ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2018

ΠΑΙΔΙΑ

ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ – ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Κάθε ομάδα αποτελείται από έξι παίκτες γηπέδου και έναν τερματοφύλακα (επτά παίκτες συνολικά). Μπροστά από κάθε τέρμα υπάρχει η περιοχή τέρματος η οποία είναι ένα ημικύκλιο ακτίνας 6 μέτρων. Μέσα σε αυτήν την περιοχή έχει την άδεια να κινείται μόνο ο τερματοφύλακας, ο οποίος επιτρέπεται να αγγίζει την μπάλα με όλα τα μέρη του σώματός του. Όλοι οι άλλοι παίκτες επιτρέπεται να χρησιμοποιούν για ρίψη και μεταφορά της μπάλας μόνο τα χέρια τους.
Όταν ένας παίκτης έχει την μπάλα, μπορεί να ντριμπλάρει όσο θέλει, παίζοντάς την με το ένα χέρι κάθε φορά στο έδαφος. Επίσης μπορεί να κρατήσει την μπάλα για τρία δευτερόλεπτα ή να κάνει τρία βήματα κρατώντας την στα χέρια. Κατόπιν μπορεί ή να χτυπήσει την μπάλα στο έδαφος ή να δώσει πάσα σε ένα συμπαίκτη ή να  σουτάρει στο τέρμα.

ΠΕΡΝΕΡΑ Δευτέρα & Πέμπτη 1:10 – 2:10μμ Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
Π. Λ.  ΙΔΑΛΙΟΥ Γ΄ Δευτέρα & Πέμπτη 3:00 – 4:00μμ Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΑΚΡΟΠΟΛΗ Δευτέρα & Πέμπτη 1:15 – 2:15μμ Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΛΑΤΣΙΑ Β΄ Δευτέρα & Πέμπτη 1:10 – 2:10μμ Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Γ΄ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 4:15- 5:15μμ
Στάδιο  Ελευθέρια
«Τάσος   Παπαδόπουλος»
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
( 5 -7 ΧΡΟΝΩΝ )
  Δευτέρα & Πέμπτη 3:45 – 4:30μμ Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΛΑΤΣΙΑ Α΄ Δευτέρα & Πέμπτη 1:10 – 2:10μμ Ανδρέου Ευγενία 96748377
Δ’  ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 2:15 – 3:15μμ Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Γ’  ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 4:15 – 5:15μμ Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Γ ΄ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 1:30 – 2:30μμ Γεωργίου Χρίστος 96716447
Δ ΄ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 2:45 – 3:45μμ Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ Τρίτη & Παρασκευή 1:05 – 2:00μμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ Δευτέρα  & Παρασκευή 4:00 – 5:00μμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΝΗΣΟΥ Β’ Δευτέρα  & Παρασκευή 3:00- 4:00μμ Νατάσα Ανδρέου 99833185
ΑΠ. ΒΑΡΝΑΒΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 1:15 – 2:15μμ Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ Τρίτη & Παρασκευή 1:15 – 2:15μμ
ΑΓ. ΟΜΟΛΟΓΗΤΕΣ Τρίτη & Παρασκευή 1:10 – 2:10μμ Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
Δ’  ΛΑΤΣΙΩΝ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
( 5 -7 ΧΡΟΝΩΝ )
Τρίτη & Παρασκευή 1:10 – 2:10μμ Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Τρίτη & Παρασκευή 1:15- 2:15μμ Γερούδης Αλέξης 99598632
ΓΥΜΝΑΣΙΟ   ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 3:45 – 4:45μμ Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
ΔΑΛΙ Β ‘  Τρίτη & Παρασκευή 1:05 – 2:00μμ  Τρίτη & Παρασκευή 96748377
ΟΡΟΥΝΤΑ Τετάρτη & Σάββατο 1:05 – 2:00μμ
11:15 –  12:15μμ
Ναύτη Λουκία 99886672
ΤΣΕΡΙ Α΄ Τετάρτη & Σάββατο 1:05 –2:00μμ
9:00 – 10:00πμ
Αντωνίου Δαμιανός 99330318
ΤΣΕΡΙ Β΄ Τετάρτη & Σάββατο 3:00 – 4:00μμ
11:00 – 12:00μ
Αντωνίου Δαμιανός 99330318
Α΄ΙΔΑΛΙΟΥ  Τετάρτη & Σάββατο 1:05- 2:00μμμ

8:45- 9:45πμ

Ανδρέου Ευγενία 96748377
ΑΓ. ΕΠΙΦΑΝΙΟΣ Τετάρτη & Σάββατο 1:15 – 2:15μμ
9:00 – 10:00πμ
Παρασκευάς Αντρέας 96216631
ΑΓΡΟΚΗΠΙΑ Τετάρτη & Σάββατο 3:15 – 4:15μμ
11:15 – 12:15μμ
Παρασκευάς Αντρέας 96216631
ΑΡΕΔΙΟΥ Τετάρτη & Σάββατο 1:05 – 2:00μμ
9:00 – 10:00πμ
Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ Τετάρτη & Σάββατο 2:15 – 3:15μμ
10:15 – 11:15πμ
Μιχαήλ Λαύρα 99875690
 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΑΜΑΣΟΥ Τετάρτη & Σάββατο 3:00 – 4:00μμ
9:00 – 10:00πμ
Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΕΡΓΑΤΕΣ Τετάρτη & Σάββατο 1:10 – 2:10μμ
8:30 – 9:30πμ
Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
ΛΥΚΕΙΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Τετάρτη & Σάββατο 2:00 – 3:00μμ
10:00 – 11:00πμ
Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑΣ Τετάρτη & Σάββατο 2:00 – 3:00μμ
9:00 – 10:00πμ
Ανδρέου Νατάσα 99833185

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Τα τελευταία χρόνια έχουν ενταχθεί στο Πρόγραμμα ΑΓΟ και παιδιά της προσχολικής ηλικίας.

Στόχος του προγράμματος είναι η δραστηριοποίηση των παιδιών στη κίνηση και στη ψυχοπνευματική καλλιέργεια τους μέσα από το παιχνίδι. Τα παιδιά έχουν την ευκαιρία μέσα από τα παιχνίδια και τις ασκήσεις να αναπτύξουν την ομαδικότητα, και την συνεργασία.

ΠΟΥ ΠΟΥ Η ΑΛΕΠΟΥ ΜΑΓΙΚΟ ΜΠΑΛΟΝΙ ΑΛΑΝΤΙΝ  FELICITA  PETIT BEBE
 ΠΡΑΣΙΝΟ ΕΛΕΦΑΝΤΑΚΙ  FUNNY KIDS  ΧΙΟΝΑΤΗ ΠΑΣΥΔΥ  ΛΑΤΣΙΑ ΕΛΕΝΕΙΟ ΚΟΙΝ. ΝΗΠ. ΤΣΕΡΙΟΥ
 ΦΩΤΕΙΝΗ ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ ΠΕΛΑΡΓΟΣ  ΠΑΣΥΔΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΕΣ ΠΑΝ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ
M&M HAPPY FEET
ΔΗΜ. ΣΧ. ΙΔΑΛΙΟΥ  Γ΄
Παιδαγωγικά παιχνίδια
5 – 7χρονών
Δευτέρα & Πέμπτη 4:00 – 5:00μμ Φαούτα Αφροδίτη 99317613

ΠΙΝΓΚ - ΠΟΝΓΚ

Η Επιτραπέζια αντισφαίριση σαν άθλημα χαρακτηρίζεται ατομικό. Στα επιμέρους αγωνίσματα της περιλαμβάνονται το ατομικό, το διπλό, το μικτό και το ομαδικό  αγώνισμα.

Δημ. Σχολείο Δάλι Β΄ Τρίτη & Παρασκευή 2:10 – 3:10μμ Ανδρέου Ευγενία 96748377
 Δημ. Σχολείο Τσερίου Α΄ Τετάρτη & Σάββατο 2:00 – 3:00μμ
10:00 – 11:00πμ
Αντωνίου Δαμιανός 99330318

ΜΠΑΤΜΙΝΤΟΝ

Το ΜΠΑΤΜΙΝΤΟΝ είναι ένα άθλημα, που παίζεται σε κλειστό χώρο, σε γήπεδο 13Χ17Μ περίπου, το χωρίζει δίκτυ ύψους 1,55Μ.

Χρησιμοποιείται ρακέτα και φτερό. Για να κερδηθεί μια αναμέτρηση πρέπει ο παίκτης να πάρει δύο σετ. Σε περίπτωση ισοπαλίας 1-1 σετ παίζεται και τρίτο σετ.

Κάθε σετ έχει 21 πόντους. Για να τελειώσει το σετ πρέπει η διαφορά των πόντων να είναι τουλάχιστον 2 (π.χ. 20–22) σε περίπτωση ισοβαθμίας 29-29 ο 30ος πόντος είναι και ο τελευταίος.

Πολυπροπονητήριο
Ευάγγελος Φλωράκης
Δευτέρα & Πέμπτη 2:30 – 3:30μμ Χρυσάνθου Άντρη 99788255
Δημ. Σχολείο Περιφερειακό  Ταμασού Τετάρτη & Σάββατο 4:00 – 5:00μμ
10:00 – 11:00πμ
Χρυσάνθου Άντρη 99788255
Δημ. Σχολείο Α΄ Τσερίου Τετάρτη & Σάββατο 2:00 – 3:00μμ
10:00 -11:00πμ
Αντωνίου Δαμιανός 99330318

ΧΟΡΟΣ

ΧΟΡΟΣ είναι η έκφραση της ψυχικής κατάστασης του ατόμου μέσω Ρυθμικών  κινήσεων.

Με άλλα λόγια ο χορός είναι η ομιλία της ψυχής, το αποτέλεσμα αρμονικής συνεργασίας σωματικών κινήσεων, ψυχικού κόσμου και ρυθμικών συνδυασμών.

Το Εξειδικευμένο Πρόγραμμα του Χορού απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 6- 14 χρόνων.

Στο πρόγραμμα διδάσκονται Ελληνικοί Παραδοσιακοί, Λαϊκοί, Κυπριακοί, Μοντέρνοι, Hip hop και Latin χοροί.

Δημ. Σχολείο Β’ Κοκκινοτριμιθιάς Δευτέρα & Πέμπτη 1:10 – 2:10μμ Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
Δημ. Σχολείο Απ. Λουκά Δευτέρα & Πέμπτη 2:30 – 3:30μμ Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
 Δημ. Σχολείο
Γ΄ Μακεδονίτισσας
Δευτέρα & Πέμπτη 3:40 – 4:40μμ Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
Δημ. Σχολείο Λατσιά Α΄ Δευτέρα & Πέμπτη 1:05 – 2:00μμ Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δημ. Σχολείο Τσέρι Α΄ Δευτέρα & Πέμπτη 1:15 – 2:15μμ Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
Δημ. Σχολείο Γέρι Α΄ Δευτέρα & Πέμπτη 4:00 – 5:00μμ Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
Δημ. Σxολείο  Αγλαντζιάς ΣΤ΄ Τρίτη & Παρασκευή 1:15 – 2:15μμ Σιάλου Άντρη 99460830
Δημ. Σχολείο Έγκωμη Α΄ Τρίτη & Παρασκευή 1:05 – 2:00μμ Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
Δημ. Σχολείο Αγ. Στυλιανού Τρίτη & Παρασκευή 2:20 – 3:20μμ Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
Δημ. Σχολείο Δάλι Γ΄ Τρίτη & Παρασκευή 1:15 – 2:15μμ Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
Δημ. Σχολείο Δάλι Β΄ Τετάρτη & Σάββατο 3:00 – 4:00μμ
10:00 – 11:00πμ
Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
Δημ. Σχολείο
Νήσου Β΄
Δευτέρα & Παρασκευή 4:10- 5:10μμ
Kids Pilates
Ανδρέου  Νατάσα 99833185

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Ρυθμική γυμναστική είναι ένα αθλημα αποκλειστικά γυναικείο και εκτελείται τόσο ατομικά όσο και ομαδικά. Στο πρόγραμμα τα παιδιά θα διδαχθούν την τεχνική όλων των οργάνων της Ρυθμικής Γυμναστικής (ΣΤΕΦΑΝΙ, ΚΟΡΔΕΛΑ, ΜΠΑΛΑ και ΣΧΟΙΝΑΚΙ), καθώς και τους βασικούς κανονισμούς διεξαγωγής αγώνων.

Δημ. Σχολείο Β΄ Αγ.  Δομετίου Δευτέρα & Πέμπτη 2:30 – 4:30μμ Λάμπρου Αγάθη 99475400
Δημ. Σχολείο Γ΄ Ιδαλίου Δευτέρα & Πέμπτη 1:15 – 2:15μμ Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Δημ. Σχολείο Λατσιά Α΄ Δευτέρα & Πέμπτη 2:00 – 3:00μμ Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δημ. Σχολείο Λατσιά Δ΄ Δευτέρα & Πέμπτη 3:15 – 4:15μμ Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δημ. Σχολείο  Τσέρι Α΄ Δευτέρα & Πέμπτη 2:15 – 3:15μμ Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
Δημ. Σχολείο ΣΤ΄ Αγλαντζιάς Τρίτη & Παρασκευή 2:15 – 3:15μμ Σιάλου Άντρη 99460830
Δημ. Σχολείο Κωνσταντινουπόλεως Τρίτη & Παρασκευή 1:30 – 2:30μμ Λάμπρου Αγάθη 99475400
Δημ. Σχολείο Αγ. Βασιλείου Τρίτη & Παρασκευή 2:40 – 3:40μμ Λάμπρου Αγάθη 99475400
Δημ. Σχολείο
Μακεδονίτισσα Γ΄
Τρίτη & Παρασκευή 1:15 – 2:15μμ
2:15 – 3:15μμ
Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δημ. Σχολείο Περνέρα Τρίτη & Παρασκευή 3:45 – 4:45μμ Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δημ. Σχ. Δασούπολη Τρίτη & Παρασκευή 1:15 – 2:15μμ Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Δημ. Σχ. Λυθροδόντα Τρίτη & Παρασκευή 2:45 – 3:45μμ Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Δημ. Σχ. Λυθροδόντα Σάββατο 2:00 – 3:30μμ Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Δημ. Σχολείο
Αγ. Παντελεήμονα
Τετάρτη & Σάββατο 4:00 – 5:00 μμ
10:30 – 11:30πμ
Σιάλου Άντρη 99460830
Δημ. Σχολείο Αρχαγγέλου Τετάρτη & Σάββατο 2:00 – 3:00μμ
9:00 – 10:00πμ
3:00 – 4:00μμ
10:00 – 11:00πμ
Λάμπρου Αγάθη 99475400
Δημ. Σχολείο Κορνέσιο Τετάρτη & Σάββατο 1:10 – 2:10μμ
9:00 – 10:00πμ
Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δημ. Σχολειό Λυκαβητου Τετάρτη & Σάββατο 3:1 5 – 4:15μμ
10:15 – 11:15πμ
4:15 – 5:15μμ
11:15 – 12:15μμ
Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δημ. Σχολείο Δάλι Β΄ Τετάρτη & Σάββατο 2:00 – 3:00μμ
9:00 – 10:00πμ
Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
Δημ. Σχ. Αγλαντζιά Ε΄ Τετάρτη & Σάββατο 1:15 – 2:15μμ
8:45 – 9:45πμ
Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Δημ. Σχ. Σταυρού Τετάρτη & Σάββατο 2:30 – 3:30μμ
10:00 – 11:00πμ
Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Δημ. Σχ. Γέρι Α΄ Τετάρτη & Σάββατο 4:00 – 6:00μμ
11:30πμ – 1:30μμ
Μαλέκου Ειρήνη 99339565

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Το να μπορεί ένα παιδί ή ένας έφηβος να κολυμπάει σωστά είναι μια πολύ σημαντική εμπειρία. Το να τολμήσει να πάει  στα βαθιά να του επιτραπεί να πάει  μόνος  ή  με φίλους  στην θάλασσα ή στην πισίνα, είναι αναντικατάστατες εμπειρίες που πρέπει να αποκτήσει κάθε παιδί.  Το εξειδικευμένο πρόγραμμα της Κολύμβησης έχει σαν στόχο, την εξοικείωση με το νερό και την εκμάθηση των 4ων στυλ κολύμβησης Ελεύθερο, Ύπτιο, Πρόσθιο και Πεταλούδας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 2:00 – 3:00μμ / 3:00 – 3:45μμ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
2:00 – 2:45μμ / 2:45 – 3:45μμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
Τρίτη & Παρασκευή 2:30 – 3:15μμ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
Τρίτη & Παρασκευή 2:00 – 2:45μμ / 2:45- 3:30μμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
Τετάρτη & Σάββατο  2:00 – 2:45μμ / 9:45 – 10:30πμ
2:45 – 3:45μμ / 10:30 – 11:30πμ
3:45 – 4:45μμ / 11:30πμ – 12:30μμ
Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
A.N. SPORT GYM
ΔΑΛΙ
Τρίτη & Παρασκευή  3:45 – 4:30μμ αρχάριοι
4:30 – 5:15μμ /5:15 – 6:15μμ προχωρημένοι
Φαούτα Αφροδίτη 99317613
A.N. SPORT GYM
ΔΑΛΙ
Δευτέρα & Πέμπτη 2:45 – 3:30μμ / 3:30 – 4:15μμ
4:15 – 5:00μμ / 5:00 – 5:45μμ
Γερούδης Αλέξης 99598632

Hapkido – ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΤΕΧΝΗ

Το Hapkido είναι μια πολεμική τέχνη κορεάτικης προέλευσης.

Το Όνομα, αν και είναι πολύ δύσκολο να μεταφραστεί κατά λέξη, σημαίνει «Ο Δρόμος της Συντονισμένης ή Απόλυτης Δύναμης». Είναι μια ολοκληρωμένη πολεμική τέχνη που συνδυάζει εκρηκτικά χτυπήματα και λακτίσματα παρόμοια με αυτά του Taekwondo, ρίψεις και τεχνικές υποταγής, μάχη στο έδαφος ενώ χαρακτηρίζεται για τις ανεξάντλητες τεχνικές εξάρθρωσης και καταγμάτων.

Αίθουσα Karate
Στάδιο «Ελευθερία «
 Τρίτη  & Παρασκευή 6:00 – 7:00μμ  Παναγή Μαρία 96895497
Δημ. Σχολείο
Πυργά
Τετάρτη 3:00-5:00μμ Παναγή Μαρία 96895497

ΤAEKWON – DO

Το Taekwon-do είναι Κορεάτικη Πολεμική τέχνη.
Είναι άθλημα το οποίο συναρπάζει  και απευθύνετε σε αγόρια και κορίτσια  άνω των έξι ετών.
Η εκπαίδευση στο Taekwon-do οδηγεί στην βελτίωση του αυτοέλεγχου και της πειθαρχίας. Βελτιώνει την φυσική κατάσταση, την αυτοπεποίθηση, την ανοχή και την υπομονή. Taekwon-do σημαίνει Tae (Πόδι) kwon (γροθιά) και do (φιλοσοφία, μέθοδος, τέχνη).
Σαν φιλοσοφία, το Taekwon – do σημαίνει «ο σωστός τρόπος να χρησιμοποιείς όλα τα μέλη του σώματος για να σταματήσεις μια μάχη και να προσπαθήσεις να χτίσεις έναν  καλύτερο  και πιο ειρηνικό κόσμο».

Δημ. Σχολείο Γερίου Α΄ Δευτέρα & Πέμπτη 1:15 – 2:15μμ Τίτα Σάββα 99725276
Δημ. Σχολείο Λατσιών Β΄ Δευτέρα & Πέμπτη 3:30 – 4:30μμ Τίτα Σάββα 99725276
Δημ. Σχολείο  Στ΄Αγλαντζιάς Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ Τίτα Σάββα 99725276
Δημ. Σχολειό Ανθούπολης Δευτέρα & Πέμπτη 1:10 – 2:10μμ Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Δημ. Σχολείο
Αγ. Ιωάννη Χρυσοστόμου
Δευτέρα & Πέμπτη 2:20 – 3:20μμ Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Αίθουσα Judo
Σταδίου «Ελευθερία»
Δευτέρα & Πέμπτη 4:00 – 5:00μμ Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Αίθουσα Judo
Σταδίου «Ελευθερία»
Τρίτη & Παρασκευή 2:00 – 6:00μμ Τίτα Σάββα 99725276
Δημ. Σχ. Τσέρι Α’ Τρίτη & Παρασκευή 1:10 – 2:10μμ

2:10 – 3:10μμ

Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Δημ. Σχολείο Αγ. Μάμα Τρίτη & Παρασκευή  3:30 – 4:30μμ Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Δημ. Σχολείο
Β΄ Κοκκινοτριμιθιάς
Τετάρτη & Σάββατο 1:05 – 2:00μμ
8:45 – 9:45πμ
Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Δημ. Σχολείο Ακακίου Τετάρτη & Σάββατο 2:15 – 3:15μμ
10:00 – 11:00πμ
Ηρακλέους Χρίστος 99476414
Δημ. Σχολείο ΣΤ΄Αγλαντζιάς Τετάρτη &  Σάββατο 4:00 – 5:00μμ
9:00 – 10:00πμ
5:00 – 6:00μμ
10:00πμ – 11:00πμ
Τίτα Σάββα 99725276
Δημ. Σχολείο Γ΄ Ιδαλίου Τετάρτη & Σάββατο 2:00 – 4:00μμ
10:30 – 11:30πμ
Χειμωνίδου Φρόσω 99828214

ΚΑΡΑΤΕ

Το πρόγραμμα του ΚΑΡΑΤΕ απευθύνετε σε αγόρια και κορίτσια. Το ΚΑΡΑΤΕ είναι Ιαπωνική πολεμική τέχνη αλλά και ταυτόχρονα ένα συναρπαστικό άθλημα.

Η ονομασία προέρχεται από τις λέξεις ΚΑΡΑ-(άδειος)  Τε-(χέρι). Η εκπαίδευση στο ΚΑΡΑΤΕ οδηγεί στην βελτίωση του αυτοέλεγχου και της πειθαρχίας, βελτιώνει την φυσική κατάσταση και υγεία, καθώς και την αυτοπεποίθηση, την ανοχή και την ηρεμία.

Δημ. Σχολείο  Έγκωμη Β΄ Δευτέρα & Πέμπτη 1:15 – 2:15μμ Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Δημ. Σχολείο Αγ. Βασιλείου Δευτέρα & Πέμπτη 2:30 – 3:30μμ Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Δημ. Σχολείο Αγ. Ομολογητές Δευτέρα & Πέμπτη 3:45 – 4:45μμ Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Δημ. Σχολείο  Κορνέσιο Τρίτη & Παρασκευή 1:15 – 2:15μμ Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Δημ. Σχολείο  Έγκωμη Α΄ Τρίτη & Παρασκευή 3:45 – 4:45μμ Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Δημ. Σχολείο  Σταυρού Τετάρτη  & Σάββατο 1:15 – 2:15μμ
9:00 – 10:00πμ
Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Δημ. Σχολείο Γ΄Παλουριώτισσας Τετάρτη  & Σάββατο 3:45 – 4:45μμ
10:30πμ – 11:30πμ
Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
Δημ. Σχολείο  Β΄Αγ. Δομετίου Σάββατο 1:00 – 3:00μμ Τσιελεπής Ανδρέας 99955792

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΓΟ

Το ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ είναι ένα πολύ δημοφιλές ομαδικό άθλημα, στα πλαίσια του οποίου τα παιδιά θα αναπτύξουν τις  ικανότητες και δεξιότητες τους, θα βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση και θα διδαχθούν τα βασικά στοιχεία της τεχνικής και τακτικής του αθλήματος, καθώς και τους κανονισμούς του.

Το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που ενθουσιάζει, συναρπάζει και μαγεύει πάρα πολλούς ανθρώπους.

Βοηθητικά Γήπεδα Μακαρείου Σταδίου Δευτέρα & Πέμπτη 2:15 – 3:15μμ Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
Γήπεδα Αγ. Δομετίου

Δίπλα απο Α΄Δημ

Αγ. Δομετίου

Δευτέρα & Πέμπτη 1:30- 2:30μμ

2:30- 3:30μμ

Δασκαλάκης Δημήτρης 99469521
Βοηθητικά Γήπεδα Μακαρείου Σταδίου Τρίτη & Παρασκευή 2:00 – 3:00μμ
α΄β΄γ ‘ τάξη
3:00 – 4:00μμ
δ’ ε΄ στ΄ τάξη  και γυμνάσιο
Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
Αθλ. Κέντρο Δήμου Αγλαντζιάς Τετάρτη & Σάββατο α΄, β΄, γ΄ τάξη
1:30 – 2:30μμ /9:00 – 10:00πμ
δ΄, ε΄, στ΄ τάξη
2:30 – 3:30μμ /10:00 – 11:00πμ
Γεωργίου Χρίστος 96716447
Γυμνάσιο Αγ. Δομετίου Τετάρτη & Σάββατο α΄  β΄ γ’  δ’   τάξη
2:00 – 3:00μμ / 8:30 – 9:30πμ
ε΄ στ΄ τάξη , γυμνάσιο
3:00 – 4:00μμ / 9:30 – 10:30πμ
Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
Κοινοτικό Στάδιο ΚΑΚΟΠΕΤΡΙΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 4:00 – 7:00μμ Ανδρέας Ανδρέου 99005836

ΤΕΝΙΣ

Το ΤΕΝΙΣ είναι ένα συναρπαστικό άθλημα, προσιτό σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 6 – 14 χρόνων.

Τα παιδιά που λαμβάνουν μέρος στο πρόγραμμα του Τένις θα διδαχθούν, την τεχνική των διαφόρων κτυπημάτων θα αναπτύξουν τις ικανότητες και δεξιότητες τους, καθώς επίσης και την βελτίωση της φυσικής τους κατάστασης.

Δημ. Σχ.
Αγ. Παντελεήμονα
Δευτέρα  & Πέμπτη 3:45 – 4:45μμ Παρασκευά Ανδρέας 96216631
Δημ. Σχολείο Δ΄Λατσιών Δευτέρα & Πέμπτη 2:15 – 3:15μμ Ανδρέου Ευγενία 96748377
Δημ. Σχολείο Αγ. Ανδρέα Δευτέρα  & Πέμπτη 3:50 – 4:50μμ Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
Εθνικό Στάδιο Τένις Τρίτη  & Παρασκευή Αρχάριοι
2:30 – 3:30μμ
Προχωρημένοι
3:30 – 4:30μμ
4:30 – 5:30μμ
Παρασκευά Ανδρέας 96216631
Χαράλαμπος  Κουκουλαρίδης   Γαλάτα  Δευτέρα & Παρασκευή 5:00 – 6:00μμ Ναύτη Λουκία 99886672
Δημ. Σχ. Αγ. Επιφάνιος Τετάρτη & Σάββατο 2:15 – 3:15μμ
10:00 – 11:00πμ
Παρασκευά Ανδρέας 96216631
Γραμμικό Πάρκο Καϊμακλίου Τετάρτη & Σάββατο 2:45 – 3:45μμ
10:00 – 11:00πμ
3:45 – 4:45μμ
11:00πμ – 12:00μ
Γερούδης Αλέξης 99598632
Λύκειο Ιδαλίου Τετάρτη & Σάββατο 2:00 – 5:00μμ
9:00 – 12:00μ
Ανδρέου Ευγενία 96748377

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ – ΒΟΛΕΪ

«ΒΟΛΕΪ ΜΠΟΛ»,  σημαίνει «χτύπημα της μπάλας στον αέρα». Το γήπεδο του βόλεϊ είναι διαστάσεων 18 Χ 9 μέτρα και περιβάλλεται από μια ελεύθερη ζώνη γύρω απ’ αυτό. Αυτό σημαίνει ότι κάθε ομάδα έχει γήπεδο διαστάσεων 9 Χ 9 μέτρα. Στη μέση του γηπέδου υπάρχει η κεντρική γραμμή και το δίχτυ που έχει ύψος 2.43 μέτρα για τους άντρες και 2.24 μέτρα για τις γυναίκες.
Κάθε ομάδα έχει 6 παίκτες μέσα στο γήπεδο και μέχρι 6 αναπληρωματικούς.

Γυμνάσιο Αγ. Βαρβάρας Τρίτη & Παρασκευή 2:45 – 3:45μμ Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781
Λύκειο Ιδαλίου Τετάρτη & Σάββατο 4:00 – 5:00μ
11:00 πμ – 12:00μ
Γαβριήλ Παναγιώτα 99427781

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Η Καλαθοσφαίριση είναι ένα ομαδικό άθλημα. Παίζεται με δύο ομάδες των πέντε ατόμων σε ένα γήπεδο με δύο αντικριστά καλάθια. Σκοπός των ομάδων είναι να βάλουν με σουτ την μπάλα μέσα στο καλάθι όσο το δυνατόν περισσότερες φορές.

Πολυπροπονητήριο
Ευάγγελος Φλωράκης
Δευτέρα & Πέμπτη 2:30 – 3:30μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΑΣ – ΓΥΝΑΙΚΑ (ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ )

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει Καλαθόσφαιρα, Πετόσφαιρα, Futsal.

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Δευτέρα & Πέμπτη 6:15 – 7:15μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΥΚΚΟΣ Β΄
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Δευτέρα & Πέμπτη 6:00 – 7:00μμ Χρυσάνθου Άντρη 99788255
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Τρίτη  & Παρασκευή 6:30 – 7:30μμ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
ΚΥΚΚΟΣ Α΄
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Τρίτη  & Παρασκευή 7:00 – 8:00μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΥΚΚΟΣ Α΄
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Τρίτη  & Παρασκευή 8:00 – 9:00μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ
Δευτέρα &
Τετάρτη
7:30 – 8:30μμ Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΓΗΠΕΔΑ ΔΗΜΟΥ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
FUTSAL
Πέμπτη 6:45 – 8:15μμ Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΚΥΚΚΟΣ Β΄
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
 Δευτέρα &Πέμπτη 7:45 – 8:45μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Τρίτη  & Παρασκευή 8:00 – 9:00μμ Ανδρέας Ανδρέου 99005836

ΚΟΛΥΜΠΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

Το κολύμπι είναι ένα άθλημα με πολλά ευεργετικά αποτελέσματα για τον ανθρώπινο οργανισμό. Το να μπορεί κάποιος να κολυμπά σωστά είναι μια πολύ σημαντική εμπειρία, που πρέπει να αποκτήσει κάθε άνθρωπος. Η κολύμβηση βελτιώνει τους μηχανισμούς θερμορύθμισης του οργανισμού κάνοντας μας πιο ανθεκτικούς σε αρρώστιες και ιούς.

Η κολύμβηση είναι μια απαραίτητη δεξιότητα η οποία θα μας επιτρέψει να απολαύσουμε με ασφάλεια την θάλασσα κατά τους καλοκαιρινούς μήνες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
Τρίτη  & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
Δευτέρα & Πέμπτη 1:00 – 2:00μμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
Τρίτη  & Παρασκευή 1:00 – 2:00μμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30μμ Μιλτιάδους Πέτρος 99346919
Ηρακλέους Χρίστος 99477614
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30μμ Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
Γεωργίου Χρίστος 96716447
Τετάρτη & Σάββατο 9:00 – 10:00μμ
12:00μ – 13:00
Μαραγκός Κυριάκος 99588551
A.N. SPORT GYM
ΔΑΛΙ
Τρίτη & Παρασκευή 9:00- 10:00πμ

6:15 – 7:15μμ
ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Δευτέρα & Παρασκευή
10:00 – 11:00πμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
11:00 – 12:00μ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ KAI ΓΥΝΑΙΚΑ – ΑΝΔΡΑΣ

Τα προγράμματα περιλαμβάνουν Αεροβική Γυμναστική, ασκήσεις με βαράκια, Κυκλική Γυμναστική, Pilates, Yoga, Hapkido, Zumba  και Functional Training .

Στα προγράμματα μπορούν να λάβουν μέρος γυναίκες και άντρες ανεξαρτήτου ηλικίας και φυσικής κατάσταση.

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
Τάσος Παπαδόπουλος
Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ
Pilates
Λάμπρου Αγάθη 99475400
Δευτέρα & Πέμπτη 9:45 – 10:45πμ
Aerobic & fitness
Μιχαήλ Λαύρα 99875690
Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30 πμ
Functional Training
Παρασκευά Ανδρέας 96216631
Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ
Yoga
Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Δευτέρα & Πέμπτη 6:15 – 7:15μμ
Δυναμικές Ασκήσεις  Εδάφους
Παρασκευά Ανδρέας 96216631
Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ
Yoga
Σωτηρίου Μαρίνα 99802795
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
9:30 – 10:30πμ
Pilates
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ
Aerobic & fitness
Σιάλου Άντρη 99460830
Τρίτη & Παρασκευή 4:00 – 5:00μμ
Pilates
Λάμπρου Αγάθη 99475400
Τρίτη & Παρασκευή 5:15 – 6:15μμ
Κυκλική Γυμναστική
Γερούδης Αλέξης 99598632
Τρίτη & Παρασκευή 5:00- 6:00μμ

Full body workout

Παναγή Μαρία 96895497
Τρίτη & Παρασκευή 7:00 – 8:00μμ
Hapkido
Παναγή Μαρία 96895497
Τρίτη & Παρασκευή 7:15 – 8:15μμ
Aerobic
Γεωργίου Χρίστος 96716447
ΛΕΥΚΟΘΕΟ
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
Δευτέρα & Πέμπτη 8:40 – 9:40πμ
Pilates
Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ
Pilates
Λάμπρου Αγάθη 99475400
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ
Γ΄ ΔΗΜ.  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ
Δευτέρα & Πέμπτη 6:30 – 7:30μμ
Zumba
Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ  ΓΑΛΑΤΑ Δευτέρα & Πέμπτη 8:30 – 9:30πμ
Aerobic
Ναύτη Λουκία 99886672
ΜΑΚΑΡΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ Δευτέρα & Πέμπτη  7:30 – 8:30μμ
Functional Training
Παρασκευά Ανδρέας 96216631
Τρίτη & Παρασκευή  6:00 – 7:00μμ
Functional Training
Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 8:40 – 9:40πμ
Κυκλική Γυμναστική
Γερούδης Αλέξης 99598632
Τρίτη & Παρασκευή 8:40 – 9:40πμ
Κυκλική Γυμναστική
Τσιελεπής Ανδρέας 99955792
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΟΥΡΙΩΤΙΣΣΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 7:00 – 8:00μμ
8:00 – 9:00μμ
Full body workout
Παναγή Μαρία 96895497
ΔΗΜ. ΣΧ.  Β΄ ΛΑΤΣΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 6:00 – 7:00μμ
Aerobic
Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ
B΄ ΔΗΜ.  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ
Δευτέρα & Πέμπτη  5:00 – 6:00μμ
Δυναμικές Ασκήσεις
Παρασκευά Ανδρέας 96216631
Δευτέρα & Πέμπτη 6:15 – 7:15μμ
Pilates
Λάμπρου Αγάθη 99475400
ΔΗΜ. ΣΧ. ΧΡΥΣΕΛΕΟΥΣΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ
Aerobic & fitness
Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΣΤΑΔΙΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΠΟΛΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ
Aerobic & fitness
Σιάλου Άντρη 99460830
ΑΙΘΟΥΣΑ
ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ ΓΕΡΙΟΥ
Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 9:00πμ Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΔΗΜ. ΣΧ. ΔΑΛΙ Β΄ Δευτέρα & Τετάρτη 6:30 – 7:30μμ
Body Fitnes
Τίτα Σάββα 99725276
ΔΗΜ. ΣΧ. ΑΛΑΜΠΡΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 6:00 – 7:00μμ
Κυκλική Γυμναστική
Γερούδης Αλέξης 99598632
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ
Α΄ ΓΕΡΙΟΥ
Τρίτη & Πέμπτη 6:30 – 7:30μμ
Body Fitnes
Τίτα Σάββα 99725276
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ Γ΄ΔΗΜ. ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 6:25- 7:25μμ           Cross Fit Γερούδης Αλέξης 99598632
Β’ ΔΗΜ. ΣΧ. ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ ΝΗΣΟΥ Τρίτη & Πέμπτη 7:15 – 8:15μμ Ανδρέου Νατάσα 99833185
ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ Τρίτη & Παρασκευή 8:30 – 9:30πμ
Aerobic
Ναύτη Λουκία 99886672
 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ Τρίτη & Πέμπτη 6:00 – 7:00μμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ Τρίτη & Παρασκευή 8:00 – 9:00πμ Ανδρέας Ανδρέου 99005836
Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΕΡΙΟΥ  Δευτέρα & Πέμπτη 5:15 – 6:15μμ
Pilates
Μικαέλλα Ιωάννου 99528922
ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΘΗΕΝΟΥ Τετάρτη & Σάββατο 6:00 – 7:00μμ
7:45 – 8:45πμ
Hapkido
Παναγή Μαρία 96895497
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ Κ. ΔΗΜΟΥ ΙΔΑΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 9:00πμ
9:00 – 10:00πμ
Νατάσα Ανδρέου 99833185

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΡΘΡΩΣΕΩΝ

Το πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε άτομα με προβλήματα στον αυχένα και στη Σπονδυλική στήλη. Διδάσκεται από  Γυμναστή με ειδικότητα στην αποκατάσταση και στις ειδικές παθήσεις.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ
Γ΄ ΔΗΜ  ΣΧ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ
Δευτέρα & Πέμπτη 5:00 – 6:00μμ Ερωτοκρίτου Ελίζα 99997431
ΣΤΑΔΙΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΠΟΛΟΥ  ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 8:00 – 9:00πμ Σιάλου Άντρη 99460830
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΛΑΤΑ Δευτέρα & Πέμπτη 9:30 – 10:30πμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΣΤ΄  ΔΗΜ.  ΣΧ. ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 5:00 – 6:00μμ Μαραγκός Κυριάκος 99588551
ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ
«ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ»
Τρίτη & Παρασκευή 6:15 – 7:15μμ Χρίστος Γεωργίου 96716447
ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ
ΑΒ΄ ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ
Τρίτη & Παρασκευή 6:30 – 7:30μμ Σιάλου Άντρη 99460830
ΤΕΜΠΡΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 3:00 – 4:00μμ Ναύτη Λουκία 99886672

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

Σκοπός του προγράμματος είναι η συνέχιση της φυσικής δραστηριότητας, η ψυχαγωγία και η κοινωνική επαφή μεταξύ των ατόμων της τρίτης ηλικίας.
Το πρόγραμμα λειτουργεί σε συνεργασία με τους Δήμους και τις Λέσχες Ηλικιωμένων, στους ακόλουθους χώρους.

Λ. Η. ΕΓΚΩΜΗΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:45 – 10:30πμ Αντωνιάδου Αναστασία 99517974
Λ. Η. ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 9:15 – 10:00πμ Ηρακλέους Χρίστος 99476414
ΜΕΛΑΘΡΟ ΕΥΓΗΡΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 8:45 – 9:30πμ Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΠΟΛΥΔΥ. ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 11:00 – 11:45πμ Μιχαήλ Λαύρα 99875690
Λ. Η.  ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑΣ Δευτέρα &
Πέμπτη
9:45 – 10:30πμ Παρασκευά Ανδρέας 96216631
ΠΟΛΥΔΥ. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Δευτέρα & Τετάρτη 10:00 – 10:45πμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
ΣΚΕ  ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ Δευτέρα & Τετάρτη 10:50 – 11:35πμ Ντανζιάνη Τζοάννα 99654534
ΠΟΛΥΔΥ. ΣΟΛΕΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 10:45 – 11:30πμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:45 – 10:30πμ Αγάθη Λάμπρου 99475400
ΘΑΛΠΩΡΗ Δευτέρα & Πέμπτη 9:00 – 9:45πμ Καραγκούνης Δημήτρης 99515563
ΕΚΥΣΥ   ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 9:15 – 10:00πμ Σιάλου Άντρη 99460830
ΣΚΕ ΤΣΕΡΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 10:45 – 11:30πμ Φαούτα Αφροδίτη 99317613
ΜΕΛΑΘΡΟΝ ΑΓΑΠΗΣ Τρίτη & Παρασκευή 10:00 – 10:45πμ Μιχαήλ Λαύρα 99875690
ΣΚΕ ΑΚΑΚΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 7:45 – 8:30πμ Γερούδης Αλέξης 99598632
ΠΟΛΥΔΥ. ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 9:30 – 10:15πμ Παρασκευά Ανδρέας 96216631
ΣΚΕ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 11:00 – 11:45πμ Ναύτη Λουκία 99886672
ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 9:45 – 10:30πμ Σιάλου Άντρη 99460830
MATERIAL Τρίτη & Παρασκευή 8:20 – 9:05πμ Ανδρέου Ευγενία 96748377

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ

ΕΙΔΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού υλοποιώντας την φιλοσοφία του προγράμματος ΑΓΟ για παροχή ίσων ευκαιριών άθλησης σε όλα τα άτομα, ανεξάρτητου φύλου, ηλικίας, κοινωνικής θέσης και προπαντός επιπέδου ψυχικής και σωματικής υγείας, λειτουργεί ειδικά προγράμματα για άτομα του Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας Στροβόλου, του Ιδρύματος Ελεούσας του Κύκκου της Ειδικής Μονάδας Νοητικής Στέρησης, Ειδικής εκπαίδευσης Σκαπανέας, Ειδικής εκπαίδευσης Ηλιαχτίδα  και του Ειδικού Σχολείου ΑΜΕΑ ΜΟΡΦΟΥ.

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δηλώσεις Συμμετοχής για Παιδιά

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Δηλώσεις Συμμετοχής για Ενήλικες

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Δικαιώματα Συμμετοχής

Α’  ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ
ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ – ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ      
ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ –ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ
ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
€ 30,00 το τετράμηνο
€ 25,00 το τετράμηνο μέλη  ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ
€ 15,00 Ειδικές κατηγορίες
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ € 50,00  το τετράμηνο
€ 35,00  το τετράμηνο μέλη  ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ
€ 15,00 Ειδικές κατηγορίες
ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΙ € 35,00 τον μήνα
€ 25,00 τον μήνα μέλη ΠΟΠΟ ή  ΠΟΠ
€ 10,00 τον μήνα Ειδικές κατηγορίες
ΠΡΟΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ € 30,00 το τετράμηνο
€ 25,00 το τετράμηνο  μέλη ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ
€ 15,00 Ειδικές κατηγορίες
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ € 50,00 το Τετράμηνο
€ 15,00 Ειδικές κατηγορίες
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ € 35, 00 το μήνα
€ 10,00 τον μήνα  Ειδικές κατηγορίες
ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡ. ΕΥΗΜΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΛΗΠΤΩΝ  Ε.Ε.Ε. ΔΩΡΕΑΝ
ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Οι ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ αφορούν τους κατόχους κοινωνικής κάρτας, τα 3α ,4α  κ.ο.κ  παιδιά της ίδιας οικογένειας νοουμένου ότι συμμετέχουν στο Πρόγραμμα και τα άλλα 2, υπαλλήλους του ΚΟΑ καθώς και τα παιδιά των υπαλλήλων του ΚΟΑ