ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ 7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2019

ΠΑΙΔΙΑ

ΓΕΝΙΚΗ ΑΘΛΗΣΗ

ΑΓ.ΛΑΖΑΡΟΣ Α’+Β’
(Γήπεδο Γυμν.Φανερωμένης)
Δευτέρα &Πέμπτη 15:00 -16:00 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΔΗΜ. ΣΧ.ΠΥΡΓΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 16:00 -17:00 Ανδρέου Δ. Αντρέας 99005836
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΟΡΝΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 14:30 – 15:30 Ανδρέου Δ. Αντρέας 99005836
ΔΗΜ. ΣΧ. ΟΡΟΚΛΙΝΗ Δευτέρα & Πέμπτη 16:00 – 17:00 Οικονόμου Κωνσταντίνος 99593163
ΔΗΜ.ΣΧ.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ Α’ Δευτέρα & Πέμπτη 14:00 – 15:00 Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ
ΛΕΥΚΑΡΩΝ
Τρίτη & Πέμπτη 16:00 – 16:45 Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
ΔΗΜ.ΣΧ. ΖΗΝΩΝΑ Τρίτη & Παρασκευή 13:30 – 14:30 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΘΗΕΝΟΥ
Τρίτη & Παρασκευή 14:30 -15:30 Πιερή Αντρέας 99892768
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΘΑΡΗΣ Δευτέρα  & Πέμπτη 13:20-14:20 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΛΕΘΡΙΚΟΥ Τρίτη & Παρασκευή 16:00-17:00 Οικονόμου Κωνσταντίνος 99593163
ΔΗΜ.ΣΧ.ΔΡΟΣΙΑΣ Β’ Τρίτη & Παρασκευή 14:40-15:40 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ Τρίτη & Παρασκευή 17:30-18:30 Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
Ε’ ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
(Βεργίνας)
Τετάρτη &
Σάββατο
14:15-15:15
9:20-10:20
Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΕΛΛΙΩΝ Τετάρτη &
Σάββατο
16:00 -17:00
8:00 – 9:00
Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
ΔΗΜ.ΣΧ.ΣΩΤΗΡΩΣ
(Το Σάββατο το μάθημα θα γίνεται στο Ευρυβιάδειο Γυμνάσιο)
Τετάρτη &
Σάββατο
14:30-15:30
12:30-14:30
Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΔΗΜ.ΣΧ.ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ Σάββατο 14:00-16:00 Οικονόμου Κωνσταντίνος 99593163
ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Τετάρτη &
Σάββατο
17:15-18:15
9:10 -10:10
Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΜΑΡΩΝ Σάββατο 10:30 -12:30 Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
ΔΗΜ.ΣΧ.ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ Δευτέρα & Τετάρτη 15:30 -16:30 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
(ΜΙΚΤΗ)
Τετάρτη &
Σάββατο
14:30 – 15:30 15:30 – 16:30
9:00 – 10:00

10:00 -11:00

Ιωάννου Μάριος 99429007
ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΝΑΦΩΤΙΑΣ Τετάρτη &
Σάββατο
15:00 -16:00
9:00 -10:00
Βαρχάποβιτς Κίρα 99780911
ΛΙΒΑΔΙΑ
(Λύκειο Λιβαδιών)
Σάββατο 12:20 -14:20 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΔΗΜ.ΣΧ. ΚΙΤΙΟΥ Σάββατο 10:15-12:15 Οικονόμου Κωνσταντίνος 99593163
ΔΗΜ.ΣΧ.ΠΕΡΒΟΛΙΩΝ Τετάρτη 14:00 -15:30 Οικονόμου Κωνσταντίνος 99593163
ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ Δευτέρα &Πέμπτη 14:30 -15:30 Οικονόμου Κωνσταντίνος 99593163
ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ Τρίτη & Παρασκευή 14:15-15:15 Οικονόμου Κωνσταντίνος 99593163
ΔΗΜ.ΣΧ.ΕΘΝΑΡΧΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ  Γ’ Πέμπτη &
Σάββατο
16:00-17:00
10:35-11:35
Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΘΗΕΝΟΥ
Τετάρτη &
Σάββατο
15:00 -16:00
16:30 -17:30
Πιερή Αντρέας 99892768
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΛΟΓΕΡΑ
(Το Σάββατο το μάθημα θα γίνεται στο Ευρυβιάδειο Γυμνάσιο)
Τετάρτη &
Σάββατο
13:15-14:15
12:30 -14:30
Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ Τετάρτη &
Σάββατο
14:30 -15:30
9:30 -10:30
Ανδρέου Νατάσα 99833185

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Στόχοι του προγράμματος :

  • η δραστηριοποίηση των παιδιών στη κίνηση
  • η ψυχοπνευματική καλλιέργεια τους μέσα από το παιχνίδι
  • η ανάπτυξη της ομαδικότητας και της συνεργασίας
ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΟΚ.
ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Δευτέρα &  Τετάρτη 9:05-10:05 Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
ΝΗΠ.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 10:55-11:40 Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:15-10:00 Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
ΣΚΕ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 10:30-12:00 Βαρχάποβιτς Κίρα 99780911
ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΝΟΜΠΕΛΙΣΤΕΣ Δευτέρα & Πέμπτη 10:15-11:45 Τζιούβας Νίκος 99895724
ΝΑΓΙΑ Δευτέρα & Πέμπτη 10:00-11:30 Οικονόμου

Κων/νος

99593163
ΗΛΙΟΣΤΑΛΑΓΜΑΤΙΕΣ Δευτέρα & Πέμπτη 9:15-10:45 Κυριάκου Πέτρος 99860123
ΣΚΕ ΤΣΙΑΚΚΙΛΕΡΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 8:45-10:15 Βαρχάποβιτς Κίρα 99780911
Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευτέρα &Πέμπτη 11:30-12:15 Τζιούβας Νίκος 99895724
ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ Τρίτη & Πέμπτη 10:00-12:00 Ταντελέ Άννα 99605730
ΝΕΦΕΛΗ Δευτέρα &
Τετάρτη
10:15-11:00
8:30-9:15
Ανδρέου Δ. Ανδρέας 99005836
ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ Τρίτη & Παρασκευή 10:00-11:30 Βαρχάποβιτς Κίρα 99780911
ΠΡΩΪΝΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ Τρίτη & Παρασκευή 9:30-10:30 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΠΑΙΔΙΚΟΡΑΜΑ Τρίτη & Παρασκευή 9:30-11:00 Τζιούβας Νίκος 99895724
ΝΗΠΙΑΓ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ
(Διεξάγεται στο Δημ.Σχ.Λιβαδιών)
Τετάρτη 17:15-18:45 Αθανασίου Αντρέας 96748871
ΝΗΠΙΑΓ. ΣΚΕ ΚΑΜΑΡΩΝ Τετάρτη & Σάββατο 9:15- 10:00πμ

10:15 -11:00πμ

Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 4 μέχρι 12 ετών.Τα παιδιά που θα συμμετέχουν θα χωριστούν σε ηλικιακές ομάδες.

Στόχος μας είναι να παρέχουμε στα παιδιά καλές τεχνικές γνώσεις , να μάθουν να πειθαρχούν, να απαιτούν και να ανταγωνίζονται σε ευγενή πλαίσια.

ΓΗΠΕΔΑ ΠΑΛΑΙΟΥ ΓΣΖ
Δευτέρα και Πέμπτη 14:30 – 15:30 Τζιούβας Νίκος 99895724
15:30 – 16:30

ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΑΛΗ

Η Ελεύθερη Πάλη βελτιώνει την φυσική κατάσταση, την αυτοσυγκέντρωση, την πειθαρχεία και την ανοχή. Τα παιδιά θα διδαχθούν την τεχνική και τακτική της Ελεύθερης Πάλης καθώς και τους βασικούς κανονισμούς των αγώνων.

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ (ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΑΛΗΣ)
Τρίτη & Παρασκευή 17:10 – 18:10 Λεωνίδης Ορέστης 96308670

HAPKIDO - Πολεμική Τέχνη

Είναι μια πολεμική τέχνη κορεάτικης προέλευσης. Το όνομα αν και είναι δύσκολο να μεταφραστεί κατά λέξη σημαίνει «Ο Δρόμος της Συντονισμένης ή Απόλυτης Δύναμης». Είναι μια ολοκληρωμένη πολεμική τέχνη που συνδυάζει εκρηκτικά χτυπήματα και λακτίσματα παρόμοια με αυτά του Ταεκβοντό, ρίψεις και τεχνικές υποταγής, μάχη στο έδαφος ενώ χαρακτηρίζεται για τις ανεξάντλητες τεχνικές εξάρθρωσης και καταγμάτων.

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΥΡΓΩΝ
Τετάρτη 16:00  – 18:00 Παναγή Μαρία 96895497

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Η ενόργανη Γυμναστική είναι ένα ατομικό άθλημα. Στην ενόργανη γυμναστική άνδρες και γυναίκες αγωνίζονται χωριστά , οι άντρες σε 6 αγωνίσματα (όργανα ) και οι γυναίκες σε 4.

Τα αγωνίσματα για άνδρες είναι Έδαφος, Πλάγιος ίππος Δίζυγο, Μονόζυγο, Κρίκοι και Άλμα και για τις  γυναίκες τα αγωνίσματα είναι Άλμα, Ασύμμετροι Ζυγοί, Δοκός Ισορροπίας και Έδαφος .

Τα παιδιά μέσα από την Ενόργανη Γυμναστική  γνωρίζουν το σώμα τους και μαθαίνουν να το ελέγχουν. Αντιλαμβάνονται το χώρο, αναπτύσσουν ισορροπία και  δύναμη, ενισχύουν και αναπτύσσουν την ευλυγισία τους.

 
ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΑΘΗΕΝΟΥ
Τετάρτη &

Σάββατο

14:30-15:30
15:30-16:30
16:30-17:30
17:30-18:30
18:30-19:30
Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
8:45-9:45
9:45-10:45
10:45-11:45
11:45-12:45
12:45-13:45
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΜΑΡΩΝ Τρίτη& Παρασκευή 14:15-15:15
15:30-16:30
Παπαγεωργίου Τώνια 99832701

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Η Ρυθμική γυμναστική είναι ένα αθλημα αποκλειστικά γυναικείο και εκτελείται τόσο ατομικά όσο και ομαδικά. Στο πρόγραμμα τα παιδιά θα διδαχθούν την τεχνική όλων των οργάνων της Ρυθμικής Γυμναστικής (ΣΤΕΦΑΝΙ, ΚΟΡΔΕΛΑ, ΜΠΑΛΑ, ΚΟΡΙΝΕΣ και ΣΧΟΙΝΑΚΙ), καθώς και τους βασικούς κανονισμούς διεξαγωγής αγώνων.

ΔΗΜ.ΣΧ.ΔΑΛΙ  Γ’ Δευτέρα & Πέμπτη 13:15-14:15 Μαλέκου Ειρήνη 99339565
ΔΗΜ.ΣΧ. ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ Δ’ Δευτέρα & Πέμπτη 14:00-14:45
14:45-15:45
Πέτρου Έφη 99849384
ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 16:00-17:00 Πέτρου Έφη 99849384
ΔΗΜ.ΣΧ.ΚΑΜΑΡΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη     15:45-16:45 Μαλέκου Ειρήνη 99339565
ΔΗΜ.ΣΧ.ΔΡΟΜΟΛΑΞΙΑΣ Β’ Δευτέρα & Πέμπτη 17:00-18:00 Μαλέκου Ειρήνη    99339565
ΚΟΙΝΟΤΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΟΣΦΙΛΩΤΗΣ Τρίτη & Παρασκευή 14:30-15:30 Πέτρου Έφη 99849384
ΔΗΜ.ΣΧ.ΠΥΡΓΩΝ Τρίτη & Παρασκευή 16:00-17:00 Πέτρου Έφη 99849384
Παρασκευή 17:00-18:30
ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ Τρίτη & Παρασκευή 14:45-15:45 Μαλέκου Ειρήνη 99339565
Σάββατο 14:00-15:30
ΓΥΜΝ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ Τρίτη & Παρασκευή 16:15-17:15(ΑΡΧ)
17:15-18:15(ΠΡΟΧ)
Μαλέκου Ειρήνη 99339565
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ Τετάρτη &
Σάββατο
14:00-14:45/
14:30-15:30/
15:15-16:15
9:00-9:45/
9:45-10:45/
10:45-11:45
Πέτρου Έφη  99849384
 ΔΗΜ.ΣΧ.AΥΓΟΡΟΥ B’ Τετάρτη & Σάββατο 16:30-17:15/
17:15-18:15/
18:15-19:15
12:00-12:45/
12:45-13:45
13:45-14:45
 Πέτρου Έφη 99849384

ΤΕΝΙΣ

Το ΤΕΝΙΣ είναι ένα συναρπαστικό άθλημα, προσιτό σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 4 – 14 χρόνων. Τα παιδιά που λαμβάνουν μέρος στο πρόγραμμα του Τένις θα διδαχθούν την τεχνική των διαφόρων χτυπημάτων και θα αναπτύξουν τις ικανότητες και δεξιότητες τους.

ΓΗΠΕΔΑ ΑΘΗΕΝΟΥ Δευτέρα &
Τετάρτη
18:00-19:00/
19:00-20:00
Ταντελέ Άννα 99605730
ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ Τετάρτη &
Σάββατο
    15:30-17:30
9:00-12:00
Ταντελέ Άννα 99605730

ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Η Χειροσφαίριση είναι ένα ομαδικό άθλημα το οποίο πέραν από την βελτίωση της φυσικής κατάστασης και υγείας συμβάλλει και στην βελτίωση των δεξιοτήτων του ατόμου όπως:

  • Την επικοινωνία και την αλληλοβοήθεια
  • Την επιμονή και υπομονή
  • Την συγκέντρωση για επίτευξη του στόχου
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ Δευτέρα & Πέμπτη 14:15-15:15 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΛΥΚΕΙΟ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ Τετάρτη &
Σάββατο
14:00-15:00
9:00-10:00
Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΠΑΛΑΙΟ ΓΣΖ Τρίτη & Παρασκευή 14:30-15:30 Σύζινου Ιωάννα 99416199

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

Το Ταεκβοντό είναι κορεάτικη πολεμική τέχνη. Η ενασχόληση με το Ταεκβοντό προσφέρει στα παιδιά (αγόρια και κορίτσια) πολλά πνευματικά και σωματικά οφέλη όπως:
ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ –ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ-ΣΕΒΑΣΜΟ-ΕΠΙΜΟΝΗ-ΘΑΡΡΟΣ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ-ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗ-ΥΠΑΚΟΗ
ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΜΥΪΚΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ-ΕΥΚΙΝΗΣΙΑ-ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ-ΕΚΡΗΚΤΙΚΟΤΗΤΑ-ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ-ΕΠΙΔΕΞΙΟΤΗΤΑ

Όλα αυτά αποτελούν στοιχεία για καλύτερη υγεία και  ποιότητα ζωής στη σύγχρονη εποχή.

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Δευτέρα & Πέμπτη 15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:15-20:15
Χειμωνίδου Φρόσω 99828214
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Τρίτη &Παρασκευή 17:45-18:45 Χειμωνίδου Φρόσω 99828214
Τρίτη & Παρασκευή 19:00-20:00
ΔΗΜ.ΣΧ. ΔΡΟΜΟΛΑΞΙΑΣ Β’ Τρίτη & Παρασκευή 16:20-17:20 Χειμωνίδου Φρόσω 99828214
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ Τρίτη & Παρασκευή 15:00-16:00 Χειμωνίδου Φρόσω 99828214
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Τετάρτη 16:30-18:30
18:45-19:45
Χειμωνίδου Φρόσω 99828214
ΔΗΜ.ΣΧ.ΔΑΛΙ Γ’ Τετάρτη & Σάββατο 15:00-16:00/10:30-11:30 Χειμωνίδου Φρόσω 99828214
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Σάββατο 8:00-10:00 Χειμωνίδου Φρόσω 99828214

ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Το Εξειδικευμένο Πρόγραμμα Κολύμβησης έχει σαν στόχο την εξοικείωση των παιδιών με το νερό και την εκμάθηση και των 4ων στυλ κολύμβησης, Ελεύθερο, Ύπτιο, Πεταλούδα και Πρόσθιο.

  • Βοηθά στην βελτίωση της φυσικής κατάστασης
  • Στην ενδυνάμωση του μυϊκού συστήματος
  • Στην ισχυροποίηση της σπονδυλικής στήλης
  • Στην καταπολέμηση του άγχους και του φόβου για το νερό
  • Αυξάνει την άμυνα του οργανισμού
ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΜΕΡΕΣ: ΔΕΥΤΕΡΑ & ΠΕΜΠΤΗ
14:00-14:45 Κυριάκου Πέτρος
Τηλ.99860123
Βαρχάποβιτς Κίρα
Τηλ.99780911
14:45-15:30 Κυριάκου Πέτρος Βαρχάποβιτς Κίρα
15:30-16:15 Κυριάκου Πέτρος Βαρχάποβιτς Κίρα
16:15-17:00 Πιερή Αντρέας  Tηλ.9989276 Λεωνίδης Ορέστης
Tηλ.96308670
ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΜΕΡΕΣ: ΤΡΙΤΗ & ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
14:00-14:45 Τζιούβας Νίκος
Τηλ.99895724
Ιωάννου Μάριος
Τηλ.99429007
Κυριάκου Πέτρος
Τηλ.99860123
14:45-15:30 Τζιούβας Νίκος Κυριάκου Πέτρος
15:30-16:15 Τζιούβας Νίκος Κυριάκου Πέτρος
16:15-17:00 Λεωνίδης Ορέστης
Tηλ.96308670
Κυριάκου Πέτρος
ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΜΕΡΕΣ: ΤΕΤΑΡΤΗ (απόγευμα) & ΣΑΒΒΑΤΟ (πρωϊ)
14:00-14:45 / 9:00-9:45 Κυριάκου Πέτρος Τζιούβας Νίκος
14:45-15:30 / 9:45-10:30 Κυριάκου Πέτρος Τζιούβας Νίκος
15:30-16:15 /10:30-11:15 Κυριάκου Πέτρος Τζιούβας Νίκος
16:15-17:00 / 11:15-12:00 Κυριάκου Πέτρος

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΣΚΟΛΙΩΣΗ

Το κολύμπι αποτελεί  την πλέον ενδεδειγμένη άσκηση για την σκολίωση

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
Δευτέρα & Πέμπτη 16:15 – 17:00 Βαρχαπόβιτς Κίρα 99780911

KIDS PILATES & CROSS TRAINING

Βοηθά:

  • στην ανάπτυξη των μυών
  • απόκτηση ευελιξίας
  • ενδυνάμωση
  • διόρθωση προβλημάτων της σπονδυλικής στήλης
Β’ ΔΗΜ.ΣΧ.ΙΔΑΛΙΟΥ
Τετάρτη &
Σάββατο
16:00 -17:00
11:00 – 12:00
Ανδρέου Νατάσα 99833185

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

AΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΔΡΑΣ

 Το πρόγραμμα περιλαμβάνει γυμναστική, καλαθόσφαιρα    και futsal.

Σκοπός μας:

  • η μυϊκή τόνωση,
  • η μείωση του σωματικού λίπους
  • η αποφυγή του άγχους και του στρες
  • η ψυχαγωγία του αθλουμένου.
ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΘΗΕΝΟΥ
Δευτέρα & Πέμπτη 20:30 – 22:00 Πιερή Αντρέας 99892768
ΕΥΡΥΒΙΑΔΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Δευτέρα & Πέμπτη 20:00 – 21:00
(καλαθόσφαιρα)
Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤ.ΚΕΝΤΡΟ-Αίθουσα βαρών
(Κυκλική προπόνηση)
Πέμπτη &

Σάββατο

 8:00 – 8:45πμ

7:00 – 7:45πμ

Ανδρέου K. Ανδρέας 99569061
ΕΥΡΥΒΙΑΔΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Σάββατο 14:30 -16:30
(καλαθόσφαιρα)
Λεωνίδης Ορέστης 96308670

ΤΕΝΙΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

Στόχος είναι η εκμάθηση της βασικής τεχνικής και της κίνησης μέσα στο γήπεδο, η βελτίωση της τεχνικής των διαφόρων χτυπημάτων η διατήρηση της φυσικής κατάστασης, της υγείας, της δύναμης και της ευκινησίας.

ΓΗΠΕΔΑ ΑΘΗΕΝΟΥ Δευτέρα & Τετάρτη 20:00-21:00 Ταντελέ Άννα 99605730
ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΙΩΝ Πέμπτη 17:30-20:30  Ταντελέ Άννα 99605730

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ

Στα προγράμματα μπορούν να λάβουν μέρος γυναίκες ανεξαρτήτου ηλικίας και φυσικής κατάστασης.

Στόχος μας

  • η τόνωση του μυϊκού συστήματος
  • η   βελτίωση της   φυσικής κατάστασης
  • η ψυχaγωγία και η ευεξία

Τα προγράμματα μας περιλαμβάνουν: ΑΕΡΟΒΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ, ZUMBA, PILATES, HAPKIDO, YOGA, AΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑΚΙΑ

ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Δευτέρα &Πέμπτη 8:00-9:00
9:00-10:00
Τζιούβας Νίκος 99895724
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Δευτέρα 17:15-18:15
18:15-19:15
Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Τετάρτη 17:20-18:20
18:20-19:20
Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ
Πρόγραμμα: Βάρη
Τετάρτη 8:00-9:30 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Πέμπτη 18:15-19:15 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Παρασκευή 17:30-18:30
18:30-19:30
Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ
Πρόγραμμα: YOGA
Δευτέρα & Πέμπτη 9:15-10:15 Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ
Πρόγραμμα: PILATES
Τρίτη & Παρασκευή 9:30-11:30 Aνδρέου Νατάσα 99833185
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ Τρίτη & Παρασκευή 8:00-9:00
9:00-10:00
Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ Δευτ/Τρ/Πεμ/Παρας 7:30-8:30 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ Δευτέρα & Τετάρτη 19:30-20:30 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ Τρίτη 18:45-19:45 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΔΗΜ.ΣΧ.ΛΙΒΑΔΙΩΝ Πέμπτη 19:30-20:30 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ Δ’ Δευτ/Τρ/Πεμ/Παρασ 17:00-18:00 Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
Ε’ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ (ΒΕΡΓΙΝΑ)
Πρόγραμμα: PILATES
Δευτέρα & Τετάρτη 17:00-18:00 Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
Ε’ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ (ΒΕΡΓΙΝΑ)
Πρόγραμμα: PILATES
Τρίτη & Πέμπτη 18:30-19:30 Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
ΛΥΚΕΙΟ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 17:30-18:30 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΒΕΡΓΙΝΑ
(Τα μαθήματα γίνονται την Τρίτη στο Γυμνάσιο και την Παρασκευή στο Λύκειο)
Τρίτη & Παρασκευή 18:30-19:30 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΔΗΜ.ΣΧ.ΔΡΟΣΙΑΣ Β’ Δευτέρα & Τετάρτη 18:45-19:45 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΔΗΜ.ΣΧ.ΜΕΝΕΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 17:45-18:45 Πέτρου Έφη 99849384
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ
Πρόγραμμα: Βάρη
Δευτέρα & Πέμπτη 9:00-10:00 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΔΗΜ.ΣΧ. ΔΡΟΜΟΛΑΞΙΑΣ Β’ Τρίτη &
Παρασκευή
18:30-19:30
18:45-19:45
Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΚΙΤΙ
(Τα μαθήματα γίνονται στη Σχολή Χορού Αθανασία)
Τρίτη & Παρασκευή 8:00-9:00 Aνδρέου Νατάσα 99833185
ΚΙΤΙΟΝ ΑΘΛΗΤ.ΚΕΝΤΡΟ-Αίθουσα Βαρών
(Κυκλική προπόνηση)
Πέμπτη &

Σάββατο

8:00 – 8:45

7:00 -7:45

Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
ΓΥΜΝ.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ Δευτ/Τρ/Πεμ/Παρασ 18:35-19:35 Παπαγεωργίου Τώνια 99832701
Β’ ΔΗΜ.ΣΧ. ΙΔΑΛΙΟΥ
Πρόγραμμα: PILATES
Τρίτη & Πέμπτη 19:15-20:15 Aνδρέου Νατάσα 99833185
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΕΝΟΥ
Πρόγραμμα: PILATES
Τρίτη & Πέμπτη 17:45-18:45 Aνδρέου Νατάσα 99833185
ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΘΗΕΝΟΥ
Τρίτη & Πέμπτη 8:30-9:30 Πιερή Ανδρέας 99892768
Γ’ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ Τρίτη & Πέμπτη 17:30-18:30 Πιερή Ανδρέας 99892768
Γ’ΔΗΜ.ΣΧ.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ Δευτέρα &Τετάρτη 7:30-8:30 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΔΗΜ.ΣΧ.ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ Τρίτη & Πέμπτη 17:00-18:00 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΑΙΘ.Τ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΘΗΕΝΟΥ
Δευτέρα & Πέμπτη 19:30-20:30 Πιερή Ανδρέας 99892768
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΕΝΟΥ
Πρόγραμμα: HAPKIDO
Τετάρτη &
Σάββατο
18:30-19:30
7:45-8:45
Παναγή Μαρία 96895497
ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ
ΛΕΥΚΑΡΩΝ
Τρίτη & Πέμπτη 16:45-17:45 Ανδρέου Κ. Ανδρέας 99569061
ΛΥΚΕΙΟ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Πρόγραμμα: ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Τρίτη & Πέμπτη 20:00-21:00 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΛΥΚΕΙΟ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Πρόγραμμα: ΧΕΙΡΟΣΑΦΙΡΙΣΗ
Τρίτη & Πέμπτη 21:00-22:00 Σύζινου Ιωάννα 99416199
ΠΟΛΙΤ.ΚΕΝΤΡΟ ΙΔΑΛΙΟΥ Δευτέρα & Πέμπτη 8:00-9:00/
9:00-10:00
Ανδρέου Νατάσα 99833185

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

Το Πρόγραμμα Κολύμβησης Ενηλίκων διεξάγεται στο Oλυμπιακό Κολυμβητήριο Λάρνακας
(Κίτιον Αθλητικό Κέντρο) και έχει ως στόχο:

  • την εκμάθηση
  • την βελτίωση της φυσικής κατάστασης
ΔΕΥΤΕΡΑ και ΠΕΜΠΤΗ   
7:45-8:45 Kυριάκου Πέτρος
99860123
9:15-10:00 Οικονόμου Κωνσταντίνος
99593163
11:45-12:45 Οικονόμου Κωνσταντίνος
99593163
18:30-19:30 Kυριάκου Πέτρος
99860123
19:30-20:30 Kυριάκου Πέτρος
99860123
ΔΕΥΤΕΡΑ και ΤΕΤΑΡΤΗ
7:45-8:45 Aνδρέου Κ. Ανδρέας
99569061
19:00-20:00/
20:00-21:00
Βαρχάποβιτς Κίρα
99780911
ΤΡΙΤΗ και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
7:30-9:30 Βαρχάποβιτς Κίρα
99780911
Τρίτη 20:00-20:45 / Παρασκευή 19:45-20:30 Iωάννου Μάριος 99429007
ΤΡΙΤΗ και ΠΕΜΠΤΗ
20:00-21:00 Aνδρέου Κ. Ανδρέας
99569061

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ

ΕΙΔΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

Το πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε άτομα με αισθητηριακές, σωματικές και νοητικές αναπηρίες. Βασικός στόχος είναι η ανάπτυξη πολλαπλών δεξιοτήτων, η ψυχαγωγία και η καλλιέργεια διαπροσωπικών σχέσεων.

ΕΙΔΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΓ.ΛΑΖΑΡΟΥ Δευτέρα/Τρίτη /Πέμπτη/Παρασκευή 10:15-11:45 Aνδρέου Κ Ανδρέας 99569061
ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ ΖΩΗΣ Δευτέρα & Σάββατο
(Κολύμβηση)
16:15-17:00 Ιωάννου Μάριος 99429007

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

ΑΤΟΜΑ ΤΡΙΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ

Σκοπός του προγράμματος είναι η συνέχιση της φυσικής δραστηριότητας, η ψυχαγωγία και η κοινωνική επαφή μεταξύ των ατόμων της τρίτης ηλικίας. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει ασκήσεις με βαράκια, λάστιχα, μπάλες, περπάτημα κ.α.

ΣΤΕΓΗ ΑΠ.ΛΟΥΚΑ Δευτέρα 9:00-10:00 Ιωάννου Μάριος 99429007
ΚΙΤΙΟΝ Τρίτη & Πέμπτη 8:15-9:15 Λεωνίδης Ορέστης 96308670
ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕΙΟ Τρίτη & Πέμπτη 10:20-11:05 Αθανασίου Ανδρέας 96748871
ΟΑΣΗ Τρίτη & Πέμπτη 9:25-10:10 Αθανασίου Ανδρέας 96748871
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ΕΝΟΡΙΑΣ ΑΓ.ΣΑΒΒΑ Δευτέρα &
Πέμπτη
10:15-11:15
9:00-10:00
Ιωάννου Μάριος 99429007
ΑΥΓΟΡΟΥ Τρίτη & Πέμπτη 8:45-9:45 Ταντελέ Άννα 99605730

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δηλώσεις Συμμετοχής για Παιδιά

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Δηλώσεις Συμμετοχής για Ενήλικες

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Δικαιώματα Συμμετοχής

Α’  ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ
ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ – ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ  
ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ –ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ 
ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
€ 30,00 το τετράμηνο
€ 25,00 το τετράμηνο μέλη  ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ
€ 15,00 Ειδικές κατηγορίες
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ € 50,00  το τετράμηνο
€ 35,00  το τετράμηνο μέλη  ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ
€ 15,00 Ειδικές κατηγορίες
ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΙ € 35,00 τον μήνα
€ 25,00 τον μήνα μέλη ΠΟΠΟ ή  ΠΟΠ
€ 10,00 τον μήνα Ειδικές κατηγορίες
ΠΡΟΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ € 30,00 το τετράμηνο
€ 25,00 το τετράμηνο  μέλη ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ
€ 15,00 Ειδικές κατηγορίες
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ € 50,00 το Τετράμηνο
€ 15,00 Ειδικές κατηγορίες
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ € 35, 00 το μήνα
€ 10,00 τον μήνα  Ειδικές κατηγορίες
ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡ. ΕΥΗΜΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΛΗΠΤΩΝ  Ε.Ε.Ε. ΔΩΡΕΑΝ
ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Οι ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ αφορούν τους κατόχους κοινωνικής κάρτας, τα 3α ,4α  κ.ο.κ  παιδιά της ίδιας οικογένειας νοουμένου ότι συμμετέχουν στο Πρόγραμμα και τα άλλα 2, υπαλλήλους του ΚΟΑ καθώς και τα παιδιά των υπαλλήλων του ΚΟΑ