Ετήσια Προγράμματα 2022 – 2023

Έναρξης των μαθημάτων στις 5/9/2022

ΠΑΙΔΙΑ

Στο Πρόγραμμα Γενικής Άθλησης διδάσκονται τα πιο κάτω αθλήματα τα οποία διεξάγονται στον αθλητικό χώρο του σχολείου σας:

 

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ

Τετάρτη

Σάββατο

16:00 – 17:00

9:00 – 10:00

Γερμανού Μαρία

99765611

 

Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη

14:30-15:30

Σίμοβα Μαρία

99974558

 

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ

Τρίτη & Παρασκευή

15:00 – 16:30

Σίμοβα Μαρία 99974558
 

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΛΕΙΟ ΣΩΤΗΡΑΣ   

Δευτέρα & Πέμπτη

16:00 – 17:00

Γερμανού Μαρία

99765611

 

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ   

Τρίτη & Παρασκευή

16:00 – 17:00

Γερμανού Μαρία

99765611

 

ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή

16:00 – 17:00

Σίμοβα Μαρία

99974558

 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΡΙΩΝ

ΦΡΕΝΑΡΟΣ

Δευτέρα & Πέμπτη

14:30 – 15:30

Κωνσταντίνου Παύλος

99125625

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη

14:40 – 15:40

Γερμανού Μαρία

99765611

 

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ

Τετάρτη

Σαββάτο

16:00 – 17:00

8:30 – 9:30

Σίμοβα Μαρία

99974558

 

ΑΥΓΟΡΟΥ

RE SHAPE ROOM

Τρίτη & Παρασκευή

15:00 – 16:00

Παρπούνα Μαρία

96554566

 
 

Στόχος του προγράμματος είναι η δραστηριοποίηση των παιδιών στη κίνηση και στη ψυχοπνευματική καλλιέργεια τους μέσα από το παιχνίδι. Τα παιδιά έχουν την ευκαιρία μέσα από τα παιχνίδια και τις ασκήσεις να αναπτύξουν την ομαδικότητα, και την συνεργασία.

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Δευτέρα & Πέμπτη

8:30-10:00

Σίμοβα Μαρία

99974558

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Ο ΑΡΚΟΥΔΙΝΟΣ

ΔΕΡΥΝΕΙΑ

Δευτέρα & Πέμπτη

10:15 – 11:00

Σίμοβα Μαρία

99974558

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 11:15 – 12:00 Σίμοβα Μαρία 99974558
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΑΝΔΡΕΑΔΕΙΟΣ

ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή 9:45 – 11:15 Σίμοβα Μαρία 99974558
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

HUPPY KINDER LAND

ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή

11:30 – 12:15

Σίμοβα Μαρία

99974558

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

LOS AMIGOS

ΛΙΟΠΕΤΡΙ

Δευτέρα &Πέμπτη

9:30 – 11:00

Γερμανού Μαρία 99765611
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΑΝΤΙΛΑΛΟΙ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Δευτέρα & Πέμπτη

11:15 – 12:15 Γερμανού Μαρία 99765611
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Η ΚΙΒΩΤΟΣ

ΣΩΤΗΡΑ

Τρίτη & Παρασκευή

11:00- 12:30

Γερμανού Μαρία 99765611
ΠΑΙΔΟΚΟΜΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

ΣΚΕ ΦΡΕΝΑΡΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη

9:30 – 10:15

Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙΑ

ΦΡΕΝΑΡΟΣ

Δευτέρα & Πέμπτη

11:30 – 13:00

Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΤΟ ΚΑΜΕΛΙΝΟ

ΣΩΤΗΡΑ

Τρίτη & Παρασκευή

9:40 – 10:25

Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΟΙ ΦΩΤΕΙΛΟΥΔΙΔΕΣ

ΔΑΣΑΚΙ ΑΧΝΑΣ

Δευτέρα & Τετάρτη

11:00 – 12:00

Παρπούνα Μαρία 96554566
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Β ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΣ

ΣΤΑΘΜΟΣ ΑΥΓΟΡΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή

11:00 – 12:00

Παρπούνα Μαρία 96554566
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Η ΠΑΡΑΜΥΘΟΥ ΑΥΓΟΡΟΥ

Τρίτη &Πέμπτη

12:15 – 13:00

Παρπούνα Μαρία 96554566
 

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΣΚΕ

ΑΥΓΟΡΟΥ

 

Δευτερα & Τετάρτη

10:45 – 11:45

Άννα Ταντελέ

99605730

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ

Τρίτη & Πέμπτη

10:00 – 11:30

Άννα Ταντελέ

99605730

 

 

 

 
 

Ρυθμική γυμναστική είναι ένα αθλημα αποκλειστικά γυναικείο και εκτελείται τόσο ατομικά όσο και ομαδικά. Στο πρόγραμμα τα παιδιά θα διδαχθούν την τεχνική όλων των οργάνων της Ρυθμικής Γυμναστικής (ΣΤΕΦΑΝΙ, ΚΟΡΔΕΛΑ, ΜΠΑΛΑ και ΣΧΟΙΝΑΚΙ), καθώς και τους βασικούς κανονισμούς διεξαγωγής αγώνων.

 

Α ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΥΓΟΡΟΥ

Τετάρτη

&

Παρασκευή

16:15 – 17:15

/

17:15 – 18:15

Έφη Πέτρου

99849384

 
 

Το Hapkido είναι μια πολεμική τέχνη κορεάτικης προέλευσης.

Το Όνομα, αν και είναι πολύ δύσκολο να μεταφραστεί κατά λέξη, σημαίνει «Ο Δρόμος της Συντονισμένης ή Απόλυτης Δύναμης». Είναι μια ολοκληρωμένη πολεμική τέχνη που συνδυάζει εκρηκτικά χτυπήματα και λακτίσματα παρόμοια με αυτά του Taekwondo, ρίψεις και τεχνικές υποταγής, μάχη στο έδαφος.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη

13:15 – 14:15

Μαρία Παναγή

96895497

 

ΤΑΣΟΣ ΜΑΡΚΟΥ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

 

Δευτέρα  &  Πέμπτη

17:30 – 16:30 Μαρία Παναγή 96895497
 
 

H Aντισφαίριση είναι άθλημα στο οποίο αγωνίζονται δύο ή τέσσερεις παίκτες. Ο αγώνας διεξάγεται σε ειδικό γήπεδο το οποίο χωρίζεται στην μέση με δίχτυ ύψους 91εκ.. Αν οι αντίπαλοι είναι 2 το παιχνίδι λέγεται απλό.  Αν είναι τέσσερις ( ένα ζευγάρι σε κάθε πλευρά), λέγεται διπλό.

Στα οφέλη από το τένις συμπεριλαμβάνονται: μειωμένα ποσοστά σωματικού λίπους και αυξημένη αερόβια φυσική κατάσταση.

  KIDS

 

ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ

ΔΑΣΟΥΣ ΑΧΝΑΣ

Τετάρτη

16:00 – 17:30

Άννα Ταντελέ

99605730

 
 
 

Το SUP στα ελληνικά, μεταφράζεται ως όρθια σανιδοκωπηλασία και είναι από τα πλέον αναγνωρισμένα αθλήματα  που συνδυάζει διασκέδαση και άσκηση. Πρόκειται για μια

full-body γυμναστική αερόβιας μορφής, η οποία ταυτόχρονα είναι ιδιαίτερα διασκεδαστική γιατί γίνεται πάνω στο νερό. Ισορροπία, αντοχή, ευελιξία, συντονισμό, σταθερότητα, συγκέντρωση είναι μερικά από τα στοιχεία που συνδυάζει μοναδικά και συμβάλλει καθοριστικά στην ανάπτυξη δεξιοτήτων.

KIDS

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ

BEGA FIGO

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Σάββατο 7:30 – 9:30 Παναγή Μαρία 96895497
 
 

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

Τα προγράμματα περιλαμβάνουν Αεροβική Γυμναστική, Pound, Pilates, Yoga, Zumba, Step, Κυκλική Γυμναστική,Kangoo Jumps, Cross-Training, fullbod yworkout , καθώς επίσης ασκήσεις με βαράκια, λάστιχα , fitballs και ασκήσεις σύσφιξης και τόνωσης του σώματος.Στα προγράμματα μπορούν να λάβουν μέρος γυναίκες ανεξαρτήτου ηλικίας και φυσικής κατάστασης.

 

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ

full body workout

 

Δευτέρα & Πέμπτη

19:00 – 20:00

Μαρία Παναγή

96895497

 

ΑΙΘΟΥΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΑΥΓΟΡΟΥ Β

Zumba

Pound

Κυκλική Γυμναστική

fit balls

Δευτέρα &Πέμπτη

19:30 – 20:30

Παρπούνα Μαρία

96554566

 

RE SHAPE FITNESS STUDIOΑΥΓΟΡΟΥ

Pound

fit balls

full body workout

Δευτέρα & Παρασκευή

07:45 – 08:45

Παρπούνα Μαρία

96554566

 
 

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ

ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ

Pound

fit balls

Zumba

Τρίτη & Πέμπτη

8:00 – 9:00

Παρπούνα Μαρία

96554566

ΣΤΑΔΙΟ ΤΑΣΟΣ ΜΑΡΚΟΥ

full body workout

 

Δευτέρα & Πέμπτη

8:00 – 9:10

Μαρία Παναγή

96895497

 

ΣΤΑΔΙΟ ΤΑΣΟΣ ΜΑΡΚΟΥ

Kangoo Jumps

 

Τετάρτη & Παρασκευή

8:00 – 9:00

9:30 – 10:30

Παρπούνα Μαρία

96895497

 

 

 
 
 
ΕΝΗΛΙΚΕΣ

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ

BEGA FIGO

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Τρίτη & Παρασκευή

7:00 – 8:00

8:10 – 9:10

16:00 – 17:00

Παναγή Μαρία

96895497

Τετάρτη

Σάββατο

16:00 – 17:00

9:30 – 10:30

Παναγή Μαρία

96895497

 

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ

Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού υλοποιώντας τηνφιλοσοφία τουΠρογράμματος ΑΓΟ για παροχή ίσων ευκαιριών άθλησης σε όλα τα άτομα, ανεξάρτητου φύλου, ηλικίας, κοινωνικής θέσης και προπαντός επιπέδου ψυχικής και σωματικής υγείας, λειτουργεί ειδικά προγράμματα για άτομα του Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας Στροβόλου, του Ιδρύματος Ελεούσας του Κύκκου της Ειδικής Μονάδας Νοητικής Στέρησης, Ειδικής εκπαίδευσης Σκαπανέας,Ειδικής εκπαίδευσης Ηλιαχτίδα  και του Ειδικού Σχολείου ΑΜΕΑ ΜΟΡΦΟΥ.

ΙΔΡΥΜΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΛΙΟΠΕΤΡΙ

Τρίτη & Παρασκευή

Δευτέρα

8:00  – 9:30

13:00 – 14:00

Μαρία Σίμοβα 99974558
ΦΑΡΟΣ ΖΩΗΣ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Δευτέρα & Πέμπτη

16:00 – 16:45

Μαρία Σίμοβα

99974558

 
 

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

Σκοπός του προγράμματος είναι η συνέχιση της φυσικής δραστηριότητας, η ψυχαγωγία και η κοινωνική

επαφή μεταξύ  των ατόμων της τρίτης ηλικίας.Το πρόγραμμα λειτουργεί σε συνεργασία με τους Δήμους και τις Λέσχες Ηλικιωμένων, στους ακόλουθους χώρους.

ΛΕΣΧΗ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ

ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ

Τρίτη & Πέμπτη

9:00 – 10:00

Παρπούνα Μαρία

96554566

ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΞΕΙΣ

ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Τετάρτη

17:30 – 18:00

Γερμανού

Μαρία

99765611

 

ΣΚΕ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη

Τετάρτη

17:30 – 18:30

Σίμοβα Μαρία

99974558

ΣΚΕ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 8:20 – 9:20 Γερμανού Μαρία 99765611
ΣΚΕ ΣΩΤΗΡΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 8:30-9:30 Γερμανού Μαρία 99765611
ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ

ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ

ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

ΣΩΤΗΡΑ

Τετάρτη

&

Παρασκευή

15:00 – 15:30

Γερμανού Μαρία

99765611

ΣΚΕ

ΒΡΥΣΟΥΛΕΣ

Τρίτη & Παρασκευή 9:45 – 10:45 Γερμανού Μαρία 99765611
ΣΚΕ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΦΡΕΝΑΡΟΥ

Τρίτη & Πέμπτη 8:30 – 9:30 Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΣΚΕ

ΛΙΟΠΕΤΡΙ

Δευτέρα

Τετάρτη

10:20 – 11:05

9:30 – 10:15

Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΣΚΕ ΑΥΓΟΡΟΥ

ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΙΑ ΜΟΝΟΙ

Τετάρτη & Πέμπτη

10:15 – 11:15

Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΒΙΩΝ ΑΥΓΟΡΟΥ

Τετάρτη 11:20 – 12:20 Κωνσταντίνου Παύλος

99125625

ΣΚΕ

ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ

Δευτέρα &Τετάρτη

9:30 – 10:30

Παρπούνα

Μαρία

96554566

ΣΚΕ

ΔΑΣΟΥΣ ΑΧΝΑΣ

Δευτέρα &Πέμπτη

8:45 – 9:45

Άννα Ταντελέ

99605730

ΛΕΣΧΗ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ

ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ

ΠΕΖΟΠΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ

Δευτέρα

7:00 – 8:00

Σίμοβα Μαρία

99974558

ΚΕ.Π.Α

ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣ

ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Δευτέρα & Πέμπτη

9:10 – 10:10

Μαρία Παναγή

96895497

ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΞΕΙΣ

ΑΥΓΟΡΟΥ

Τρίτη & Πέμπτη

8:45 – 9:45

Άννα Ταντελέ

99605730

 
 

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.