Ετήσια Προγράμματα 2020 – 2021

Έναρξης των μαθημάτων στις 7/9/2020

ΠΑΙΔΙΑ

Κάθε ομάδα αποτελείται από έξι παίκτες γηπέδου και έναν τερματοφύλακα (επτά παίκτες συνολικά). Μπροστά από κάθε τέρμα υπάρχει η περιοχή τέρματος η οποία είναι ένα ημικύκλιο ακτίνας 6 μέτρων. Μέσα σε αυτήν την περιοχή έχει την άδεια να κινείται μόνο ο τερματοφύλακας, ο οποίος επιτρέπεται να αγγίζει την μπάλα με όλα τα μέρη του σώματός του. Όλοι οι άλλοι παίκτες επιτρέπεται να χρησιμοποιούν για ρίψη και μεταφορά της μπάλας μόνο τα χέρια τους.
Όταν ένας παίκτης έχει την μπάλα, μπορεί να ντριμπλάρει όσο θέλει, παίζοντάς την με το ένα χέρι κάθε φορά στο έδαφος. Επίσης μπορεί να κρατήσει την μπάλα για τρία δευτερόλεπτα ή να κάνει τρία βήματα κρατώντας την στα χέρια. Κατόπιν μπορεί ή να χτυπήσει την μπάλα στο έδαφος ή να δώσει πάσα σε ένα συμπαίκτη ή να  σουτάρει στο τέρμα.

ΠΕΡΝΕΡΑ

Δευτέρα & Πέμπτη

13:10 – 14:10

Μιλτιάδους Πέτρος

99346919

  ΙΔΑΛΙΟΥ Γ΄
(ασκήσεις και παιδαγωγικά   παιχνίδια )

Δευτέρα & Πέμπτη

13:45 – 14:45
14:45 – 15:45

Φαούτα Αφροδίτη

99317613

ΑΚΡΟΠΟΛΗ

Δευτέρα & Πέμπτη

13:10 – 14:10

Χρυσάνθου Άντρη

99788255

ΛΑΤΣΙΑ Β΄

Δευτέρα & Πέμπτη

13:10 – 14:10

Γαβριήλ Παναγιώτα

99427781

ΛΑΤΣΙΑ Α΄

Δευτέρα & Πέμπτη

13:10 – 14:10

Ανδρέου Ευγενία

96748377

Δ’  ΛΑΤΣΙΩΝ

Δευτέρα & Πέμπτη

14:15 – 15:15

Γαβριήλ Παναγιώτα

99427781

Ε΄ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη

14:15 – 15:15

Γεωργίου Χρίστος

96716447

ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ

Τρίτη & Παρασκευή

13:10 – 14:10

Ναύτη Λουκία

99886672

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ

Δευτέρα  & Παρασκευή

16:00 – 17:00

Ναύτη Λουκία

99886672

ΑΠ. ΒΑΡΝΑΒΑΣ

Τρίτη & Παρασκευή

13:15 – 14:15

Χρυσάνθου Άντρη

99788255

ΑΓ. ΟΜΟΛΟΓΗΤΕΣ

Τρίτη & Παρασκευή

13:10 – 14:10

Μιλτιάδους Πέτρος

99346919

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Τρίτη & Παρασκευή

13:30 – 14:30

Γεωργίου Χρίστος

96716447

  ΙΔΑΛΙΟΥ Γ΄
(Π.Λ.)

Τρίτη & Παρασκευή

13:30 – 14:30
14:30 – 15:30

Ανδρέου Ευγενία

96748377

ΟΡΟΥΝΤΑ

Τετάρτη & Σάββατο

13:10 – 14:10
10:00 –  11:00

Ναύτη Λουκία

99886672

ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑΣ

Τετάρτη
Παρασκευή

14:30 – 15:30
14:00 – 15:00

Ανδρέου Νατάσα

99833185

ΤΣΕΡΙ Α΄

Τετάρτη & Σάββατο

13:15 –14:15
9:00 – 10:00

Φαούτα Αφροδίτη

99317613

ΑΓ. ΕΠΙΦΑΝΙΟΣ

Τετάρτη & Σάββατο

13:05 – 14:00
10:45 – 11:45

Χρυσάνθου Άντρη

99788255

ΑΡΕΔΙΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή

13:15 – 14:15

Μιχαήλ Λαύρα

99875690

 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΑΜΑΣΟΥ (ΠΕΡΑ ΟΡΕΙΝΗΣ)

Τετάρτη & Σάββατο

15:15 – 16:15
8:30 – 9:30

Μιχαήλ Λαύρα

99875690

ΕΡΓΑΤΕΣ

Τετάρτη & Σάββατο

13:10- 14:10
8:00- 9:00

Μιλτιάδους Πέτρος

99346919

Α΄ΙΔΑΛΙΟΥ

Τετάρτη
Σάββατο

13:05 – 14:00
8:15 – 9:15

Ανδρέου Ευγενία

96748377

Α΄ΙΔΑΛΙΟΥ
(Π.Λ.)

Τετάρτη

14:00 – 15:30

Ανδρέου Ευγενία

96748377

Το Πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε παιδιά ηλικίας 4 μέχρι 7χρονών και στόχος μας είναι η Ψυχοκινητική αγωγή μέσα από δραστηριότητες όπως σωματικά σχήματα, επίπεδα και κατευθύνσεις, Μουσικοκινητική αγωγή παίζω και χορεύω με τον ρυθμό, Δρομικές ασκήσεις καθώς και Παιδαγωγικά παιχνίδια που προάγουν την συνεργασία και την ομαδικότητα.

Ερευνητικά δεδομένα απέδειξαν ότι η φυσική αγωγή προστατεύει από ασθένειες, αυξάνει την ευεξία, πολέμα την παχυσαρκία, διδάσκει την αυτοδιαχείριση και την βελτίωση των κινητικών δεξιοτήτων, βοηθά στη ανάπτυξη της μάθησης και στη ολική εκπαίδευση του παιδιού.

ΣΤΑΔΙΟ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
«ΤΑΣΟΣ   ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ»
  Δευτέρα & Πέμπτη

15:45 – 16:30

Χρυσάνθου Άντρη

99788255

ΔΗΜ. ΣΧ.   Γ΄ ΙΔΑΛΙΟΥ 

Δευτέρα & Πέμπτη

16:00 – 17:00

Φαούτα Αφροδίτη

99317613

Γ’  ΛΑΤΣΙΩΝ

Δευτέρα & Πέμπτη

15:20 – 16:20

Γαβριήλ Παναγιώτα

99427781

ΔΗΜ. ΣΧ. Δ’  ΛΑΤΣΙΩΝ

Τρίτη & Παρασκευή

13:10 – 14:10

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ

Τρίτη & Παρασκευή

16:00 – 17:00

ΛΥΚΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ

Τετάρτη
Σάββατο

15:00 – 16:00
10:00  -11:00

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ

Σάββατο

9:00- 10:30

Ανδρέας Ανδρέου

99005836

Η Αντιπτέριση είναι ένα άθλημα, που παίζεται σε κλειστό χώρο, σε γήπεδο 13Χ17Μ περίπου, το χωρίζει δίκτυ 1,55Μ.

Χρησιμοποιείται ρακέτα και φτερό. Για να κερδηθεί μια αναμέτρηση πρέπει ο παίκτης να πάρει δύο σετ.

Σε περίπτωση ισοπαλίας 1-1 σετ παίζεται και τρίτο σετ.

Κάθε σετ έχει 21 πόντους. Για να τελειώσει το σετ πρέπει η διαφορά των πόντων να είναι τουλάχιστον 2 (π.χ. 20–22) σε περίπτωση ισοβαθμίας 29-29 ο 30ος πόντος είναι και ο τελευταίος.

Πολυπροπονητήριο
Ευάγγελος Φλωράκης               

Δευτέρα & Πέμπτη

14:30 – 15:30

Χρυσάνθου Άντρη

99788255

Δημ. Σχολείο Περιφερειακό  Ταμασού

Τετάρτη & Σάββατο

16:15 – 17:15
9:30 – 10:30

Χρυσάνθου Άντρη

99788255

Στόχος του προγράμματος είναι η δραστηριοποίηση των παιδιών στη κίνηση και στη ψυχοπνευματική καλλιέργεια τους μέσα από το παιχνίδι. Τα παιδιά έχουν την ευκαιρία μέσα από τα παιχνίδια και τις ασκήσεις να αναπτύξουν την ομαδικότητα, και την συνεργασία.

ΠΟΥ ΠΟΥ Η ΑΛΕΠΟΥ

HAPPY FEET

M&M KINDERGARDEN

FELICITA

PETITBEBE

ΠΡΑΣΙΝΟ ΕΛΕΦΑΝΤΑΚΙ

FUNNY KIDS

ΧΙΟΝΑΤΗ

ΠΑΣΥΔΥ  ΛΑΤΣΙΑ

ΕΛΕΝΕΙΟ ΚΟΙΝ. ΝΗΠ. ΤΣΕΡΙΟΥ

ΠΕΛΑΡΓΟΣ

 ΠΑΣΥΔΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΕΣ

FUN PHILOSOPHY

ΧΟΡΟΣ είναι η έκφραση της ψυχικής κατάστασης του ατόμου μέσω Ρυθμικών  κινήσεων.

Με άλλα λόγια ο χορός είναι η ομιλία της ψυχής, το αποτέλεσμα αρμονικής συνεργασίας σωματικών κινήσεων, ψυχικού κόσμου και ρυθμικών συνδυασμών.

Το Εξειδικευμένο Πρόγραμμα του Χορού απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 6- 14 χρόνων.

Στο πρόγραμμα διδάσκονται Ελληνικοί Παραδοσιακοί, Λαϊκοί, Κυπριακοί, Μοντέρνοι, Hip-hop και Latin χοροί.

Δημ. Σχολείο Β’ Κοκκινοτριμιθιάς

Δευτέρα & Πέμπτη

13:10- 14:10

ΕρωτοκρίτουΕλίζα

99997431

Δημ. Σχολείο Απ. Λουκά

Δευτέρα & Πέμπτη

14:30 – 15:30

ΕρωτοκρίτουΕλίζα

99997431

Δημ. Σχολείο
 Γ΄ Μακεδονίτισσας

Δευτέρα & Πέμπτη

15:50- 16:50

ΕρωτοκρίτουΕλίζα

99997431

Δημ. Σχολείο ΛατσιάΑ΄

Δευτέρα&Πέμπτη

13:05 – 14:00

Σωτηρίου Μαρίνα

99802795

Δημ. Σχολείο Έγκωμη Α΄

Τρίτη & Παρασκευή

13:05 – 14:00

ΕρωτοκρίτουΕλίζα

99997431

Δημ. Σχολείο Αγ. Στυλιανού 

Τρίτη & Παρασκευή

14:20 – 15:20

ΕρωτοκρίτουΕλίζα

99997431

Δημ. ΣχολείοΑγ. Παντελεήμονα

Τετάρτη
Σάββατο

17:00-18:00
11:30-12:30

Σιάλου Άντρη

99460830

Δημ. Σχολείο Δάλι Β΄ Kids Pilates

Τετάρτη & Σάββατο

16:00- 17:00
12:00-13:00

Ανδρέου  Νατάσα

99833185

Ρυθμική γυμναστική είναι ένα αθλημα αποκλειστικά γυναικείο και εκτελείται τόσο ατομικά όσο και ομαδικά. Στο πρόγραμμα τα παιδιά θα διδαχθούν την τεχνική όλων των οργάνων της Ρυθμικής Γυμναστικής (ΣΤΕΦΑΝΙ, ΚΟΡΔΕΛΑ, ΜΠΑΛΑ και ΣΧΟΙΝΑΚΙ), καθώς και τους βασικούς κανονισμούς διεξαγωγής αγώνων

Δημ. Σχολείο Β΄ Αγ.  Δομετίου

Δευτέρα & Πέμπτη

14:30 -16:30

Λάμπρου Αγάθη

99475400

Δημ. Σχολείο Γ΄ Ιδαλίου

Δευτέρα & Πέμπτη

13:15 – 15:15

Μαλέκου Ειρήνη

99339565

Δημ. Σχολείο Λατσιά Α΄

Δευτέρα & Πέμπτη

14:00 – 15:00

Σωτηρίου Μαρίνα

99802795

Δημ. Σχολείο Λατσιά Δ΄

Δευτέρα & Πέμπτη

15:15 – 16:15

Σωτηρίου Μαρίνα

99802795

Δημ. Σχολείο  Τσέρι Α΄

Δευτέρα & Πέμπτη

14:15 – 15:15

Μικαέλλα Ιωάννου

99528922

Δημ. Σχολείο Κωνσταντινουπόλεως

Τρίτη & Παρασκευή

13:30 – 14:30

Λάμπρου Αγάθη

99475400

Δημ. Σχολείο Αγ. Βασιλείου

Τρίτη & Παρασκευή

14:40 – 15:40

Λάμπρου Αγάθη

99475400

Δημ. Σχολείο
Μακεδονίτισσα Γ΄

Τρίτη & Παρασκευή

13:15 – 14:15
14:15 – 15:15

Σωτηρίου Μαρίνα

99802795

Δημ. Σχολείο Περνέρα

Τρίτη & Παρασκευή

15:45 – 16:45

Σωτηρίου Μαρίνα

99802795

Δημ. Σχ. Δασούπολη

Τρίτη & Παρασκευή

13:10 – 14:10

Μαλέκου Ειρήνη

99339565

Δημ. Σχ. Λυθροδόντα

Τρίτη & Παρασκευή

14:45 – 15:45

Μαλέκου Ειρήνη

99339565

Δημ. Σχολείο
Αγ. Παντελεήμονα

Τετάρτη
Σάββατο

16:00 – 17:00
10:30 – 11:30

Σιάλου Άντρη

99460830

Δημ. Σχολείο Αρχαγγέλου

Τετάρτη
Σάββατο
Τετάρτη
Σάββατο

14:00 – 15:00
9:00 – 10:00
15:00 – 16:00
10:00 – 11:00

Λάμπρου Αγάθη

99475400

Δημ. Σχολείο Κορνέσιο

Τετάρτη
Σάββατο

13:10 – 14:10
9:00 – 10:00

Σωτηρίου Μαρίνα

99802795

Δημ. ΣχολειόΛυκαβητου

Τετάρτη
Σάββατο
Τετάρτη
Σάββατο

15:1 5 – 16:15
10:15 – 11:15
16:15 – 17:15
11:15 – 12:15

Σωτηρίου Μαρίνα

99802795

Δημ. Σχολείο Δάλι Β΄

Τετάρτη
Σάββατο

15:00 – 16:00
10:00 – 11:00

Μικαέλλα Ιωάννου

99528922

Δημ. Σχ. Αγλαντζιά Ε΄

Τετάρτη & Σάββατο

13:15 – 14:15
8:45 – 9:45

Μαλέκου Ειρήνη

99339565

Δημ. Σχ. Σταυρού

Τετάρτη & Σάββατο

14:30 – 15:30
10:00 – 11:00

Μαλέκου Ειρήνη

99339565

Δημ. Σχ. Γέρι Α΄

Τετάρτη
Σάββατο
Τετάρτη
Σάββατο

16:00 – 17:00 αρχάριοι
11:30 – 12:30
17:00- 18:00
12:30 – 13:30 προχωρημένοι

Μαλέκου Ειρήνη

99339565

Το να μπορεί ένα παιδί ή ένας έφηβος να κολυμπάει σωστά είναι μια πολύ σημαντική εμπειρία. Το να τολμήσει να πάει  στα βαθιά να του επιτραπεί να πάει  μόνος  ή  με φίλους  στην θάλασσα ή στην πισίνα, είναι αναντικατάστατες εμπειρίες που πρέπει να αποκτήσει κάθε παιδί. Το εξειδικευμένο πρόγραμμα της Κολύμβησης έχει σαν στόχο, την εξοικείωση με το νερό και την εκμάθηση των 4ων στυλ κολύμβησης Ελεύθερο, Ύπτιο, Πρόσθιο και Πεταλούδας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη

14:00 – 14:45 / 14:45 – 15:30

Καραγκούνης Δημήτρης

99515563

14:00 – 14:45 / 14:45 – 15:45

Νταζιάνη Τζοάννα

99654534

Τρίτη & Παρασκευή

14:30 – 15:15

Χρυσάνθου Άντρη

99788255

Τρίτη & Παρασκευή

14:00 – 14:45 / 14:45- 15:30

Νταζιάνη Τζοάννα

99654534

Τετάρτη & Σάββατο

14:00-14:45/14:45-15:45
10:15-11:00/11:00-12:00

Καραγκούνης Δημήτρης

99515563

Νταζιάνη Τζοάννα

99654534

14:00-14:45/14:45-15:30
9:30-10:15/10:15-11:00

A.N. SPORT GYM
ΔΑΛΙ

Τρίτη & Παρασκευή

16:00 – 16:45 αρχάριοι
16:45 – 17:30 / 17:30 – 18:30 προχωρημένοι

Φαούτα Αφροδίτη

99317613

Το Hapkido είναι μια πολεμική τέχνη κορεάτικης προέλευσης.

Το Όνομα, αν και είναι πολύ δύσκολο να μεταφραστεί κατά λέξη, σημαίνει «Ο Δρόμος της Συντονισμένης ή Απόλυτης Δύναμης». Είναι μια ολοκληρωμένη πολεμική τέχνη που συνδυάζει εκρηκτικά χτυπήματα και λακτίσματα παρόμοια με αυτά του Taekwondo, ρίψεις και τεχνικές υποταγής και μάχη στο έδαφος.

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΕΝΟΥ
(ΠΑΙΔΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ)
Τρίτη  & Παρασκευή 19:00-20:00 Παναγή Μαρία 96895497

Η Πολεμική Τέχνη της Απόλυτης Δύναμης

Η πολεμική τέχνη, στην οποία γονείς και παιδιά θα  μπορούν να ασκούνται μαζί στην αυτοάμυνα Το HAPKIDO μαθαίνει σε όλους την αξία της εναρμόνισης για την αντιμετώπιση των δυσκολιών και την επίλυση των διαφορών χωρίς βία. Ταυτόχρονα όμως εάν και εφόσον είναι αναγκαίο, οι ασκούμενοι μπορούν να υπερασπιστούν αποτελεσματικά τον εαυτό τους με τη χρήση των τεχνικών αυτοάμυνας.

Η ταυτόχρονη ενασχόληση γονέων και παιδιών με την τέχνη του Hapkido πέρα από τα ατομικά οφέλη, σωματικά και ψυχολογικά, συνεισφέρει στην επικοινωνία μέσα στην οικογένεια. Οι γονείς έχουν την ευκαιρία να βελτιώσουν την φυσική τους κατάσταση μαθαίνοντας αυτοάμυνα μαζί με τα παιδιά τους.

ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Δευτέρα & Πέμπτη

17:00 – 18:00

Παναγή Μαρία

96895497

Το Taekwon-do είναι Κορεάτικη Πολεμική τέχνη.

Είναι άθλημα το οποίο συναρπάζει  και απευθύνετε σε αγόρια και κορίτσια  άνω των έξι ετών.

Η εκπαίδευση στο Taekwon-do οδηγεί στην βελτίωση του αυτοέλεγχου και της πειθαρχίας. Βελτιώνει την φυσική κατάσταση, την αυτοπεποίθηση, την ανοχή και την υπομονή. Taekwon-do σημαίνει Tae (Πόδι) kwon (γροθιά) και do (φιλοσοφία, μέθοδος, τέχνη).

Σαν φιλοσοφία, το Taekwon- do σημαίνει «ο σωστός τρόπος να χρησιμοποιείς όλα τα μέλη

του σώματος για να σταματήσεις μια μάχη και να προσπαθήσεις να χτίσεις έναν  καλύτερο

και πιο ειρηνικό κόσμο>>.

Δημ. Σχολείο Γερίου Α΄

Δευτέρα & Πέμπτη

13:15 – 14:15

Τίτα Σάββα

99725276

Δημ. Σχολείο Λατσιών Β΄

Δευτέρα & Πέμπτη

14:40 – 15:40

Τίτα Σάββα

99725276

Δημ. Σχολείο  Στ΄Αγλαντζιάς

Δευτέρα & Πέμπτη

16:00 – 17:00
17:00 – 18:00

Τίτα Σάββα

99725276

Δημ. ΣχολειόΑνθούπολης

Δευτέρα & Πέμπτη

13:10 – 14:10

Ηρακλέους Χρίστος

99476414

Δημ. Σχολείο
Αγ. Ιωάννη Χρυσοστόμου

Δευτέρα & Πέμπτη

14:25 – 15:25

Ηρακλέους Χρίστος

99476414

Αίθουσα Taekwondo
Σταδίου «Ελευθερία»

Δευτέρα & Πέμπτη

16:00 – 17:00

Ηρακλέους Χρίστος

99476414

Αίθουσα Taekwondo
Σταδίου «Ελευθερία»

Τρίτη & Παρασκευή

14:00 – 15:00
15:00 – 16:00
16:00 – 17:00
17:00 – 18:00

Τίτα Σάββα

99725276

Δημ. Σχ. Τσέρι Α’

Τρίτη & Παρασκευή

13:10 – 14:10
14:10- 15:10

Ηρακλέους Χρίστος

99476414

Δημ. Σχ. Αγ. Στυλιανού

Τρίτη &
Παρασκευή

15:20 – 16:10
15:20- 16:30

Ηρακλέους Χρίστος

99476414

Δημ. Σχολείο
Β΄ Κοκκινοτριμιθιάς

Τετάρτη & Σάββατο

13:05 – 14:00
8:45 – 9:45

Ηρακλέους Χρίστος

99476414

Δημ. Σχολείο Ακακίου

Τετάρτη
Σάββατο

14:15 – 15:15
10:00 – 11:00

Ηρακλέους Χρίστος

99476414

Δημ. Σχολείο ΣΤ΄Αγλαντζιάς

Τετάρτη
Σάββατο
Τετάρτη
Σάββατο

16:00 – 17:00
10:00 – 11:00
17:00 – 18:00
11:00 – 12:00

Τίτα Σάββα

99725276

Δημ. Σχολείο Γ΄ Ιδαλίου

Τετάρτη
Σάββατο

14:30 – 15:30
8:30 – 9:30

Τίτα Σάββα

99725276

Το πρόγραμμα του ΚΑΡΑΤΕ απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια. Το ΚΑΡΑΤΕ είναι Ιαπωνική πολεμική τέχνη αλλά και ταυτόχρονα ένα συναρπαστικό άθλημα.

Η ονομασία προέρχεται από τις λέξεις ΚΑΡΑ-(άδειος)  Τε-(χέρι). Η εκπαίδευση στο ΚΑΡΑΤΕ οδηγεί στην βελτίωση του αυτοέλεγχου και της πειθαρχίας, βελτιώνει την φυσική κατάσταση και υγεία, καθώς και την αυτοπεποίθηση, την ανοχή και την ηρεμία.

Δημ. Σχολείο  Έγκωμη Β΄

Δευτέρα & Πέμπτη

13:15- 14:15

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Δημ. Σχολείο Αγ. Βασιλείου

Δευτέρα & Πέμπτη

14:30 – 15:30

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Δημ. Σχολείο Αγ. Ομολογητές

Δευτέρα & Πέμπτη

15:45 – 16:45

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Δημ. Σχολείο  Κορνέσιο

Τρίτη & Παρασκευή

13:15- 14:15

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Δημ. Σχολείο  Α΄Αγ. Δομετίου

Τρίτη & Παρασκευή

14:30 – 15:30

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Δημ. Σχολείο  Έγκωμη Α΄

Τρίτη & Παρασκευή

15:45 – 16:45 αρχάριοι
16:45- 17:45 προχωρημένοι

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Δημ. Σχολείο  Σταυρού

Τετάρτη
Σάββατο

13:15- 14:15
9:00- 10:00

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Δημ. Σχολείο Γ΄ Παλλουριώτισσας

Τετάρτη
Σάββατο

15:45 – 16:45
10:30πμ – 11:30

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Δημ. Σχολείο  Β΄Αγ. Δομετίου
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΡΑΤΕ

Σάββατο

12:00- 14:00

Τσιελεπής Ανδρέας

99955792

Το ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ είναι ένα πολύ δημοφιλές ομαδικό άθλημα, στα πλαίσια του οποίου τα παιδιά θα αναπτύξουν τις  ικανότητες και δεξιότητες τους, θα βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση και θα διδαχθούν τα βασικά στοιχεία της τεχνικής και τακτικής του αθλήματος, καθώς και τους κανονισμούς του.

Το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που ενθουσιάζει, συναρπάζει και μαγεύει πάρα πολλούς ανθρώπους.

 

Δευτέρα & Πέμπτη

 

Γεωργίου Χρίστος

96716447

Βοηθητικά Γήπεδα Μακαρείου Σταδίου

Τρίτη
Παρασκευή

14:00 – 15:00
Α΄Β΄Γ΄ τάξη
15:00 – 16:00
Δ΄ Ε΄ ΣΤ΄ τάξη  και γυμνάσιο

Καραγκούνης Δημήτρης

99515563

Αθλητικό Κέντρο Δήμου Λευκωσίας
( πίσω από το κολυμβητήριο)

Τρίτη & Παρασκευή

16:15 – 17:15

Καραγκούνης Δημήτρης

99515563

Αθλ. Κέντρο Δήμου Αγλαντζιάς

Τετάρτη
Σάββατο
Τετάρτη
Σάββατο

14:00 – 15:00
Α΄Β΄Γ΄ τάξη
9:00 – 10:00
15:00 – 16:00
Δ΄ Ε΄ ΣΤ΄ τάξη
10:00 – 11:00

Γεωργίου Χρίστος

96716447

Αθλητικό Κέντρο Δήμου Λευκωσίας
( πίσω από το κολυμβητήριο)

Τετάρτη
Σάββατο

16:00-17:00
9:00-10:00

Καραγκούνης Δημήτρης

99515563

H Aντισφαίριση είναι άθλημα στο οποίο αγωνίζονται δύο ή τέσσερεις παίκτες. Ο αγώνας διεξάγεται σε ειδικό γήπεδο το οποίο χωρίζεται στην μέση με δίχτυ ύψους 91εκ.. Αν οι αντίπαλοι είναι 2 το παιχνίδι λέγεται απλό.  Αν είναι τέσσερις ( ένα ζευγάρι σε κάθε πλευρά), λέγεται διπλό.

Στα οφέλη από το τένις συμπεριλαμβάνονται: μειωμένα ποσοστά σωματικού λίπους και αυξημένη αερόβια φυσική κατάσταση.

Δημ. Σχ.
Αγ. Παντελεήμονα

Δευτέρα  & Πέμπτη

15:45 – 16:45

Παρασκευά Ανδρέας

96216631

Αθλητικό Κέντρο Δήμου Λευκωσίας
(Πίσω από το Κολυμβητήριο)

Δευτέρα &Πέμπτη

15:30- 16:30
16:30 – 17:30

Καραγκούνης Δημήτρης

99515563

Εθνικό Στάδιο Τένις

Τρίτη

Παρασκευή

14:30 –15:30
αρχάριοι
15:30 – 16:30
προχωρημένοι

Παρασκευά Ανδρέας

96216631

Χαράλαμπος  ΚουκουλαρίδηςΓαλάτα

 Δευτέρα & Παρασκευή

17:00 – 18:00

Ναύτη Λουκία

99886672

Δημ. Σχ. Αγ. Επιφάνιος

Τετάρτη
Σάββατο

14:00 – 15:00
11:45 – 12:45

Χρυσάνθου Άντρη

99788255

Λύκειο Ιδαλίου

Τετάρτη
Σάββατο

15:40- 17:40
9:30 – 11:30

Ανδρέου Ευγενία

96748377

Η Πετοσφαίριση, σημαίνει «χτύπημα της μπάλας στον αέρα». Το γήπεδο του βόλεϊ είναι διαστάσεων 18 Χ 9 μέτρα και περιβάλλεται από μια ελεύθερη ζώνη γύρω απ’ αυτό. Αυτό σημαίνει ότι κάθε ομάδα έχει γήπεδο διαστάσεων 9 Χ 9 μέτρα. Στη μέση του γηπέδου υπάρχει η κεντρική γραμμή και το δίχτυ που έχει ύψος 2.43 μέτρα για τους άντρες και 2.24 μέτρα για τις γυναίκες.
Κάθε ομάδα έχει 6 παίκτες μέσα στο γήπεδο και μέχρι 6 αναπληρωματικούς.

Λύκειο Ιδαλίου

Τετάρτη
Σάββατο

16:00 – 17:00
9:00  – 10:00

Γαβριήλ Παναγιώτα

99427781

Η Καλαθοσφαίριση είναι ένα ομαδικό άθλημα. Παίζεται με δύο ομάδες των πέντε ατόμων σε ένα γήπεδο με δύο αντικριστά καλάθια. Σκοπός των ομάδων είναι να βάλουν με σουτ την μπάλα μέσα στο καλάθι όσο το δυνατόν περισσότερες φορές.

Πολυπροπονητήριο
Ευάγγελος Φλωράκης

Δευτέρα & Πέμπτη

14:30- 15:30

Μαραγκός Κυριάκος

99588551

Η ενόργανη Γυμναστική είναι ένα ατομικό άθλημα. Στην ενόργανη γυμναστική άνδρες και γυναίκες αγωνίζονται χωριστά , οι άντρες σε 6 αγωνίσματα (όργανα ) και οι γυναίκες σε 4.
Τα παιδιά μέσα από την Ενόργανη Γυμναστική γνωρίζουν το σώμα τους και μαθαίνουν να το ελέγχουν. Αντιλαμβάνονται το χώρο, αναπτύσσουν ισορροπία και δύναμη, ενισχύουν και αναπτύσσουν την ευλυγισία τους. (Μόνο έδαφος)

Π. Λ. Αγ. Δομετίου

Τρίτη & Παρασκευή

14:20 -15:20

Μικαέλλα Ιωάννου

99528922

Δημ. Σχ.Α’. Αγ. Δομετίου

Τρίτη & Παρασκευή

15:30-16:30

Μικαέλλα Ιωάννου

99528922

Δημ. Σχ. Τσέρι Α΄

Δευτέρα & Πέμπτη

13:15 – 14:15

Μικαέλλα Ιωάννου

99528922

Δημ. Σχ. Δάλι Β΄

Τετάρτη
Σάββατο

14:00 – 15:00
9:00 – 10:00

Μικαέλλα Ιωάννου

99528922

Δημ.Σχ. Γέρι Α΄

Δευτέρα & Πέμπτη

16:00 – 17:00

Μικαέλλα Ιωάννου

99528922

Οι κινητικές Δεξιότητες στοχεύουν να προκαλέσουν ενθουσιασμό και διασκέδαση παίζοντας στίβο

Νέα αγωνίσματα και καινοτόμες διοργανώσεις δίνουν την δυνατότητα στα παιδία να ανακαλύψουν βασικές κινητικές δράσεις : ταχύτητα, αντοχή, άλματα, ρίψεις ουσιαστικά σε οποιοδήποτε χώρο

( στάδιο, προαύλιο, κλειστό χώρο). Τα αγωνίσματα αυτά θα δώσουν στα παιδιά την ευκαιρία να αποκομίσουν τα σημαντικότερα οφέλη του στίβου μέσα από την πρακτική εξάσκηση όπως είναι η υγεία, η εκπαίδευση και η αυτοεκτίμηση.

Δημ. Σχ. Α΄ Αγ. Δομετίου

Τρίτη & Παρασκευή

13:10- 14:10

Μικαέλλα Ιωάννου

99528922

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

Ο αθλητισμός δεν είναι προνόμιο των λίγων, που επιδιώκουν ψηλές αθλητικές επιδώσεις και διακρίσεις, αλλά προνόμιο και δικαίωμα όλων. Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο άνθρωπος έχει συνειδητοποίηση, ότι ο αθλητισμός είναι ένα μέσο ψυχαγωγίας που συγχρόνως θωρακίζει την υγεία και του δίνει τη δυνατότητα να αναπτύξει την προσωπικότητα του.

Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού στα πλαίσια του Προγράμματος ΑΓΟ προσφέρει προγράμματα γυμναστικής για άντρες και γυναίκες όλων των ηλικιών, προσαρμοσμένα στις δικές τους ανάγκες και ιδιαιτερότητες.

Τα προγράμματα αυτά έχουν στόχο:

  • Τη βελτίωση της φυσικής τους κατάστασης
  • Την καλύτερη σωματική τους εμφάνιση
  • Τη μείωση του άγχους
  • Τη βελτίωση της ευλυγισίας και της ευεξίας

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει Καλαθόσφαιρα, Πετόσφαιρα, Futsal.

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα & Πέμπτη 6:15 – 7:15μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΥΚΚΟΣ Β΄

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα

&

Πέμπτη

7:45 – 8:45μμ Μαραγκός Κυριάκος

99588551

ΚΥΚΚΟΣ Β΄

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα & Πέμπτη 6:00 – 7:00μμ Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΚΥΚΚΟΣ Α΄

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Τρίτη  & Παρασκευή 7:00 – 8:00μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΥΚΚΟΣ Α΄

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Τρίτη  & Παρασκευή 8:00 – 9:00μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ

Δευτέρα &

Τετάρτη

7:30 – 8:30μμ Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΓΗΠΕΔΑ ΔΗΜΟΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ

FUTSAL

Πέμπτη 7:00 – 8:30μμ Γεωργίου Χρίστος 96716447

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Το κολύμπι είναι ένα άθλημα με πολλά ευεργετικά αποτελέσματα για τον ανθρώπινο οργανισμό. Το να μπορεί κάποιος να κολυμπά σωστά είναι μια πολύ σημαντική εμπειρία, που πρέπει να αποκτήσει κάθε άνθρωπος. Η κολύμβηση βελτιώνει τους μηχανισμούς θερμορύθμισης του οργανισμού κάνοντας μας πιο ανθεκτικούς σε αρρώστιες και ιούς.

Η κολύμβηση είναι μια απαραίτητη δεξιότητα η οποία θα μας επιτρέψει να απολαύσουμε με ασφάλεια την θάλασσα κατά τους καλοκαιρινούς μήνες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
Τρίτη  & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ

9:30 – 10:30πμ

Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
Δευτέρα & Πέμπτη 1:00 – 2:00μμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
Τρίτη  & Παρασκευή 1:00 – 2:00μμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30μμ Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
Ηρακλέους Χρίστος    99477614
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30μμ Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
Γεωργίου Χρίστος 96716447
Τετάρτη & Σάββατο 9:00 – 10:00μμ

12:00μ – 13:00

Μαραγκός Κυριάκος 99588551
A.N. SPORT GYM

ΔΑΛΙ

(Ασκήσεις στο νερό)

Τρίτη & Παρασκευή 9:00 – 10:00πμ

6:15 – 7:17μμ

Φαούτα Αφροδίτη 99317613
Τετάρτη &

Σάββατο

10:30 – 11:30πμ

8:30 – 9:30πμ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ  Δευτέρα

&

Παρασκευή

10:00 – 11:00πμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
11:00 – 12:00μ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974

Τα προγράμματα περιλαμβάνουν Αεροβική Γυμναστική, ασκήσεις με βαράκια, Κυκλική Γυμναστική, Pilates, Yoga, Hapkido, Zumba  και Functional Training .

Στα προγράμματα μπορούν να λάβουν μέρος γυναίκες και άντρες ανεξαρτήτου ηλικίας και φυσικής κατάσταση.

 

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Τάσος Παπαδόπουλος

Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ

Pilates

Λάμπρου Αγάθη 99475400
Δευτέρα & Πέμπτη 9:45 – 10:45πμ

Aerobic & fitness

Μιχαήλ Λαύρα 99875690
Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ

Yoga

Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ

Functional Training

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Δευτέρα & Πέμπτη 6:15 – 7:15μμ

Δυναμικές Ασκήσεις

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Δευτέρα & Πέμπτη 7:30 – 8:30μμ

Functional Training

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ

Yoga

Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ

Yoga

Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
9:30 – 10:30πμ

Pilates

Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ

Aerobic & fitness

Σιάλου Άντρη 99460830
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ

Functional Training Training

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Τρίτη & Παρασκευή 5:00 – 6:00μμ

Conditioning έφηβοι

13- 17 ετών

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Τρίτη & Παρασκευή 6:15 – 7:15μμ

Functional Training

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Τρίτη & Παρασκευή 4:00 – 5:00μμ

Pilates

Λάμπρου Αγάθη 99475400
Τρίτη & Παρασκευή 7:15 – 8:15μμ

Aerobic

Γεωργίου Χρίστος 96716447
Τρίτη & Παρασκευή

( Αίθουσα Καράτε )

5:00 – 6:00μμ

Full body workout

Παναγή Μαρία 96895497
ΛΕΥΚΟΘΕΟ

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

Δευτέρα & Πέμπτη 8:40 – 9:40πμ

Pilates

Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ

Pilates

Λάμπρου Αγάθη 99475400
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Γ΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

 

Δευτέρα & Πέμπτη 6:15 – 7:15μμ

Strong By Zumba&Zumba

Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Γ΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

 

Τρίτη & Παρασκευή 5:00 – 6:00μμ Pilates Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ

Aerobic

Ναύτη Λουκία 99886672
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ Τρίτη & Πέμπτη 6:00 – 7:00μμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ Τρίτη & Παρασκευή 8:00 – 9:00πμ Ανδρέας Ανδρέου 99005836
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΟΥΡΙΩΤΙΣΣΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 7:00 – 8:00μμ

8:00 – 9:00μμ

Full body workout

Παναγή Μαρία 96895497
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

B΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη      5:00 – 6:00μμ

Δυναμικές Ασκήσεις

Παρασκευά Ανδρέας 99599327
Δευτέρα & Πέμπτη 6:00 – 7:00μμ

Pilates

Λάμπρου Αγάθη 99475400
ΣΤΑΔΙΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΠΟΛΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 5:15 – 6:15μμ

Aerobic & fitness

Σιάλου Άντρη 99460830
ΑΙΘΟΥΣΑ

 ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ ΓΕΡΙΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 9:00πμ

Αεροβική και Ασκήσεις ενδυνάμωσης

Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΔΗΜ. ΣΧ. ΔΑΛΙ Β΄ Δευτέρα &

Τετάρτη

6:45- 7:45μμ

6:30 – 7:30μμ

Aerofitness

Τίτα Σάββα 99725276
ΔΗΜ. ΣΧ.  Β΄ ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 5:30 – 6:30μμ

Αεροβική και Ασκήσεις ενδυνάμωσης

Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΔΗΜ. ΣΧ. ΧΡΥΣΕΛΕΟΥΣΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ

Aerobic & fitness

Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Α΄ ΓΕΡΙΟΥ

Τρίτη & Πέμπτη 6:30 – 7:30μμ

Aerofitness

Τίτα Σάββα 99725276
Β’ ΔΗΜ. ΣΧ. ΔΑΛΙ Β΄ Τρίτη & Πέμπτη 7:00 – 8:00μμ Ανδρέου Νατάσα 99833185
ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ

Aerobic

Ναύτη Λουκία 99886672
Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΕΡΙΟΥ  Δευτέρα & Πέμπτη 5:15 – 6:15μμ

Pilates

Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΘΗΕΝΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 7:00-8:00μμ

Hapkido

Παναγή Μαρία 96895497
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ Κ. ΔΗΜΟΥ ΙΔΑΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 9:00πμ

9:00 – 10:00πμ

Νατάσα Ανδρέου 99833185

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

Σκοπός του προγράμματος είναι η συνέχιση της φυσικής δραστηριότητας, η ψυχαγωγία και η κοινωνική επαφή μεταξύ  των ατόμων της τρίτης ηλικίας.

Το πρόγραμμα λειτουργεί σε συνεργασία με τους Δήμους και τις Λέσχες Ηλικιωμένων, στους ακόλουθους χώρους.

Λ. Η. ΕΓΚΩΜΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:45 – 10:30πμ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
Λ. Η. ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 9:15 – 10:00πμ Ηρακλέους Χρίστος 99476414
ΜΕΛΑΘΡΟ ΕΥΓΗΡΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 8:45 – 9:30πμ Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΠΟΛΥΔΥ. ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 11:00 – 11:45πμ Μιχαήλ Λαύρα 99875690
Λ. Η.  ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:45 – 10:30πμ Παρασκευά Ανδρέας 96216631
ΠΟΛΥΔΥ. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Δευτέρα & Τετάρτη 10:00 – 10:45πμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
ΣΚΕ  ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ Δευτέρα & Τετάρτη 10:50 – 11:35πμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
ΠΟΛΥΔΥ. ΣΟΛΕΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 10:45 – 11:30πμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:45 – 10:30πμ Αγάθη Λάμπρου 99475400
        ΘΑΛΠΩΡΗ Δευτέρα & Πέμπτη 9:00 – 9:45πμ Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΕΚΥΣΥ   ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 9:15 – 10:00πμ Σιάλου Άντρη 99460830
ΣΚΕ ΤΣΕΡΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 10:45 – 11:30πμ Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΜΕΛΑΘΡΟΝ ΑΓΑΠΗΣ Τρίτη & Παρασκευή 10:00 – 10:45πμ Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΣΚΕ ΑΚΑΚΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 8:15 – 9:00πμ Γερούδης Αλέξης 99598632
ΠΟΛΥΔΥ. ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 9:45 – 10:30πμ Παρασκευά Ανδρέας 96216631
ΣΚΕ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 11:00 – 11:45πμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 9:45 – 10:30πμ Σιάλου Άντρη 99460830
MATERIAL Δευτέρα &Παρασκευή 8:30 – 9:15πμ Ανδρέου Ευγενία 96748377

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ

Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού υλοποιώντας την φιλοσοφία του προγράμματος ΑΓΟ για παροχή ίσων ευκαιριών άθλησης σε όλα τα άτομα, ανεξάρτητου φύλου, ηλικίας, κοινωνικής θέσης και προπαντός επιπέδου ψυχικής και σωματικής υγείας, λειτουργεί ειδικά προγράμματα για άτομα του Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας Στροβόλου, του Ιδρύματος Ελεούσας του Κύκκου της Ειδικής Μονάδας Νοητικής Στέρησης, Ειδικής εκπαίδευσης Σκαπανέας, Ειδικής εκπαίδευσης Ηλιαχτίδα  και του Ειδικού Σχολείου ΑΜΕΑ ΜΟΡΦΟΥ.

Το πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε άτομα με προβλήματα στον αυχένα και στη Σπονδυλική στήλη.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

Γ΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
ΣΤΑΔΙΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΠΟΛΟΥ  ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ  Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 9:00πμ Σιάλου Άντρη 99460830
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ Δευτέρα & Πέμπτη 9:30 – 10:30πμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ

 

Τρίτη & Παρασκευή 8:40 – 9:40πμ Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
ΔΗΜ. ΣΧ. ΚΟΡΝΕΣΙΟ Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΣΤ΄  ΔΗΜ.  ΣΧ. ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 5:00 – 6:00μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 6:15 – 7:15μμ Χρίστος Γεωργίου 96716447
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ

  ΑΒ΄ ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή 6:30 – 7:30μμ Σιάλου Άντρη 99460830
ΤΕΜΠΡΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 3:00 – 4:00μμ Ναύτη Λουκία 99886672

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.