123
Τρίτη & Πέμπτη 19:30-20:15

20:15-21:00

Aνδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
Δευτέρα  &  Τετάρτη 8:00-9:00 Aνδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
Δευτέρα  &  Τετάρτη 19:00-20:00

20:00-21:00

Βαρχάποβιτς Κίρα 99780911
Τρίτη & Παρασκευή 7:15-8:00/

8:00-8:45/

8:45-9:30

Βαρχάποβιτς Κίρα 99780911
Τρίτη

Παρασκευή

20:00-21:00

19:30-20:30

Iωάννου Μάριος 99429007
Τρίτη & Παρασκευή 13:15-14:00 Κυριάκου Πέτρος 99860123
Tετάρτη

Σάββατο

15:30-16:15

7:30-8:15

Κυριάκου Πέτρος 99860123
Τετάρτη

Σάββατο

16:15-17:00

8:15-9:00

Κυριάκου Πέτρος 99860123

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ

Το πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε άτομα με αισθητηριακές, σωματικές και νοητικές αναπηρίες.Βασικός στόχος είναι η ανάπτυξη πολλαπλών δεξιοτήτων,η ψυχαγωγία και η καλλιέργεια διαπροσωπικών σχέσεων.

ΕΙΔΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΓ.ΛΑΖΑΡΟΥ

 

Δευτέρα & Πέμπτη

10:30-12:00

Aνδρέου Κ. Ανδρέας

99569061

 

ΕΙΔΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΓ.ΛΑΖΑΡΟΥ

 

Τρίτη & Παρασκευή

10:15-11:45

Aνδρέου Κ. Ανδρέας

99569061

 

ΚΛΕΨΥΔΡΑ

Δευτέρα & Σάββατο

16:15-17:00

Ιωάννου Μάριος

99429007

 

ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ

Τετάρτη

Παρασκευή

10:00-11:00

9:00-10:00

Σύζινου Ιωάννα

99416199

 

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

Σκοπός του προγράμματος είναι η συνέχιση της φυσικής δραστηριότητας, η ψυχαγωγία και η κοινωνική επαφή μεταξύ  των ατόμων της τρίτης ηλικίας. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει ασκήσεις με βαράκια, λάστιχα, μπάλες, περπάτημα κ.α.

 

 ΑΠ.ΛΟΥΚΑ

 

Δευτέρα

9:00-10:00

Ιωάννου Μάριος

99429007

 

ΚΙΤΙΟΝ

Τρίτη & Πέμπτη 8:15-9:15 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
 

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕΙΟ

Τρίτη & Πέμπτη

9:40-10:40

Αθανασίου Ανδρέας

96748871

 

ΟΑΣΗ

Τρίτη & Πέμπτη

8:30-9:30

Αθανασίου Ανδρέας

96748871

 

ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗ ΦΥΣΗ

Τετάρτη & Σάββατο

6:30-7:30

Ιωάννου Μάριος

99429007

 

ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗ ΦΥΣΗ

Δευτέρα & Πέμπτη

6:15-7:15

Ιωάννου Μάριος

99429007

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ΕΝΟΡΙΑΣ ΑΓ.ΣΑΒΒΑ

 

Δευτέρα & Πέμπτη

10:15-11:15

Ιωάννου Μάριος

99429007

 

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.