Α΄Τετράμηνο 2019-2020

ΠΑΙΔΙΑ

Στο Πρόγραμμα Γενικής Άθλησης  διδάσκονται  τα πιο κάτω αθλήματα και διεξάγεται στον αθλητικό χώρο του σχολείου σας. Ποδόσφαιρο, Καλαθόσφαιρα, Χειροσφαίριση-Αγωνίσματα Στίβου

Στόχος του προγράμματος είναι η προ-αθλητική προετοιμασία και βασική εκπαίδευση στην τεχνική και τακτική όλων των πιο πάνω αθλημάτων, η παροχή κινήτρων για περαιτέρω ενασχόληση με τον αθλητισμό και η διαρκής βελτίωση της φυσικής κατάστασης και υγείας των παιδιών.

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ Β Τετάρτη & Σάββατο 4:00 – 5:00μ.μ
9:00 – 10:00π.μ
Γερμανού Μαρία 99765611
ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ Δ Δευτέρα & Πέμπτη 2:30-3:30μ.μ Σίμοβα Μαρία 99974558
ΔΕΡΥΝΕΙΑ Γ Τρίτη & Παρασκευή 4:15 – 5:00μ.μ.
5:00 – 5:45μ.μ
Βασίλης Φαρτούνοβ 99291417
ΣΩΤΗΡΑ Γ Δευτέρα & Πέμπτη 4:00 – 5:00μ.μ Γερμανού Μαρία   99765611
ΛΙΟΠΕΤΡΙ Β Τρίτη & Παρασκευή 4:00 – 5:00μ.μ. Γερμανού Μαρία   99765611
ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ Α     Τρίτη & Παρασκευή 4:00-5:00μ.μ. Σίμοβα Μαρία 99974558
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΡΙΩΝ

ΦΡΕΝΑΡΟΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 4:30 – 6:00μ.μ Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ Δευτέρα & Πέμπτη 2:40 – 3:40μ.μ Γερμανού Μαρία 99765611
ΟΡΜΗΔΕΙΑ Β Τετάρτη & Σαββάτο 4:00 – 5:00μ.μ.
8:30 – 9:30μ.μ.
Σίμοβα Μαρία 99974558
ΑΥΓΟΡΟΥ

RE SHAPE ROOM

Τρίτη & Παρασκευή 3:30 – 4:30μ.μ Παρπούνα Μαρία 96554566

Το ΤΕΝΙΣ είναι ένα συναρπαστικό άθλημα, προσιτό σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 6 – 14 χρόνων.

Τα παιδιά που λαμβάνουν μέρος στο πρόγραμμα του Τένις θα διδαχθούν την τεχνική των διαφόρων κτυπημάτων θα αναπτύξουν τις ικανότητες και δεξιότητες τους καθώς επίσης και την βελτίωση της φυσικής τους κατάστασης.

  

ΓΗΠΕΔΟ ΤΕΝΙΣ

JOVANNI COURT

Δρόμος Σωτήρας – Φρενάρους

Τρίτη & Παρασκευή 3:00-4:00μ.μ Φαρτούνοβ Βασίλης

99291417

ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΓΗΠΑΔΟ

ΔΑΣΟΥΣ ΑΧΝΑΣ

Τετάρτη &
Σάββατο
5:00 – 6:00μ.μ
9:30 – 10:30π.μ
Φαρτούνοβ Βασίλης 99291417

Στόχος του προγράμματος είναι η δραστηριοποίηση των παιδιών στη κίνηση και στη ψυχοπνευματική καλλιέργεια τους μέσα από το παιχνίδι. Τα παιδιά έ χουν την ευκαιρία μέσα από τα παιχνίδια και τις ασκήσεις να αναπτύξουν την ομαδικότητα, και την συνεργασία. 

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Δευτέρα & Πέμπτη 8:30-10:00π.μ. Σίμοβα Μαρία 99974558
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Ο ΑΡΚΟΥΔΙΝΟΣ

ΔΕΡΥΝΕΙΑ

Δευτέρα & Πέμπτη 10:15 – 11:00π.μ Σίμοβα Μαρία 99974558
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΑΝΔΡΕΑΔΕΙΟΣ

ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή 9:45 – 11:15π.μ Σίμοβα Μαρία 99974558
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

HUPPY KINDER LAND

ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ

Τρίτη & Παρασκευή 11:30 – 12:15μ.μ Σίμοβα Μαρία 99974558
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

LOS AMICOS

ΛΙΟΠΕΤΡΙ

Δευτέρα & Πέμπτη 9:30 – 11:00π.μ Γερμανού Μαρία 99765611
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΑΝΤΙΛΑΛΟΙ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Δευτέρα & Πέμπτη 11:15 – 12:15μ.μ Γερμανού Μαρία 99765611
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Η ΚΙΒΩΤΟΣ

ΣΩΤΗΡΑ

Τρίτη & Παρασκευή 11:00- 12:30μ.μ Γερμανού Μαρία 99765611
ΠΑΙΔΟΚΟΜΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

ΣΚΕ ΦΡΕΝΑΡΟΥ

Δευτέρα & Πέμπτη 9:30 – 10:15π.μ Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙΑ

ΦΡΕΝΑΡΟΣ

Δευτέρα & Πέμπτη 11:30 – 13:00μ.μ Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΤΟ ΚΑΜΕΛΙΝΟ

ΣΩΤΗΡΑ

Τρίτη & Παρασκευή 10:30 – 11:15π.μ Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΟΙ ΦΩΤΕΙΛΟΥΔΙΔΕΣ

ΔΑΣΑΚΙ ΑΧΝΑΣ

Δευτέρα & Τετάρτη 11:20 – 12:20μ.μ Παρπούνα Μαρία 96554566
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Β ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

ΑΥΓΟΡΟΥ

Τρίτη & Πέμπτη 11:00 – 11:45π.μ Παρπούνα Μαρία 96554566
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Η ΠΑΡΑΜΥΘΟΥΠΟΛΗ

ΑΥΓΟΡΟΥ

Τρίτη & Πέμπτη 12:00 – 13:00μ.μ Παρπούνα Μαρία 96554566
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ

ΣΚΕ ΣΩΤΗΡΑΣ

Δευτέρα & Τετάρτη 9:45 – 10:45π.μ Βασίλης Φαρτούνοβ 99291417
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Ο ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ

ΦΡΕΝΑΡΟΣ

Τρίτη &
Πέμπτη
10:15 – 11:00π.μ
11:00 – 11:45π.μ
Βασίλης Φαρτούνοβ 99291417
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Η ΜΑΝΟΥΛΑ

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Τρίτη & Παρασκευή 11:15 – 12:15μ.μ Βασίλης Φαρτούνοβ 99291417

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

Τα προγράμματα περιλαμβάνουν Αεροβική Γυμναστική, Pound,  Pilates, Yoga, Zumba, Step, Κυκλική Γυμναστική, Cross -Training  καθώς επίσης ασκήσεις με βαράκια, λάστιχα  , fit balls και ασκήσεις σύσφιξης και τόνωσης του σώματος. Στα προγράμματα μπορούν να λάβουν μέρος γυναίκες ανεξαρτήτου ηλικίας και φυσικής κατάστασης.

 

ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΔΕΡΥΝΕΙΑ Γ

Τρίτη  &  Πέμπτη 7:00 – 8:00μ.μ Βασίλης Φαρτούνοβ 99291417
ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΑΥΓΟΡΟΥ Β

Δευτέρα & Πέμπτη 7:30 – 8:30μ.μ Παρπούνα Μαρία 96554566
ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ Α

Δευτέρα & Πέμπτη 6:00-7:00μ.μ. Παρπούνα Μαρία 96554566
RE SHAPE FITNESS STUDIO

ΑΥΓΟΡΟΥ

Δευτέρα & Τέταρτη 8:00 – 9:00π.μ

Παρπούνα Μαρία

96554566

ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΑΥΓΟΡΟΥ Β

Τετάρτη 7:30 – 8:30μ.μ Παρπούνα Μαρία 96554566
ΛΕΣΧΗ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ

ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ

Τρίτη & Πέμπτη 8:00 – 9:00π.μ Παρπούνα Μαρία 96554566

 

 

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ

Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού υλοποιώντας την φιλοσοφία του προγράμματος ΑΓΟ για παροχή ίσων ευκαιριών άθλησης σε όλα τα άτομα, ανεξαρτήτου φύλου, ηλικίας ,κοινωνικής  θέσης και προπαντός επιπέδου ψυχικής και σωματικής υγείας, λειτουργεί ειδικά προγράμματα για άτομα του Ιδρύματος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ στο Λιοπέτρι  και ΦΑΡΟΣ ΖΩΗΣ στο Παραλίμνι.

ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ

Σκοπός του προγράμματος είναι η συνέχιση της φυσικής κατάστασης, η ψυχαγωγία και η κοινωνική επαφή μεταξύ των ατόμων της τρίτης ηλικίας. Το πρόγραμμα λειτουργεί σε συνεργασία με τους Δήμους και τις Λέσχες Ηλικιωμένων στους ακόλουθους χώρους.

ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΞΕΙΣ
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ
Τετάρτη 5:30 – 6:30μ.μ Γερμανού Μαρία 99765611
ΣΚΕ
ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ
Δευτέρα & Πέμπτη
Τετάρτη
5:30 – 6:30μ.μ
6:00 – 7:00μ.μ
Σίμοβα Μαρία 99974558
ΣΚΕ
ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
Δευτέρα & Πέμπτη 8:20 – 9:20π.μ Γερμανού Μαρία 99765611
ΣΚΕ
ΣΩΤΗΡΑΣ
Τρίτη & Παρασκευή 8:30-9:30π.μ. Γερμανού Μαρία 99765611
ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ
ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
ΣΩΤΗΡΑ
Τρίτη & Παρασκευή 3:00 – 3:30μ.μ Γερμανού Μαρία 99765611
ΣΚΕ
ΒΡΥΣΟΥΛΕΣ
Τρίτη & Παρασκευή 9:45 – 10:45π.μ Γερμανού Μαρία 99765611
ΣΚΕ
ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
ΦΡΕΝΑΡΟΥ
Τρίτη & Παρασκευή 9:20 – 10:20π.μ Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΣΚΕ
ΛΙΟΠΕΤΡΙ
Δευτέρα
Τετάρτη
10:20 – 11:05π.μ
9:30 – 10:15π.μ
Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΣΚΕ ΑΥΓΟΡΟΥ
ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΙΑ ΜΟΝΟΙ
Τρίτη& Παρασκευή 10:15 – 11:15π.μ Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΒΙΩΝ
ΑΥΓΟΡΟΥ
Τετάρτη 11:20 – 12:20μ.μ Κωνσταντίνου Παύλος 99125625
ΣΚΕ
ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ
Δευτέρα & Τετάρτη 9:30 – 10:15π.μ Παρπούνα Μαρία 96554566
ΣΚΕ
ΔΑΣΟΥΣ ΑΧΝΑΣ
Δευτέρα & Τετάρτη 10:30 – 11:15π.μ Παρπούνα Μαρία 96554566
ΚΕ.Π.Α
ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣ
ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ
Δευτέρα &
Παρασκευή
11:00 – 12:00.μ
10:00 – 11:00π.μ
Βασίλης Φαρτούνοβ 99291417

 

 

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Α’  ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ – ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΑΘΛΗΣΗ € 30,00  το τετράμηνο

€ 25,00 το τετράμηνο μέλη

ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ

€15,00 Ειδικές κατηγορίες

ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ € 50,00  το τετράμηνο

€ 35,00  το τετράμηνο μέλη

ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ

€15,00 Ειδικές κατηγορίες

ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΙ € 35,00 τον μήνα και

€ 25,00  μέλη ΠΟΠΟ ή  ΠΟΠ

€10,00  τον μήνα Ειδικές κατηγορίες

ΠΡΟΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ € 30,00 το τετράμηνο

€25,00 το τετράμηνο μέλη ΠΟΠΟ ή ΠΟΠ

€15,00 Ειδικές κατηγορίες

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ € 50,00 το Τετράμηνο

€15,00 Ειδικές κατηγορίες

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ €35,00 το μήνα

€10,00 τον μήνα  Ειδικές κατηγορίες

ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡ. ΕΥΗΜΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΛΗΠΤΩΝ Ε.Ε.Ε. ΔΩΡΕΑΝ

ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Οι ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ αφορούν τους κατόχους κοινωνικής κάρτας, τα 3α ,4α  κ.ο.κ  παιδιά της ίδιας οικογένειας νοουμένου ότι συμμετέχουν στο Πρόγραμμα και τα άλλα 2,υπαλλήλους του  ΚΟΑ καθώς και τα παιδιά των υπαλλήλων του ΚΟΑ 

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.